Zlé LED zdroje a svítidla

Věda dost možná zachrání lidstvo před nekonečným nošením roušky a opakovanými lockdowny. Izraelští výzkumníci přišli na to, že ultrafialová LED světla mohou zabíjet 99,9 procenta koronavirových patogenů za pouhých 30 sekund.
Izraelci zkoumali, jak účinné byly dvě vlnové délky světla při zabíjení koronaviru. Prokázali, že světelné vlny o délce 265 nanometrů byly nejúčinnější při zabíjení viru. LED diody s vlnovou délkou 285 nanometrů, které jsou snadněji dostupné, byly téměř stejně účinné. Podle studie zveřejněné v časopise Journal of Photochemistry and Photobiology B: Biology je vysílané světlo o vlnové délce 285 nanometrů za méně než 30 sekund schopné zničit 99,9 procenta všech virových patogenů. Nové zjištění může otevřít cestu třeba levnému způsobu sterilizace vzduchu ve ventilačních systémech a odvirování vody.
Profesorka Hadas Mamaneová z univerzity v Tel Avivu, která studii vedla, věří, že tato technologie bude brzy dostupná veřejnosti k použití. „Dezinfekční systémy založené na LED žárovkách je možné instalovat například do ventilačního systému či klimatizace, sterilizovat nasávaný vzduch a poté vzduch vyzařovaný do místnosti,“ uzavřela Mamaneová.

No, jsem zvědav na názory a to především „příznivců“ LED osvětlení v obci. Možná by stálo se podívat na naprosté, v současné době, mrtvé fórum Zdiby! Jak je mně známo tak tam probíhala naprosto „profesionální vědecká“ diskuse ohledně škodlivosti tohoto zdroje.

Hlavním škůdcem, respektive realizátorem je Jordanov, který jasně věděl, že umělá svítivost použitých svítidel nahrazuje slunečný svit, který je důležitý pro život naší planety.
Zdůrazňuji svítivost, nikoliv barvu spektra, která je úměrná účinnosti a v následnosti i na ostatních aspektech důležitých pro naše zdraví.

Zároveň a to předem odmítám určitá osočování, že jsem to věděl!!!! Tady zapracoval lidský rozum a určité vědomosti, které se nyní zdají býti správná.

Děkuji za pozornost a jsem zvědav na reakce.

jordanov

 

 

 

Když má někdo jiný názor, neznamená to, že je automaticky nepřítel. Mít jiny názor je jedna z mnoha krásných předností demokracie... Vaše zdravezdiby.cz

Obsah textů a článků, textů a komentářů pod články, nevyjadřují stanoviska a názory provozovatele ani redakce portálu zdravezdiby.cz a za jejich obsah nenese žádnou odpovědnost

 

3.6 15 hlasy
Hodnocení článku

Odebírat
Upozornit na
guest
96 Komentáře/ů
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocené
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
KANDELA
KANDELA
11.1.2021 10:37

Problém nebyl v hustotě světla, druhu zdroje světla, ale v chromatičnosti zvoleného světla.

Weigner
Weigner
11.1.2021 11:14

“Profesorka Hadas Mamaneová z univerzity v Tel Avivu, která studii vedla, věří, že tato technologie bude brzy dostupná veřejnosti k použití.” Toto se přeci už dávno používá viz třeba https://www.uvtech.biz Aquacentrum Šutka, otevřené v roce 2012 upravuje vodu právě UV zářením, namísto chloru. Jestli na to izraelští výzkumníci na to přišli až teď, nebo je… Číst vice »

Alena
Alena
11.1.2021 18:15

Dobrý den pane Jordanove. Čtyři roky jsme Vás prosili o dodělání osvětlení u nás na Holosmetkách, kde jsou připraveny kabely a postavit nemnoho stožárů se světly a zapojit, podle odborníků prý už není náročné ani časově. Vždy jste se na něco vymluvil a my máme tmu. Vaše psaní o osvětlení led je pro nás tedy… Číst vice »

Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
12.1.2021 9:37

Pane Jordanove, o negativním vlivu světla s krátkou vlnovou délkou (vysokou teplotou) na spánkový režim se vědělo už dlouho (stejně jako dezinfekčních účin UV záření). Rozhodně mnohem dříve, než jste Vy vybral LED tělesa pro Zdiby – které jste, předpokládám, vybíral podle účinnosti (co nejvyšší svítivost při stejném příkonu). Bohužel, vybral jste tělesa nevhodná do… Číst vice »

Miroslav Musilek
Miroslav Musilek
13.1.2021 8:39

Jak příspěvek, který by šel přejít mávnutím ruky dokáže nastartovat emoce. Je mi jasné, že LED světla v obci a osoba pana Jordanova jsou pro některé diskutující trnem v oku, pro jiné je tomu naopak. Bude to tak vždy. Vždy budou minimálně dvě skupiny, které půjdou názorove proti sobě. Zcela bez emocí mi dovolte laickou… Číst vice »

Alf
Alf
13.1.2021 10:09

Jsem rád, že u nás máme tolik odborníků. Dokonce někteří diskutující jsou odborníky na více témat. Smekám před nimi 😉

Hejtr
Člen
Hejtr
13.1.2021 10:17

Chtěl bych poděkovat Štěpánu Jordanovi za článek a Zdravým Zdibům za uveřejnění. Dále všem diskutujícím. Věřím, že si někteří z nich odnesou důležitou poučku a to tu, že nic není černobílé a že není nic staršího, než včerejší výzkum. Pokud se budeme snažit používat kritické myšlení, bude se nám méně stávat, že bychom lehkomyslně a… Číst vice »

KubaV
KubaV
14.1.2021 22:10

Jardo, nebylo by fér, namísto slov o ničem, napsat článek co se našemu vedení obce povedlo, co dělá lépe než vedení předešlé? Kritici něco kritizují ale Vy kritizujete kritiku a útočíte stejně a to je hrozně moc málo. Něco konkrétního prosím. PS myšleno vážně bez ironie! Jsem volič Evy Slavíkové, Jakub

Alf
Alf
15.1.2021 7:30

Ono obecně, vedení obce, jejich příznivci i obecní policie neumějí přijímat kritiku. Přitom přijímání a pracovaní s kritikou je jistý znak vyspělé osobnosti. U vedení obce a strážníků je bohužel velmi častý projev arogance, nadřazenosti a pocitu nutnosti tvrdého výkonu moci. Který v budoucnu může začít pronikat i do spolku působících v obci. U příznivců… Číst vice »

Naposledy upraveno 3 měsíců autor Alf
admin
Admin
admin
15.1.2021 16:02

Komentáře s více odkazy, jsou automaticky přesunuté do SPAMu. Prosím dodržujte pravidla komentářů a vkládejte maximálně jeden odkaz. Hezký den ZZ

Slon v porcelánu
Slon v porcelánu
15.1.2021 16:46

Drbajíc se ve vousech netrplivě čekám na odpovědi Štěpána Jordanova 😀

Copyright by zdravezdiby.cz 2018-2020  Podmínky - Pravidla

96
0
Podělte se o svůj názorx
()
x