Zámky ve Zdibech

Dobrý večer, na Facebooku Obec Zdiby – oficiální jsem právě dočetl informaci o zámku na Brnkách:

“Na základě podání obce se dnes dopoledne se uskutečnilo místní šetření ohledně stavu Zámku Brnky. Řízení vede Odbor památkové péče Brandýs nad Labem a Stavební úřad Klecany.
Poradcem obce je vedoucí ateliéru památkové péče ČVUT, pan Ing. arch. Tomáš Efler, který má stav zámku dobře zmapovaný a mohl tudíž odborně přímo na místě posoudit provedené změny.
Byla konstatována rozsáhlá devastace zámku – kulturní památky. Současný vlastník, Pravoslavná eparchie, byl upozorněn na rozsah památkové péče a na to, že veškeré práce, včetně zajišťovacích, či vývoz suti, atd. musí být prováděny se souhlasem příslušného orgánu památkové péče.
Vlastník byl vyzván k provedení zajišťovacích opatření, především k zajištění zastřešení. K zajišťovacím opatřením musí být zpracována  projektová dokumentace, k níž se bude vyjadřovat NPÚ, což je poměrně náročné a nákladné.
Obec nabízí vlastníkovi památky pomoc a podporu. Vzhledem na to, že kromě přiléhající komunikace, obec nevlastní žádné nemovitosti, které jsou součástí areálu zámku, či v jeho přímém sousedství, jsou nicméně možnosti obce poměrně omezené.
Věříme, že se nový vlastník chopí svého vlastnictví se ctí.”

Na první přečtení jsem byl rád že se obec zapojila a že konečně budeme mít důstojnou náves, na druhé přečtení už ne. Proč obec iniciovala šetření, aby zjistila že zámek je v katastrofálním stavu? To se nemuselo dělat šetření a najímat pana Ing.arch., to vidíme všichni bezmála 40 let. Vyjádření že obec nabízí vlastníkovi památky pomoc a podporu, ale nicméně možnosti obce jsou poměrně omezené, také není moc vtipné. Že byl vlastník upozorněn aby dělal tohle a takhle, je šikana ne pomoc. Už jen upravené okolí, nás obyvatele Brnek velmi těší a bojíme se dalších perzekucí nového vlastníka. A proč to všechno kolem zámku Brnky proč je to najednou kulturní památka bez které prakticky nemůžeme žít a proč až teď kdy nový vlastník s tim chce něco dělat, mně hlava nebere. Nám je ukradený kdo co a za kolik, hlavně že se s tim něco dělá. Držíme novým vlastníkům palce, ať je podobné šetření a klackování pod nohy neotráví.

Ještě bych rád požádal obec, až budete iniciovat šetření zámku v Přemyšlení a především ruinu zámku ve Zdibech, protože proč šetřit jenom jeden zámek ze tří, to dá rozum, inzerujte to prosím a zveřejněte výsledky těch šetření.

Děkuji OCHB – Občan Chatař z Brnek

 

 

 

 

 

Když má někdo jiný názor, neznamená to, že je automaticky nepřítel. Mít jiny názor je jedna z mnoha krásných předností demokracie... Vaše zdravezdiby.cz

Obsah textů a článků, textů a komentářů pod články, nevyjadřují stanoviska a názory provozovatele ani redakce portálu zdravezdiby.cz a za jejich obsah nenese žádnou odpovědnost

 

5 14 hlasy
Hodnocení článku

Odebírat
Upozornit na
guest
8 Komentáře/ů
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocené
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Alfons
Alfons
26.4.2021 13:15

Uz z fotek je videt ten pokrok v uklidu kolem zamku. A kulturni pamatka 😀😀😀

Standa
Standa
26.4.2021 15:09

Šetření se provádí za účelem zjištění skutečného stavu věci, o který se dá opřít v další činnosti. (taky mohli navrhnout tu rujnu zbourat). Nabízená pomoc – vyjádření spolupráce. Nemyslím, že návod, jak provádět rekonstrukci, je házení klacků pod nohy ani šikana. “Už jen upravené okolí, nás obyvatele Brnek velmi těší a bojíme se dalších perzekucí… Číst vice »

Karel P
Karel P
27.4.2021 7:17

Dobrý den, mám osobní zkušenosti s památkáři, nadiktují si nesmysly, kroutí se nad cihlou jak nad svátostí, ale s ničím vám nepomůžou, finančně už vůbec. Je to starý špatný zákon a běhají kolem příživníci.

Alan Delon
Alan Delon
27.4.2021 11:23

Ptas se proc? Protoze Tvrdy

M152
M152
27.4.2021 19:56

Nemáme jiný problémy když máme čas někoho pérovat za zvelebení okolí i stavby a tím přispět celým Zdibům

Karate Kid
Karate Kid
29.4.2021 18:57

Moh by to nekdo zkusit takhle vlezt k nam domu. Hnal bych ho az odkud prisel. Jedina vec k prospechu Brnek a voni si budou jeste diktovat podminky a hazet klacky pod nohy. Proc jste tam chytraci nelezli loni, nebo pred deseti lety, proc ted kdyz to nekdo konecne chce dat dohromady? Hnuj malomestskej. 

Copyright by zdravezdiby.cz 2018-2020  Podmínky - Pravidla

8
0
Podělte se o svůj názorx
()
x