Výtka Zdravým Zdibům

Předně bych chtěl říct, že ZZ vnímám jako prostor, jak poznat názory spoluobčanů. Oproti jiným informačním stránkám se zde lidé méně bojí vyjádřit své opravdové názory a to někdy v opravdu peprné formě, což si často dovolí pouze pod anonymní přezdívkou, proto má takové fórum pro mě opodstatnění. Z každé diskuze je patrné, že zde není pouze jedna názorová skupina, která si vzájemně vše odkývá, ale lidé zde diskutují, hádají se a někdy i napadají, což je součást demokratické diskuze, ať už se nám to líbí či nikoliv.

Přesto je tu jedna věc, která mi celkem zásadně chybí a nemusí to být problém pouze na straně ZZ, ale i na chuti našich zastupitelů informovat občany prostřednictvím širšího spektra možností, než pouze oficiálními kanály (obecní web, obecní FB), jenž bývají velmi strohé, bezemoční a pro mě vlastně nezajímavé. Když ale přijdou volby, tak se kandidáti předhánějí v tom, jakým způsobem nás informovat o svých slibech, o tom co se jim líbí a nelíbí a vlastně najednou se probudí.

Já bych nicméně chtěl znát jejich názory a mít možnost se jich ptát po celé volební období a ne jenom když se jim to hodí před volbami. Číst od nich články, co dělají, čím se plánují zabývat a co je pálí. Rád bych od nich měl pravidelné informace a viděl snahu řešit problémy a komunikovat s občany. Nebaví mě se domáhat informací prostřednictvím “stošestky” nebo po mailové komunikaci. Chtěl bych otevřenou platformu, kde si můžu přečíst jejich názory a kde na to bude moct reagovat vícero lidí. Prostě tak, jak to každý normální zastupitel má, tedy kromě naší obce, kde o většině zastupitelů nemám ani páru. Rád bych tedy navrhl ZZ, aby oslovili zastupitele s tímto nápadem a dali jim tak prostor se zde vyjadřovat a zároveň dostávat zpětnou vazbu od občanů, které zastupují.

Petr Horký

 

 

 

 

Když má někdo jiný názor, neznamená to, že je automaticky nepřítel. Mít jiny názor je jedna z mnoha krásných předností demokracie... Vaše zdravezdiby.cz

Obsah textů a článků, textů a komentářů pod články, nevyjadřují stanoviska a názory provozovatele ani redakce portálu zdravezdiby.cz a za jejich obsah nenese žádnou odpovědnost

 

4.5 11 hlasy
Hodnocení článku

Odebírat
Upozornit na
guest
11 Komentáře/ů
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocené
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Vlasta
Vlasta
15.3.2021 10:10

I ty najivko, sám si odpovídáš, až budou volby, někdo ti odepíše. Do tý doby utři nudli, takhle to bylo bude a nezáleží na tom kdo tam sedí. Po volbách na tebe každý hodí boba a bobka.

V.K.
V.K.
15.3.2021 11:59

Myslenka to je dobra, taky by me zajimalo co dela zastupitel ktereho jsem volil jen se obavam odpovedi jestli neco chces, dojdi si na zasedani a hotovo. Vidite jak se chovaj poslanci, tak co teprve zastupitele, ucta k volicovi jen pred volbami a pak milion vymluv.

Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
15.3.2021 13:56

Ano, tohle bych podepsal. Nějaký facebook (?) nebo podobná platforma, kde bude několikrát týdně zpráva o tom, co daná zastupitel dělá. Nějaké větší diskutování mi přijde jako nereálná představa, to by pak zastupitelé nebo radní nedělali nic jiného. Navíc je to často úplně k ničemu, internetoví diskutéři ignorují realitu a… Číst vice »

Standa
Standa
15.3.2021 16:37

Nejsem zastupitel ani politik, ale kdybych byl, určitě bych nereagoval na příspěvky, které by mě neoprávněně z něčeho obvinili, nebo mi nevybíravým způsobem něco podsouvaly. Dalo by se i těžko reagovat na vymyšlenosti a zejména příspěvky, ve kterých nejde ani tak o věc, ale vyvolání osobní konfrontace. Na druhou stranu… Číst vice »

permonikzezdib
permonikzezdib
15.3.2021 18:36

A k čemu jsou zastupitelstva? Kdokoluv může přijít a zeptat se na cokoliv. Jenomže na to místní hejtři nemají koule, odvahu a hlavně argumenty.

Copyright by zdravezdiby.cz 2018-2020  Podmínky - Pravidla

11
0
Podělte se o svůj názorx
()
x