Vážená paní místostarostko Sabolová

reaguji na Váš článek ve Zdibském zpravodaji. Reaguji zde, protože nemám veřejně kde jinde. S většinou Vašeho článku souhlasím a jsem rád, že se například o potřebách průmyslových staveb v obci, zmiňujete negativně.

Ale je vtipné i smutné a troufnu si napsat hlavně nepravdivé, jak dokola zdůrazňujete Vy i paní starostka, že jste si vybrali lidi, kteří nemají pozemkové a majetkové zájmy. Proč se o tom opakovaně zmiňujete je už podivné a připomíná to potrefenou husu a nebo 100 x opakovanou lež. Protože jestli myslíte dva “protřelé obecní činitele”, kteří ihned potom, co si vymysleli a odsouhlasili prodej obecního pozemku, se přihlásili o jeho odprodej za velmi nízkou cenu, tak jen připomenu, že jsou dnes ve Vašem týmu. Jestli máte na mysli otce a syna, kteří léta bojují za výstavbu všeho možného na svých pozemcích, tvůrce ohromného problému hal Goodman, tak opět připomenu, jsou ve Vašem týmu a o nic jiného než o pozemky jim nejde. Ale jestli myslíte dceru a matku, které se zákeřně rvou za své pozemky ve Veltěži uprostřed pole nad školou, tak připomínám, jsou členy (momentálně) Vašeho týmu. I poněkud osobitý zastupitel z Brnek, opět z Vašeho týmu, má pozemkový zájem, zcela opačný a z jiných pohnůtek, aby ostatní neměli a nesměli, ale i tento zájem je majetkový. O kterých lidech bez majetkových a pozemkových zájmech mluvíte nevím. Každý, kdo má adresu, dům nebo pozemek ve Zdibech, má svůj zájem a mohl bych Vám vyjmenovat další příklady zájmů „Vašich lidí“. Klepům, že spekulanti s pozemkovými zájmy si Vás na úřad dosadili, chci nevěřit.

Přesně vím, na kterou cílovou skupinu svými prohlášeními cílíte a připomíná mi to rétoriku 50. let, kdy majetní byli nepřátelé. Vy i já víme, že je to směšně zvrácené a přesně obráceně. Paní místostarostko Sabolová, všichni nejsme bačovi hloupé ovce, je to ubohé a Vám, jako krásné a vzdělané dámě, nedůstojné. Děkuji B.S.

Velice se omlouvám za nepodepsání se, ale i já mám svůj zájem. 

(Pisatel požádal o nezveřejnění jména, které uvedl. ZZ)

 

 

 

Děkujeme za přečtení článku, budeme rádi za Váš názor a komentář. Mějte se dobře... zdravezdiby.cz

Názory a obsah článků nevyjadřují stanoviska a názory provozovatele ani redakce portálu zdravezdiby.cz a za jejich obsah nenese žádnou odpovědnost

 

Ohodnoťte příspěvek

5 / 5. 13

Zatím nikdo nehodnotil


'Vážená paní místostarostko Sabolová' 11 komentářů

 1. 6.5.2019 @ 8:56 Wilda z Veltěže

  Pro některé možná psané příliš kultivovaně, snad to pochopí.

  102

  Odpovědět

 2. 6.5.2019 @ 9:31 Nic noveho

  Hmmm..d to ja zas nevidim spatne kdyz ma nekdo mineni o majitelich pozemku. Sekat maj at se to libi nebo ne. Lukrativnost prahy a okoli to laka predevsim developery. To asi pistatele rozlobilo?? Nesouhlasim uplne se vsim uvedenym ale ze se o zdiby staraji lidi zde nezijici TO JE hlavne pruser jako brno. To se ve zpravodaji nedocteme!

  66

  Odpovědět

 3. 6.5.2019 @ 10:52 Hejtr

  Mne se libi jak pani Sabolova pise, ze ve vedeni obce nikdy byt nechtela. Nejspis nikdy nechtela do politiky jako Andrej Babis, ale okolnosti toho, ze “vsetci kradnu” ji k tomu donutily. Tyhle pokrytecky reci by bylo lepsi si priste odpustit.

  97

  Odpovědět

 4. 6.5.2019 @ 13:25 Urias

  V jinym zpravodaji se starostka rozplivala jak si primo vybirala lidi ktery nemaji pozemky 😄😄😄 fakt husty 😄😄😄 uz se tesim nad cim zase poplakaji 😄😄😄

  94
  1

  Odpovědět

 5. 7.5.2019 @ 7:40 jarda

  Zdá se, že nejlepší zastupitel bude ten, co má holej zadek, nemůže pro sebe nic prohlašovat, to je na jednu stranu a na druhou stranu, nemůžeme vyřadit ty, co něco vlastní, ta by zase bylo nedemokratické – vyčlenit je z politické soutěže. Ideální by však bylo, kdyby se na radnici vrátilo bývalé zastupitelstvo s panem Tvrdým, Ti to dělali přece nejlépe, všemu rozuměli, chyb se nedopouštěli a hlavně byli sebevědomí. Občané však zvolili jinak CHA,CHA.
  “Paní místostarostko Sabolová, všichni nejsme bačovi hloupé ovce” x JT – Rozhlédněte se kolem sebe, každá obec má svého blba, to platí už od nepaměti a někde nemají třeba jen jednoho.

  7
  24

  Odpovědět

  • 7.5.2019 @ 12:39 Svobodný občan

   Vašemu sdělení i po více přečtení nerozumím. Autor nepíše o špatném vedení obce, nebo o návratu pana Tvrdého, naopak je zřejmě sympatizant dnešních zvolených zástupců, jen se mu nelíbí některá prohlášení a zdůvodňuje proč se mu nelíbí. Na místo vašich nesrozumitelností zcela legitimní. Komentáři děláte medvědí službu.

   91

   Odpovědět

 6. 7.5.2019 @ 15:11 Rasputin

  Mohl by mi někdo říct, jestli funguje ještě vůbec obecní policie? To už vedení zrušilo OP? Slouží už prý jen jedna žena… Čistka se vedení tedy asi vážně povedla?!?!?

  83
  1

  Odpovědět

  • 9.5.2019 @ 6:33 Jarda

   To je dobrá otázka. Je vidět, že se snížení počtu strážníku, občanů vůbec nedotklo. Zřejmě se nenavýšila trestná činnost, ani přestupky.
   Jinak by se pana Rasputina toto navýšení určitě dotklo a stěžoval by si na práci strážníků. On však uvažuje, jestli slouží. Věděl snad někdo z občanů, když sloužili ve čtyřech, zda slouží v sobotu, nebo neděli, nebo zda drží někdo pohotovost? To se veřejnost též nedozvěděla.
   Po čem tedy pan Rasputin pátrá? Já bych byl v klidu, bezpečnost občanů a jejich majetku chrání přece rozsáhlý sledovací systém osob. Dříve se do oblasti bezpečnosti masívně investovalo, sledovací systém, povodňové čidlo, člun, molo, kontejner na odloučená stanoviště strážníků a jiná a jiná technika. A nyní nám technika nahradila strážníky a nemusí se masívně investovat. To už tak bývá, že je pracovní síla nahrazena stroji. Rasputine, doopravdy si myslíte, že jde o čistku, tedy politické vyhlazení, usmrcení, nevhodné skupiny obyvatelstva, která by mohla ohrozit, nebo “pošpinit” politický režim ? Nebo nevíte, co v dnešní době píšete?

   6
   18

   Odpovědět

  • 13.5.2019 @ 6:58 Jarda

   Mohl by mi někdo říct, proč, když nebyla obec monitorována kamerovým systémem byla při vjezdu z Klecan velká tabule, že je obec monitorována kamerovým systémem, chvíli než byl současný kamerový systém spuštěn , cedule zmizela. O co tedy šlo?
   Když nebyl systém, uvést občany v omyl, že systém je, když je systém, neuvádět nic, aby se jich co nejvíce nachytalo? Proč cedule byla když nebyl systém a nyní když je, cedule není? Děkuji za odpověď, někomu z bývalého vedení obce.
   Informace o provozování kamerového systému
   Zákon o obecní policii v ustanovení § 24b odst. 2 neupravuje přesný způsob
   zveřejnění informace o provozování stálého automatického technického systému.
   Stanoví však, že jsou-li k pořizování záznamů podle odstavce 1 zřízeny stálé
   automatické technické systémy, je obecní policie povinna informace o zřízení
   takových systémů vhodným způsobem uveřejnit. Z povahy věci se bude jednat
   o takovou formu, která je běžně, tedy bezproblémově dostupná pro všechny občany
   obce a pro všechny osoby, které se dále zdržují na území obce (internetové stránky
   obce, periodické tiskoviny vydávané obcí, obecně závazná vyhláška obce o zřízení
   obecní policie resp. její dodatek, informační tabule umístěné na příjezdových
   komunikacích do obce, informační tabule umístěné přímo na inkriminovaných
   veřejných prostranstvích apod.).

   2
   11

   Odpovědět

   • 13.5.2019 @ 8:12 Hans

    A proc ji tam nove vedeni nepovesilo nebo nepovesi zpatky? Proc se nezeptate jich kdyz je to tak pro vas zasadni?

    71

 7. 13.5.2019 @ 9:14 Jarda

  Pro mě je to zásadní, každý občan by měl vědět, že je sledován. I ten, který do obce přijede, nebo příjede. Nic méně, je smutné, že vůbec k instalaci takové ho systému došlo. Nikdy v minulosti na tom z hlediska bezpečnosti, obec nebyla tak špatně, aby musela nainstalovat sledovací systém. Jde o důvěru v občany. Zřejmě u nás byli chápáni jako potenciální pachatelé přestupků, přečinů a zločinů.
  Asi na základě toho byl systém instalován. Nebo skutečně došlo ke zvýšení nápadu trestnou činností? HANS děkuji za odpověď, asi o tom mnoho víte.

  4
  22

  Odpovědět


Vaše komentáře

Váš email nebude zveřejněn.

Copyright by zdravezdiby.cz 2018-2020  Podmínky - Pravidla