Vážená paní starostko

Vážená paní starostko,

k napsání této výzvy mě přinutilo jednání na obci 3.3.2020, které proběhlo z důvodu připojení obce na vodovod, který zaplatili majitelé pozemku na Zlatém kopci a článek ve Zdibském zpravodaji paní místostarostky.

(Proto je například výstavba v oblasti Zlatého kopce již mnoho let podmíněna výstavbou nového dopravního spojení. Území na takový rozvoj není doposud připravené a na dosah není zatím ani žádný snadno realizovatelný plán. Bude to obrovské téma pro urbanisty na  nadcházející období, ale ještě větší pro obec a obyvatele těchto lokalit.)

Chtěl jsem s touto výzvou vystoupit na projednávání územního plánu, které bylo z důvodu koronavirové nákazy zrušeno. Vzhledem k tomu, že zatím není jasné, kdy se k projednávání znovu vrátíte obracím se na vás tímto způsobem. 

Vážené vedení obce Zdiby,

značná část majitelů pozemků na Zlatém kopci je již 18 let v klatbě, která je v územním plánu nazývaná etapizací.

V roce 2000 jsme si zakoupili na Zlatém kopci stavební pozemek, na který se žádná omezení nevztahovala a naopak jsme se museli v kupní smlouvě zavázat, že na vlastní náklady vybudujeme veškerou infrastrukturu.

To se také stalo a majitele pozemků to stálo velké úsilí a finanční prostředky. O to větší bylo naše překvapení, když přišla obec se stavební uzávěrou, aby se se následně tato uzávěra stala v územním plánu etapizací. Tato takzvaná etapizace podmiňuje výstavbu na Zlatém kopci vybudováním komunikace Nová průběžná. Vlastníci parcel na Zlatém kopci nemají žádnou možnost výstavbu Nové průběžné ovlivnit a i na samotné obci muselo být od začátku jasné, že je tento projekt v nějakém rozumném časovém horizontu nereálný. Obec se za těch skoro dvacet let co se na Zlatém kopci nesmí stavět rozrostla na dvojnásobek a to nemluvím o obcích v okolí, jako jsou Klecany nebo Větrušice. Argument, že je výstavba zastavena kvůli průchodnosti Staré průběžné je tedy zcela mimo.

  Obec se chce připojit k vodovodu, který zaplatili majitelé parcel co nemůžou stavět, jelikož mají na své parcely uvalenou etapizaci a chce, abychom pochopili občany, kteří mají nedostatek vody. Já je chápu a je mi upřímně líto, že jsou v této situaci. 

  Na druhou stranu, obec zablokovala výstavbu na zasíťovaných parcelách a schválila stavby na parcelách, kde sítě nebyly.  Obec nadále uvažuje o Zlatém kopci, jako o území, kde by měla tato etapizace v nějaké podobě dále pokračovat.

  Majitele pozemku na Zlatém kopci neudělali nic špatného. Koupili si legálně stavební pozemky, vybudovali veškeré sítě a obec je 18 let poškozuje, jelikož jim výstavbu na těchto stavebních pozemcích podmiňuje výstavbou něčeho, co oni nemůžou ovlivnit a obec v nějakém reálném čase zrealizovat. Proto žádám vedení obce a ty kteří se podílí na přípravě nového územního plánu – vystavte stopku nespravedlnosti, která se v obci děje. Nastavte podmínky tak, aby na sebe lidé v obci, díky rozdílnému přístupu, nebyli mezi sebou naštvaní.

Proto požaduji, aby etapizace, která není žádnou etapizací, jelikož žádné etapy v nějakých časových horizontech nevymezuje, byla v novém územním plánu pro Zlatý kopec zrušena a nový územní plán byl navržen tak, aby byl spravedlivý ke všem občanům.

Martin Louda

 

 

 

 

Děkujeme za přečtení článku, budeme rádi za Váš názor a komentář. Mějte se dobře... zdravezdiby.cz

Názory a obsah článků nevyjadřují stanoviska a názory provozovatele ani redakce portálu zdravezdiby.cz a za jejich obsah nenese žádnou odpovědnost

 

Ohodnoťte příspěvek

4.7 / 5. 13

Zatím nikdo nehodnotil


'Vážená paní starostko' 7 komentářů

 1. 4.5.2020 @ 15:43 Pavel

  Toto jednání je od obce více než sprosté. Jsem úplně je stejné situaci jako Vy a příspěvek paní místostarostky mě také nadzvedl. Takto jednat s lidmi, kteří se stali rukojmími OU. Fakt hnus.

  23

  Odpovědět

 2. 4.5.2020 @ 16:35 Ivan

  Dobry den, co se vodovodu tyce, obec vam musi prispet na naklady vodovodu stejne tak, jako chce prispevek za pripojeni na kanalizaci. A to chce obec za pripojeni velmi tucny prispevek, tak proc byste vy nekoho pripojovali zadarmo. Drzim zlatemu kopci palce a chapu vas. Ivan

  22

  Odpovědět

 3. 4.5.2020 @ 17:11 Jarda

  Problém bude asi v tom, že 18 let je dlouhá doba a vystřídalo se několik vedení města s různými prioritami. Věřím, že když připomenete bývalé závazky, bude vše vyslyšeno.

  12
  6

  Odpovědět

 4. 5.5.2020 @ 12:07 Kemper

  Starostku zajimaji jen lidi, ktery tady maji trvaly bydliste, z tech muze cerpat pri dalsich volbach hlasy. Zlaty kopec je ji ukradeny. Kdyz nebudou bydlet, nebudou dalsi volici pro ni ani pro nikoho jineho. To ji vyhovuje. Navic proc si do rajonu poustet potencialni politicke ohrozeni? Ti, co jsou ted tady, ji neohrozuji. Takze to ji zase vyhovuje.

  13
  5

  Odpovědět

 5. 6.5.2020 @ 16:50 Jarda

  Kdo má trvalé bydliště ve Zdibech, obec Zdiby podporuje.
  Do obce se často
  stěhují noví lidé, převážně z Prahy, kteří si však nezmění trvalé bydliště a dlouhé roky zde žijí, aniž by se stali občany
  obce s trvalým pobytem. Využívají veškeré služby, stejně
  jako trvale přihlášení občané – hromadnou dopravu, kterou obec spolufinancuje, jezdí po komunikacích, chodí
  po nových chodnících, na cestu jim svítí veřejné osvětlení,
  využívají ČOV, obecní služby uklízejí ulice všem, děti navštěvují dětská hřiště či sportovní kluby a kroužky dotované obcí. S jedním
  rozdílem, oproti občanům s trvalým pobytem – veškeré příjmy z rozpočtového
  určení daní za ně pobírá město či městská část, kde mají trvalý pobyt, nikoli obec Zdiby, kde se většinu roku zdržují. Nejde o hlasy, ale o příjmy z rozpočtového určení daní. Co by chtěli když obec nepodporují, ale podpotují nějakou městskou část?

  12
  1

  Odpovědět

  • 6.5.2020 @ 19:43 Kemper

   Jardo nespletl jste si vlakno? co pisete je tak nejak mimo tema.

   4
   9

   Odpovědět

   • 6.5.2020 @ 22:31 Kačka

    Píše to stejné co vy, akorát to rozvinul. U obou z vás je to podobné….lidé, kteří zde bydlí a jsou bez TP anebo lidé, kteří by tady rádi postavili (na Zlatém kopci, kde už mají třeba IS) a ještě tu nebydlí, tudíž zde taky nemají TP, jsou možná pro OÚ nezajímaví. Obec by ráda využila jejich IS (vodovod) a není ochotna/schopna? jim za to nabídnout adekvátní protislužbu v podobě změny ÚP. Tak jsem to pochopila já a vůbec se nedivím, že se to těm, co vodovod platili, nelíbí.

    14


Vaše komentáře

Váš email nebude zveřejněn.

Copyright by zdravezdiby.cz 2018-2019  Podmínky - Pravidla