Zasedání zastupitelstva obce Zdiby

Dobrý den,
obrátilo se na mě několik občanů a chtělo, abych na zastupitelstvu aktivně bojoval kvůli několika věcem proti vedení obce. Na programu je Nový územní plán, každé 4 roky má být provedena aktualizace ÚP a zastupitelé zastoupení v současné koalici, deklarovali před volbami, že jejich zájmem je Nový územní plán a rozšíření ploch výstavby. Já toto jejich právo respektuji, stejně tak i vůli voličů, kteří jim při vědomí toho co chtějí po volbách dělat, dali důvěru. Ani si netroufám tvrdit, že můj názor nenavyšovat ve Zdibech výstavbu je správný, třeba je to správně zastavit co nejvíce ploch, volič rozhodl a já to respektuji. Snad až po zveřejnění návrhu územního plánu mohu některé navržené plochy kritizovat, ale nebudu předjímat.
Dalším takovým významným bodem programu je Další postup ve věci výstavby kanalizace v obci Zdiby. Tady je navrženo usnesení Zastupitelstvo obce pověřuje vedení obce Zdiby k jednání s poskytovatelem dotace Ministerstva životního prostředí ČR, útvarem Odborem ochrany vod SFŽP ČR ve věci úpravy indikátorů dotace – Program 11531 – Operační program životního prostředí 2014-2020, Identifikační číslo dotace: 115D312010338.  Co se za tímto nevinném usnesení skrývá? Úprava indikátorů směřuje k tomu, že se kanalizace nebude stavět tam kde se stavět měla a občané s tím počítají. Vedení obce chce zrušit část plánované kanalizace, na kterou má obec z dotace peníze, ty chce vrátit a lidi, kteří se chtěli na kanalizaci napojit, o tuto možnost okrást. Voliči rozhodli a zvolení zastupitelé rozhodují. To, že někteří zastupitelé lhali už před volbami, aby si získali podporu voličů není žádným tajemstvím. Neodsuzuji to, jen to beru jako fakt a je na každém z nás komu svých 15 hlasů dal. To, že slibovali každému kanalizaci a vodovod, tu práci za ně udělal někdo jiný a teď chtějí kanalizaci zrušit vyplývá z návrhu usnesení a z informací, které jsem od některých z vás získal. Pokud chcete kanalizaci, přesvědčte své zastupitele. Mně je z toho jen zle a je mi to líto, nezměním to a proto se toho jednání nechci účastnit. Chtějí vám sebrat kanalizaci? Nenechte se.  Já jen mohu přislíbit, že jsem ochoten přispět finančně na právníky, protože informace, které jsem od některých z vás obdržel, mohou vést k přesvědčení, že by se mohlo jednat o dotační podvod. Jeho cílem by mohlo být zajištění rezervy kapacity čistírny odpadních vod, pro soukromé zájmy. V tomto případě jsem ochoten pomoci, ale hádat se na zastupitelstvu nebudu, jsem si vědom síly současné koalice a respektuji to. Stejně jako právo zastupitelů se svobodně rozhodovat, už jsem se jednou vyjádřil, že práci nového vedení budu komentovat až po roce, tak se podle toho snažím chovat.
Jan Tvrdý

 

Když má někdo jiný názor, neznamená to, že je automaticky nepřítel. Mít jiny názor je jedna z mnoha krásných předností demokracie... Vaše zdravezdiby.cz

Obsah textů a článků, textů a komentářů pod články, nevyjadřují stanoviska a názory provozovatele ani redakce portálu zdravezdiby.cz a za jejich obsah nenese žádnou odpovědnost

 

Ohodnoťte příspěvek

0 / 5. 0

Zatím nikdo nehodnotil


'Zasedání zastupitelstva obce Zdiby' 17 komentářů

 1. 24.6.2019 @ 18:45 Zoro

  Nevim nevim jestli je rozumne s kritikou cekat, podle navrhu sikanozniho usneseni, ktere ma byt predlozeno na zastupitelstvu, je navrat nekam do dob temnych minulych uz jisty. Budeme sikanovat a trestat stavebniky. Navrh usneseni nemohl vyplodit rozumny clovek, ale zavistivy kadrovak.

  37

  Odpovědět

 2. 24.6.2019 @ 19:12 Wilda z Veltěže

  Stavebník = uplne kazdy, kdo chce neco postavit nebo rekonstruovat. Ten navrh je zcela brutalni a bezprecedentni. Kazdej, kdo bude chtit stavet (garaz, dum, bazen, rekonstruovat dum), bude sikanou ze strany obce nucen platit obrovske penize, ktere potecou buhvi kam! Je to tunel na penize obyvatel Zdib.

  31

  Odpovědět

  • 25.6.2019 @ 9:08 Zdiblík

   Bohužel, jak je vidno, činnost opozice se zredukovala na pouho pouhé lamentování a rozeštvávání na anonymním diskuzním fóru. Jako volič bych byl velmi naštvaný, že za mne na zastupitelstvu nikdo nekope a vymlouvá se na slabý mandát. Byl bych velmi naštvaný, že ačkoliv můj zastupitel očividně spoustu informací má, tak nepřispěje do diskuze, která by mohla mnoho věcí objasnit a vyřešit. A výzva k tomu, abych si to šel na zastupitelstvo řešit sám, snad nestojí ani za komentář. Volil jsem ho právě proto, abych to sám řešit nemusel.

   21
   1

   Odpovědět

   • 25.6.2019 @ 9:43 Svobodný občan

    Vsechny diskuzni fora jsou anonymni, po vzoru tech nejvetsich jako Tw, Fb, je to volba kazdeho z nas jak se pojmenuji nebo podepisi a pod nickem – prezdivkou jsem svobodnejsi, proto je to umoznovano.
    A k vasemu komentari, musim souhlasit s kazdym slovem.

    26

    Odpovědět

   • 25.6.2019 @ 10:14 Wilda z Veltěže

    Zdibliku souhlasim s tebou. Ovsem… (ackoli mi to nevadi), nevim, proc svuj prispevek vkladas jako reakci na me? 🙂 ja zastupitelem nejsem…

    WzV

    21

    Odpovědět

   • 25.6.2019 @ 11:29 Zdiblík

    Wildo, nebyla to reakce na tvůj příspěvek, ale na hlavní článek. Jen jsem si nezkontroloval vlákno, do kterého to dávám.

    9
    1

    Odpovědět

 3. 24.6.2019 @ 19:25 Všeználek Neználek

  Řeknu vám to asi takhle… vzhledem k tomu co “nám” vládne v nejvyssích patrech, co jsme si za Motýle zvolili, tak tento trend se dostal i do Zdib…sliby -chyby, děje se tu uplny….ale ohanení se ve Zpravodajich velkými slovy a ciny a neustále kritizováni vedení z dob minulych, jak spatne tu bylo a ve vysledku nic! Vidíte tu podobnost? Kdyby nic, kdyby u toho nic aspon zustali, ale pred “očima” vám “zrusi” jiz schvalenou vystavbu kanalizace a to je teprve zacatek… A ze se divim – Čáp nebo Blábol nebo Slavík nebo…. a víte co, už se nedivim. Kazdopadne volba obcanskych iniciativ a sdruzeni podobnyho razu je daleko vetsi zlo, nez tradicni strany. S úctou Všeználek Neználek

  28

  Odpovědět

 4. 25.6.2019 @ 6:31 Jarda

  Pokud chcete kanalizaci, přesvědčte své zastupitele. Mně je z toho jen zle a je mi to líto, nezměním to a proto se toho jednání nechci účastnit. Chtějí vám sebrat kanalizaci? Nenechte se. Já jen mohu přislíbit, že jsem ochoten přispět finančně na právníky, protože informace, které jsem od některých z vás obdržel, mohou vést k přesvědčení, že by se mohlo jednat o dotační podvod. Jeho cílem by mohlo být zajištění rezervy kapacity čistírny odpadních vod, pro soukromé zájmy. V tomto případě jsem ochoten pomoci, ale hádat se na zastupitelstvu nebudu, jsem si vědom síly současné koalice a respektuji to. Stejně jako právo zastupitelů se svobodně rozhodovat, už jsem se jednou vyjádřil, že práci nového vedení budu komentovat až po roce, tak se podle toho snažím chovat.

  Jan Tvrdý

  “Pokud chcete kanalizaci, přesvědčte své zastupitele. Mně je z toho jen zle a je mi to líto, nezměním to a proto se toho jednání nechci účastnit. Chtějí vám sebrat kanalizaci? Nenechte se. Já jen mohu přislíbit, že jsem ochoten přispět finančně na právníky, protože informace, které jsem od některých z vás obdržel, mohou vést k přesvědčení, že by se mohlo jednat o dotační podvod. Jeho cílem by mohlo být zajištění rezervy kapacity čistírny odpadních vod, pro soukromé zájmy. V tomto případě jsem ochoten pomoci, ale hádat se na zastupitelstvu nebudu, jsem si vědom síly současné koalice a respektuji to. Stejně jako právo zastupitelů se svobodně rozhodovat, už jsem se jednou vyjádřil, že práci nového vedení budu komentovat až po roce, tak se podle toho snažím chovat.”

  To je velká škoda, pane bývalý starosto, že Vy jako zastupitel se jednání okolo kanalizace nechcete zúčastnit a odkazujete své voliče na ostatní zastupitele, ač o věci víte nejvíce. Prosazovat správný názor na zastupitelstvu nebudete. Jak tedy chcete zastupovat své voliče? Jestli máte informace, které Vás vedou k přesvědčení, že by se mohlo jednat o dotační podvod, měl byste tomu jednání alespoň zabránit, vždyť by šlo o přečin. A to ze zákona.
  Hezký den Jarda

  12
  11

  Odpovědět

  • 25.6.2019 @ 10:10 Wilda z Veltěže

   Jako Jarda ma pravdu. Vetsinou s nim nesouhlasim, ale tady Jardo… ano

   WzV

   20

   Odpovědět

   • 25.6.2019 @ 10:37 Jarda

    Wildo, ono stojí za zamyšlení o co jde. Zda o to, aby byla kanalizace, na zastupitelstvu argumentovat o správnosti názoru, nebo počkat, že někdo udělá chybu, a pak do něj s právníky. Kdyby šlo o občany, o jejich kanalizaci, řeší se to už na zastupitelstvu, pokut jde o něco jiného, pak se avizuje finanční podíl na právníky. Možná se podaří udělat z některých lidí hlupáky, ale kanalizaci to nepomůže. Spíš mi z toho příspěvku připadá, že bývalý starosta se ještě nesmířil s porážkou ve volbách.

    3
    9

    Odpovědět

   • 25.6.2019 @ 11:03 Wilda z Veltěže

    Jardo to, co popisujete by bylo dosazeni absolutniho smiru, miru a altruismu. Ale protoze se jedna o politickou soutez… a za 3,5 roku prijde okamzik, kdy lide zhodnoti pozitiva a negativa vladnouciho uskupeni a o posty vladnouciho uskupeni budou usilovat jini, tak je logicke, ze toho, co popisujete, dosazeno byti nemuze. Proste mame zde nejakou politickou soutez, jejimz cilem je ziskat vice hlasu. Delalo to soucasne vedeni obce, kdyz bylo v opozici, dela to opozice parlamentni… tak nehanme Tvrdeho a spol, ze toto take delat budou. Doufejme pouze, ze co nejdrive. Protoze od voleb dosud byla opozice neviditelna. A fungujici opozice je klicem k dobrym vysledkum pro obcany.

    18
    1

    Odpovědět

 5. 25.6.2019 @ 11:34 Jarda

  Wildo, mě se zdá, že ta politická soutěž již není o programu o prospěšnosti občanům, ale o tom, jak koho odkráglovat a znemožnit a tak se dostat ke korytu. Rozumím argumentů ve věci ,třeba kanalizace, pro a proti a z toho vyjde výsledek pro občany. Ale i v tom parlamentu jde o vzájemní osobní napadání a osočování. Podle Vás vlastně ten politický boj nikdy nekončí. Pak se opozice skutečně nemůže konstruktivně podílet na vedení obce. Strana která vyhraje, nedá šanci nikomu a bere vše. Ještě, že to není na čtyřicet let.
  Vždycky jsem si myslel, že je boj volební, potom se demokraticky uzná porážka a pracuje se svorně pro obec, pro všechny občany. Jak může pracovat zastupitel pro občany, když jeho práce je neustálý politický boj o tu pozici a nesmíří se s porážkou? To je pak slib zastupitele k ničemu.

  2
  9

  Odpovědět

  • 25.6.2019 @ 12:27 Wilda z Veltěže

   Jardo chapu vas pohled a v nejakem vzorovem pripade by to mohlo vypadat jak pisete. Nicmene nefunguje to tak nikde na svete, ba dokonce i v tak z dnesniho pohledu rozvinutych demokraciich, jako je treba Velka Britanie, jde z velke casti o napadani a spineni v tom slova smyslu, jak to uvadite. Staci se podivat na utoky J. Corbyna vuci dnes jiz byvale premierce T. Mayove. Proste takova je politika. Cilem je shodit soupere a na jeho ukor ziskat volice. Kde je hranice moralky, slusnosti a unosne roviny politicke souteze, muzeme diskutovat. Nicmene… neodpustim si… ale myslim, ze dnesni opozice te predchozi pouze vraci to, co dostala a to je jeste mnohe dluzna 🙂

   20
   1

   Odpovědět

   • 26.6.2019 @ 7:47 Jarda

    Zdravím Wildo, máte pravdu, to samé probíhá dnes v parlamentu. Než by pro občany vytvářeli zákony, aby jim bylo lépe,
    věnují dobře placený čas k tomu, aby jakoukoli formou shodili vládu a sami se dostali k moci. Není zde motivace práce pro občany, ale dostat se ke korytu, za jakoukoli cenu. Opět se tam budou realizovat se svými pravdami, polopravdami, matoucími informacemi, ideami budou předjímat, co se ještě nestalo. všelijaké strany a uskupení, aby jak říkáte přesvědčili voliče. To už nám předváděly klasické politické strany, když byly u moci a lidé volili raději jiná neznámá uskupení třeba ANO. Pokut se volič zamyslí, jak tedy politické strany pracují pro občany a o co jim vlastně jde, nevolí například piráty, protože viděli film Piráti z Karibiku, o věci přemýšlí,
    tak raději volí nějakou neznámou stranu a věří, že bude lépe, nebo jsou znechuceni a k volbám nejdou. Tím jsem chtěl říct, že stálé obstrukce a kritika, pro nerozhodnutý elektorát, může být i kontraproduktivní. Tak to vnímám já.
    Bojovat o pozice, ať to stojí, co to stojí, bez morálky bez slušnosti, na každého politika se dá přece něco najít, a když ne, tak má rodinu, nevím komu se to může líbit.
    K poslední větě co jste napsal, vždyť jsou ve vedení obce, tím mám na mysli starosta a místostarosta, lidé, kteří v bývalé opozici vůbec nebyli. Co jim chcete vracet.?

    1
    3

    Odpovědět

   • 26.6.2019 @ 11:02 Wilda z Veltěže

    Nebyli v opozici v roli zastupitelu, nicmene v opozici jinak byli. Jasne se identifikovali s tehdejsimi opozicnimi zastupiteli. Mimochodem zajimave tez je, ze napr. forum pana Cesneka uplne “umrelo” pote, co na urad nastoupily dámy S+S.

    20

    Odpovědět

   • 26.6.2019 @ 12:11 Pepik

    Vono kdyz na cesnekforu si psali spolu 2, 3 jako diskuteri v cele se Smetakem a Slezakem kterej ma dnes na urade koryto a pro to koryto tam psal tak proc by dneska kritizoval sam sebe. Zvracel bych

    27

    Odpovědět

 6. 27.6.2019 @ 6:19 jarda

  A jsme zas tam kde jsme byli. Vláda má důvěru. Zdali alespoň těm stranám, které hlasovaly pro nedůvěru přibydou voliči. Vyslovování nedůvěry je, zdá se jakási permanentní volební kampaň za peníze daňových poplatníků. Místo, aby makali pro nás občany, makají pro sebe, aby se dostali ke korytům. Práci pro občany maří. A my to platíme. Už aby tam byly zase ty tradičně demokratické strany, Bude to pro občany levnější.
  “forum pana Cesneka uplne “umrelo” pote, co na urad nastoupily dámy S+S.” Když někdo nebo něco umře, je to smuteční událost, nic méně, mě to nezarmucuje. Pokut to fórum neinvestovala obec, je mi to jedno. Pokut to neinvestovali daňoví poplatníci, ať si tam každý píše, nebo nepíše co chce. Je to jako tady. Ale zde se zase můžeme radovat a jeto radostná událost že to žije.

  1
  7

  Odpovědět


Vaše komentáře

Váš email nebude zveřejněn.

Copyright by zdravezdiby.cz 2018-2020  Podmínky - Pravidla