Zeman a Babiš jsou lháři

Omlouváme se za příspěvek mimo téma Zdiby, ale jsme v nedobré době plné dezinformací a mnoho lidí stále věří podvodníkům a lhářům.

Zeman je lhář

Neodborná manipulace
„Výbuchy byly vyšetřovány a závěr tehdejšího vyšetřování zněl, že byly způsobeny neodbornou manipulací při vyskladňování muničního materiálu, tvrdil prezident Zeman.
Ve skutečnosti se vyšetřování nikdy neuzavřelo, mimo jiné i proto, že pyrotechnici ukončili záchranné a odklízecí práce až na podzim loňského roku. Během let pracovala policie s různými hypotézami, podle Radka Ondruše, právníka firmy Imex Group, které vybuchlé sklady patřily, zavrhla policie tezi o špatné manipulaci po výbuchu druhého skladu v prosinci 2014. 
„Pak to bylo vyloučeno, s municí se už vevnitř nemanipulovalo. Materiál byl připravený, zapáskovaný, zabalený, připravený k expedici. To, co by mohlo vybuchnout, mělo přes sto kilo, to by ti dva starší pánové nezvedli,“ popsal Radiožurnálu Ondruš. 

Obžalovaní pracovníci
„Pak uplynulo zhruba šest let a nic se nedělo. S výjimkou soudu, kde byli obžalováni někteří pracovníci firmy Imex Group, ale při tomto přelíčení byli všichni obžalovaní osvobozeni,“ řekl prezident Zeman.
Zmíněný soud v roce 2016 se ale vůbec netýkal společnosti Imex Group a nesouvisel s výbuchem. „Ze společnosti nebyl nikdo obviněn, nikdo obžalován, pan prezident si spletl společnosti,“ podotkl pro Radiožurnál právník Imex Group Ondruš.
Ve skutečnosti se obžaloba týkala firem Excalibur Army a Real Trade a šlo o to, že policie přišla na fakt, že v areálu byly protipěchotní miny, což podle státního zástupce odporovalo českým zákonům. Všechny obžalované ale Krajský soud ve Zlíně osvobodil. Firmy podle něj skladovaly pouze těla min.

Šest let
„Bezpečnostní informační služba (BIS) po šest let ve svých výročních zprávách, včetně jejích neveřejných částí, nezmiňovala kauzu Vrbětice,“ podotkl prezident ve svém projevu.
Jde o zavádějící informaci. Policie a BIS mohly propojit falešná jména ruských agentů AnatolijeČepigy a Alexandra Miškina s výbuchy ve Vrběticích až po událostech v anglickém Salisbury v roce 2018. Tam se oba špioni ruské vojenské rozvědky GRU podle britské policie pokusili otrávitdvojitého agenta Sergeje Skripala. Britové následně zveřejnili jejich identitu.

Dozor nejvyššího žalobce
„Policie České republiky, ale i Nejvyšší státní zastupitelství, které tento případ dozoruje, mají moji plnou důvěru,“ prohlásil prezident.
Nejvyšší státní zastupitelství ovšem případ nedozoruje. Činí tak státní zástupce Martin Malůš ze zlínské pobočky Krajského státního zastupitelství v Brně

Velitel policie
„Přeji si, jako vrchní velitel ozbrojených sil, kam Policie ČR nepochybně patří, aby na vyšetřování byla nasazena maximální kapacita,“ mínil Zeman.
Tak zněla další nepřesnost z úst hlavy státu. Prezident velí ozbrojeným silám České republiky, mezi ty ale patří jen armáda, Vojenská kancelář prezidenta republiky a Hradní stráž. Policie spadá pod ministerstvo vnitra.

Detektor lži
„Policejní vyšetřování pracuje s hypotézou, že je tam mohl provést jeden z majitelů firmy Imex. Toto podezření je zapotřebí buď vyvrátit, nebo potvrdit,“ pronesl ve svém projevu Miloš Zeman. V následném rozhovoru pro pořad Partie informaci rozvedl: „Člověk z Imexu, kterého policie podezřívá, že oba Rusy do areálu provezl, odmítl vypovídat na detektoru lži.“
To ale právník společnosti Imex Group popřel. „Nikdo ze společnosti Imex neodmítl detektor lži, a naopak policie oslovila ředitele se žádostí, on vyslovil připravenost, pokud nebudou vysloveny otázky, které nesouvisejí s kauzou Vrbětic, a aby se šetření účastnila nezávislá osoba. Pak už se policie neozvala,“ řekl Ondruš Radiožurnálu. 

Tři pětiny platí
„Pokud by byla vyslovena nedůvěra, tak tuto vládu nechám dovládnout v demisi. Spekulace o tom, že je 120 hlasů, které umožňují rozpuštění sněmovny, je naprosto mylná. Kdyby si tito naivové přečetli Ústavu, tak by si zjistili, že prezident v takovém případě může, ale nemusí sněmovnu rozpustit,“ vyjádřil se Zeman v Partii.
V Ústavě ale doslova stojí, že „prezident republiky Poslaneckou sněmovnu rozpustí, navrhne-li mu to Poslanecká sněmovna usnesením, s nímž vyslovila souhlas třípětinová většina všech poslanců“.
V tomto případě si prezident pravděpodobně popletl články Ústavy. Článek 35 totiž popisuje několik konkrétních situací, kdy prezident sněmovnu rozpustit může, tedy nutně nemusí. Situace, kdy Poslanecká sněmovna třípětinovou většinou hlasů navrhne vlastní rozpuštění, je všakzařazena do jiného odstavce téhož článku Ústavy.
Podle ústavního právníka Jana Wintra tak má prezident povinnost rozpustit sněmovnu, pokud usnesení podpoří tři pětiny poslanců, a to bez zbytečného odkladu. „Nepanují o tom prakticky žádné pochybnosti,“ řekl Wintr ČTK.

Zdroj: Český rozhlas

 

Babiš je lhář a podvodník

Když Česká republika nemusí vracet dotace EU, neznamená, že je vše v pořádku jak nám tvrdí předseda vlády Babiš. Peníze byly ukradeny nám. Jednoduché vysvětlení:

  • Agrofert zažádal o dotaci X peněz (miliard), i když na ně nemá nárok
  • Česko dotaci Agrofertu proplatí (z našeho rozpočtu)
  • Česko ví, že Agrofert nemá na dotaci nárok, proto nezažádá o proplacení u EU
  • Česko proto nemusí EU nic vracet
  • V českém rozpočtu chybí díky této operaci X peněz (miliard)
  • Babiš a jeho Agrofert májí splněno

 

 

 

Když má někdo jiný názor, neznamená to, že je automaticky nepřítel. Mít jiny názor je jedna z mnoha krásných předností demokracie... Vaše zdravezdiby.cz

Obsah textů a článků, textů a komentářů pod články, nevyjadřují stanoviska a názory provozovatele ani redakce portálu zdravezdiby.cz a za jejich obsah nenese žádnou odpovědnost

 

5 12 hlasy
Hodnocení článku

Odebírat
Upozornit na
guest
13 Komentáře/ů
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocené
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
LoRD
LoRD
27.4.2021 11:05

Super 👍 musime vsichni do nich

Hektor
Hektor
27.4.2021 16:15

Za takto posbírané informace by se nemusel stydět ani důstojník zpravodajské služby.

Nas.ranej
Nas.ranej
30.4.2021 9:37

Šmejdi zlodějský

2CB203AB-2C6B-42E3-871B-0E0F128CF16C.jpeg
Hami
Hami
5.5.2021 8:35

Hamáček šel s pravdou ven

A85969B4-2E1B-4655-8C16-9673E4E48199.jpeg

Copyright by zdravezdiby.cz 2018-2021  Podmínky - Pravidla

13
0
Podělte se o svůj názorx
()
x