Zdiby.cz

Z webu zdiby.cz

Vážení čtenáři, jelikož obec po mnoho letech usilovného snažení je konečně vedena lidmi, kterým záleží na informovanosti a kterým se i já snažím také pomáhat, rozhodl jsem se, že pokud bude i nadále informovanost fungovat jako nyní, není nutné abych kromě fóra Zdiby ještě aktualizoval zprávy zde tedy na hlavní stránce.
Pokud by se situace změnila, jsem plně připraven opět začít informovat občany o situaci v obci.
Jan Česnek

Honzo cos nám to po mnoha letech usilovného snažení provedl zrušením tvých stránek, které podle tvého počítadla měly hodinu po zveřejnění článku v diskuzi čtenost 2000 lidí a to považme ve Zdibech, kde žije 3500 peoplů? Je to světový unikát ve sledovanosti. Ještě že nerušíš fórum, kde se vždy ze své závisti vyzvracel kango slizák, nebo nám nějakou kokotinu vyexhiboval macfig smeták a ostatní 3 nad nimi ejakulovali. 

Honzo, ještě žes nechal otevřená vrata a sdělil nám, jestli vyhraje volby někdo jiný, opět informace nastartuješ. Nebojsa, díky absenci opozice a díky koupené loajalitě ostatních i po příštích volbách nebudeš muset tvoje stránky restartovat. Jsi součástí mainstreamu, tak o čem bys psal, že jo. 

A s tím usilovným snažením to taky neni takový ořechový jak píšeš, jestli se podíváš na výsledky voleb, prohráli jste úplně stejně jako parta čutálistů. Takže i tebe a tvojí partu mají lidi plný kecky.

PS. informovanost typu: prodej čmeláčího medu, veselice Zdibský (Tvrdýho) kotlík, výlet do Drážďan nebo prodej použitých ponožek a další zkopírovaný informace ze stránek obce nám chybět nebudou. Transparentnost, Honzo ta transparentnost kterou jsi tolik hledal v dobách minulých, ta chybí a můžeš dokola opakovat opak, transparentnost neni a ty to víš, jsi slušnej chlap. A taky víš, že jsou dnes věci na který by Tvrdý i díky tvému opozičnímu hlasu a tvým stránkám, ani nepomyslel. Tvůjváščas

 

 

 

 

Když má někdo jiný názor, neznamená to, že je automaticky nepřítel. Mít jiny názor je jedna z mnoha krásných předností demokracie... Vaše zdravezdiby.cz

Obsah textů a článků, textů a komentářů pod články, nevyjadřují stanoviska a názory provozovatele ani redakce portálu zdravezdiby.cz a za jejich obsah nenese žádnou odpovědnost

 

Ohodnoťte příspěvek

4.6 / 5. 9

Zatím nikdo nehodnotil


'Zdiby.cz' 21 komentářů

 1. 27.8.2020 @ 17:24 Jarda

  https://www.obeczdiby.cz/ Krom toho, máte před úřadem asi šest úředních desek a jednu informační, na kterých je spousta informací, co je na tom špatně a netransparentního? Bohužel, jestli někdo touží po podrobnějších informacích, musí zajít na úřad, nikdo nemůže vědět, co si kdo přeje rozšířit, nebo po jaké podrobné informaci touží. Určitě bude uspokojen v případě že nikoli, může žádat podle zákona 106.
  “A taky víš, že jsou dnes věci na který by Tvrdý i díky tvému opozičnímu hlasu a tvým stránkám, ani nepomyslel. Tvůjváščas”
  Jak to víte? Jste snad jmenovaná osoba?

  5
  19

  Odpovědět

  • 30.8.2020 @ 11:34 JP

   Nepomyslel třebas na zbytečnou koupi pozemků za nehoráznou cenu pro školu. Jestli bude někdy postavená, nebudou děti, budou už jenom slabé ročníky. Školy v Klecanech a v Chabrech se výrazně zvětšují a rekonstruují, to budou spádové školy do budoucna. Jindra Poledna

   19
   1

   Odpovědět

   • 30.8.2020 @ 21:31 Miroslav Musílek

    Neznám podmínky koupě pozemku na druhý stupeň ZŠ. Nicméně naprosto souhlasím s tím, že budou již jen slabé ročníky. Druhou věci je fakt, že bude potřeba nepoměrně širšího kantorskeho sboru a víme, že problémy nastaly již v loňském roce. Do třetice, ona spadovost okolních škol, to je z mého pohledu cesta.

    17

    Odpovědět

    • 31.8.2020 @ 11:47 Jarda

     Dobrý den pane Musílku, Já jsem dojížděl do šesté třídy do Chaber po té do sedmé do Klecan a nebylo to nic příjemného. Nemyslíte, že druhý stupeň je v obci je výhodnější komfortnější pro rodiče i žáky? Rodiče si dnes vybírají školu podle výsledků vzdělávání dosažených žáky na této škole, což velmi záleží na kvalitě učitelů. Naše škola má dobré renomé a třeba by rodiče z okolních obcí dávaly studovat své děti k nám.

     2
     8

    • 31.8.2020 @ 13:23 Hejtr

     Přesně jak píšete, Jardo: “Rodiče si dnes vybírají školu podle výsledků vzdělávání dosažených žáky na této škole, což velmi záleží na kvalitě učitelů.”

     Proto je stejně nakonec budou posílat do Prahy 😉

     15

 2. 31.8.2020 @ 13:05 Miroslav Musílek

  Renomé naší školy si nedovolím hodnotit, nejsem odborník na problematiku školství. Chci ale věřit, že úroveň výuky je na naší škole stejně kvalitní jako jinde.
  Nemyslím, si že druhý stupeň je výhodnější. Osobně jsem celý druhý stupeň navštěvoval školu v Klecanech a nijak mě to nepoznamenalo. Vše je o případnych podmínkách, které obec dokáže nabídnout rodičům a dětem v případě využívání škol v Klecanech, Chabrech atd… Myšlenky o navštěvovani druhého stupně dětmi z okolí je v tuto chvilku spekulativní.

  14

  Odpovědět

 3. 31.8.2020 @ 18:35 Jarda

  Dobrý den pane Musílku.
  Z pohledu rodiče i žáka je možnost druhého stupně v obci výhodnější v tom, že děti nemusí dojíždět, nemusí se adaptovat na nové prostředí, žáky, učitele. V případě, že by nebyl objekt využit, chybí objekt pro lékařské služby a pečovatelská služba o seniorky.
  Zřizovatelem ZŠ je obec. Vy se profilujete , jak píšete “vedle” proti vedení obce, stálou kritikou, které chce vytvořit lepší podmínky pro rodiče a žáky. Kam byste investoval vy? (rozšíření OP do okolních obcí, rozšíření kamerového systému, další monitoring Vltavy, nebo snad do centra IZS?) Je to o prioritách, a dnešní vedení má jednu z priorit školu. Vydržte, za každou cenu kritizujte, vždy se něco dá najít, až se vyprofilujete a budete zvolen ve volbách, uvidíme, až ponesete za odvedenou práci zodpovědnost.

  3
  10

  Odpovědět

  • 31.8.2020 @ 22:29 Miroslav Musílek

   Předně dovolím si o sobě tvrdit, že jsem naprosto jasne vyprofilovan. Za další, abych byl zvolen, musím nejprve kandidovat.
   Pane Jardo z mého pohledu rodiče, je druhý stupeň školy pro naši obec zbytečný a jedna se o zbytečne investice. Pokud budeme hovořit o ordinaci lékaře, domu s pečovatelskou službou, tak to mluvíme o naprosto jiných věcech, které zcela urcite vyžadují i jiné stavební normy.
   Pokud jde o kritiku, tak ta je potřeba v každé době a každé formě. Je mi líto lidi, kteří ji neumí přijmout. Neustálým kritizovánim se to tu hemzilo v době, kdy byl starostou pan Tvrdý. Za současných poměru by se od kritiky mělo upustit?

   17
   2

   Odpovědět

   • 1.9.2020 @ 10:33 Kolemjdoucí

    Dobrý den,

    musím přiznat, že můj pohled na druhý stupeň je naprosto opačný. Můžete mi prosím alespoň náznakem vysvětlit, proč by velikosti Zdib neměla mít plnohodnotnou ZŠ?

    Mockrát děkuji.

    8
    2

    Odpovědět

    • 1.9.2020 @ 13:09 Miroslav Musílek

     Dobrý den, to že Váš pohled je opačný je v naprostém pořádku. Vše se musí diskutovat.

     To, že je druhý stupeň potřeba TEĎ neznamená, že bude potřeba za x let po dokončení stavby. Obecně víme, že počet dětí klesá.
     Fungují školy v okolí, Klecany, Praha, kde jsou kapacity k přijetí našich dětí.

     12
     1

    • 1.9.2020 @ 14:13 Miroslav Musílek

     Jen bych rád doplnil, že nejsem vysloveně proti stavbě druhého stupně. Jen mi to dnes přijde zbytečné.
     Pokud se po zvážení a řádném prozkoumání všech hledisek projeví, že je stavba nevyhnutelna, bude zajištěn bezproblémový provoz, bude zajisteno naplnění a bude zajištěn pedagogický personal, tak vzniká důvod stavbu provést.

     11

    • 3.9.2020 @ 10:30 Kolemjdoucí

     Kapacita škol v Praze ani v Klecanech není dostatečná – už zase se objevují třídy s téměř 30 žáky.

     Zrovna Praha Východ (spolu Prahou Západ) je region s nejvyšší porodností v ČR. Pokles počtu dětí je dramatický na periferii ČR, ne v jejím středu.
     Není reálné očekávat, že se v okolí Zdib v dohledné době uvolní kapacity škol.

     5
     2

 4. 1.9.2020 @ 11:08 Jarda

  Pane Musílku, kritizovat slušně s pravdivými argumenty, tak aby se věci pomohlo, došlo k nápravě a lidé se neuráželi a nešlo jen o to jak se zviditelnit nebo neustále prezentovat co bylo. Ve vedení jsou i noví lidé kteří třeba úspěšného minulého starostu nekritizovali.
  Ale jak je vidět, oko za oko a zub za zub. Myslíte , že toto občanům pomůže? Kritizovat jen z principu?

  2
  11

  Odpovědět

  • 1.9.2020 @ 12:59 Miroslav Musílek

   Pane Jardo, to, že máte na spoustu věcí jiný názor než já nebo kdokoliv jiný na tomto fóru je čistě vaší věcí. A je dobře, že lidé mají odlišné názory.
   Nemyslím si, že by zde docházelo k urazeni, ať už diskutujících, zástupců obce, nebo opozice. Natož ke kritice z principu. Dochází zde k diskuzi, která je v demokratické společnosti běžným nastrojem. Pokud se Vám nelíbí, jak se vede, tak se jí nemusíte účastnit a neberte lidem jejich právo.
   Chcete mi říct, že kritika minulého vedení byla vždy oprávněná a cílem nebylo zviditelnění se?

   18

   Odpovědět

 5. 1.9.2020 @ 17:04 Jarda

  “Neustálým kritizovánim se to tu hemzilo v době, kdy byl starostou pan Tvrdý. Za současných poměru by se od kritiky mělo upustit?”
  Kritika z principu
  Naposledy tu někdo napsal že jsou na úřadě slepá střeva – urážlivý výrok
  Pokud se Vám nelíbí, jak se vede, tak se jí nemusíte účastnit – naprostá pravda.

  2
  8

  Odpovědět

  • 1.9.2020 @ 17:50 Miroslav Musílek

   Ano, máte pravdu, že onen výrok je mimo rámec. Myslel jsem, že hodnotíte me vystupování.

   11

   Odpovědět

   • 2.9.2020 @ 9:15 Evik

    A vystupování máte v pořádku 😀👍🏻

    10

    Odpovědět

   • 2.9.2020 @ 17:40 Jarda

    Vaše vystupování je, podle mě, naprosto v pořádku. Žádné osobní útoky, pouze sdělení názoru, což je OK. Bohužel ,někteří se nechají unést emocemi a jejich příspěvky jsou , podle mě, nevhodné.

    9
    4

    Odpovědět

 6. 3.9.2020 @ 12:05 Miroslav Musílek

  Rád bych odpověděl přímo pod příspěvek”Kolemjdoucímu”, bohužel ta možnost tam není.

  Nicméně, souhlasím s Vámi, že náš okres je co se porodnosti týká jeden z předních v celé ČR. Je potřeba vidět, že v našem okrese se nachází poměrně velké města, Brandýs nad Labem, Čelákovice, Říčany, atd, které mají své nemalé školní kapacity.
  Dal jsem si tu práci a v dokumentu Demografická prognóza, Klecany a okolní obce, z května 2017 vyhledal vývoj počtu dětí ve věku 6-10 a 11-14 let. V obci Zdiby byl předpoklad v roce 2020, 311 respektive 267 dětí. Odhad na rok 2026 je 256 respektive 250, tedy pokles.
  Zohlednit je potřeba jistě také otázku parkování. Jistě víte jak okolí školy vypadá na začátku školního roku, jeho konci, potažmo v den konání např. třídních schůzek.
  Z mého pohledu je i případné umístění druhého stupně “nešťastné”. Před volbami se bojovalo proti stavbě hal a nyní si budeme “ničit” zeleň uprostřed obce? Proč se obec nezajímá o získání areálu statku, který je “ozdobou” středu obce. Zde jde vybudovat důstojné centrum obce, s lékařem, školou a jinými zařízeními.

  13

  Odpovědět

  • 3.9.2020 @ 12:24 Kačka

   Přesně tak. Jenže to není populární, neboť podobné prostory už nabízí majitel zdibského zámku. Takže investovat do něčeho zdevastovaného dobou nebude úplně zajímavé. Kdežto zadlužit obec na zelené louce bude asi fajn….a taky začít bojovat o konečně skvěle upravené fotbalové hřiště je taky OK. Achjo, něco tady hodně smrdí

   16

   Odpovědět

  • 18.9.2020 @ 11:39 ALF

   No otázka parkování je dobrá věc. Zvlášť se stačí momentálně a v době nedávno minule podívat na práci obecních strážníků v lokalitě Zlatého Kopce a pokutovani majitelu parkujicich vozidel v protisměru. To že tam tak místní parkuji, aby umožnili případný průjezd IZS už vuuubec nikoho nezajímá.
   A to co strážníci předváděli na začátku školního roku v okolí školy netřeba moc komentovat.
   Kdo že to ukoluje ty naše strážníky?

   10

   Odpovědět


Vaše komentáře

Váš email nebude zveřejněn.

Copyright by zdravezdiby.cz 2018-2020  Podmínky - Pravidla