Úmysl nebo omyl?

Nikdy mě nenapadlo, že bych své pocity a názory ventiloval na nějakém webovém diskusním fóru. A najednou na to došlo. Platí ono okřídlené „Nikdy neříkej nikdy“. A kdy to vše začalo? Na letošní Valné Hromadě TJ Sokol Veltěž. Jedním z hostů byla i naše paní starostka obce Eva Slavíková. Dostala se do ostřejší výměny názorů s některými členy Sokola ohledně fotbalového hřiště. Není podstatné, na čí straně jsem byl, ale nelíbilo se mi jakým způsobem někteří naši členové vystupovali vůči paní starostce. Můžeme mít rozdílné názory, ale je třeba brát na zřetel, že byla naším hostem a je to zástupce obce. Také jsem jim tuto skutečnost následně vytkl.

Nyní jsem v situaci, kdy sám o sobě pochybuji, zda jsem měl k tomu ten správný přístup. Ne že bych měnil svůj názor na pravidla slušného chování, to v žádném případě. Mám však velmi silné pochyby, zda jsem se v osobě paní starostky zastal té správné osoby a jestli vůbec stojí za to, aby se jí vůbec kdokoli za cokoli zastával. A co mě k tomu dovedlo. Přečetl jsem si Plán rozvoje obce Zdiby na roky 2020 – 2027, schválený zastupitelstvem dne 25.6.2020, kde se na straně č. 36 uvádí, cituji „Nedaleké fotbalové hřiště pak historicky využívali fotbaloví členové Sokola (není ovšem v majetku Sokola ani obce, nýbrž v majetku Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových). V současnosti ale fotbalisté nejsou registrováni v rámci Fotbalové asociace České republiky a nehrají tedy žádná oficiální utkání“. Tato informace není pravdivá a je lehce dohledatelná a vyvratitelná. Fotbalové oddíly HRAJÍ oficiální soutěže pod hlavičkou Fotbalové asociace České republiky, jejíž je T.J. Sokol Veltěž řádným členem. Přiznám se, že v první chvíli mě to nadzdvihlo ze židle, ale nyní už to komentuji s čistou hlavou. Navenek se jedná o nepodstatný  dokument obce, který lze kdykoli změnit a nemusí se jím obec řídit. Ale jen navenek, tak jako tak je to dokument obce, a ta ho může případně zneužít při získání pozemků pod fotbalovým hřištěm od státu. Jaký tu byl zájem zahodit dlouholetou historii Veltěžského fotbalu do kanálu? Je to developerský zájem někoho z vedení obce na vytvoření nových stavebních parcel? Co jiného člověka napadne, když si takový dokument přečte a ví, že podstata sporu mezi členy Sokola a starostkou obce bylo získání hřiště do majetku jedné či druhé organizace. Doposud se celá léta o hřiště starají členové Sokola Veltěž a v tak skvělé kondici jako v současnosti to hřiště nikdy nebylo. Nejsmutnější je to, že členkou vedení Sokola je zároveň místostarostka obce Kateřina Kolářová, která se také na tom dokumentu podílela a do debaty na valné hromadě Sokola nezasahovala. Proč mám najednou nejen já pocit, že členové Sokola byli zneužiti ve volbách a někteří lidé najednou zapomínají, kdo jim do té funkce pomohl? Abych byl spravedlivý, tak není jedinou členkou v zastupitelstvu. Jsou tam i bratři Česnek, Jurkeník a Tvrdý. Těm posledním dvěma bych to snad ani tolik nezazlíval, protože jejich slovo nemá vůči vládní většině v obci žádný význam. Ale ti druzí dva se podílejí na řízení a vedení obce a tvorbě jejich dokumentů. Je to smutné, když ve volební kampani využívají Sokola jako svých pozitiv u jména na volebním letáku a po zvolení zapomenou, že jsou členy téhož Sokola Veltěž, kterým se zaštiťovali. Snad nebudu sám, komu není osud fotbalu a hřiště ve Veltěži lhostejný a veškerá práce, čas a i peníze, které jsme zkvalitnění fobalového hřiště a zázemí věnovali nepřijdou vniveč.

Tento příspěvek vyjadřuje můj osobní pohled a názor na věc. V žádném případě není názorem vedení T.J. Sokol Veltěž

Miroslav Musílek

 

 

 

Když má někdo jiný názor, neznamená to, že je automaticky nepřítel. Mít jiny názor je jedna z mnoha krásných předností demokracie... Vaše zdravezdiby.cz

Obsah textů a článků, textů a komentářů pod články, nevyjadřují stanoviska a názory provozovatele ani redakce portálu zdravezdiby.cz a za jejich obsah nenese žádnou odpovědnost

 

0 0 hlas
Hodnocení článku

Odebírat
Upozornit na
guest
37 Komentáře/ů
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocené
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jarda
Jarda
20.7.2020 17:57

Pan Musílek “Abych byl spravedlivý, tak není jedinou členkou v zastupitelstvu. Jsou tam i bratři Česnek, Jurkeník a Tvrdý. Těm posledním dvěma bych to snad ani tolik nezazlíval, protože jejich slovo nemá vůči vládní většině v obci žádný význam. Ale ti druzí dva se podílejí na řízení a vedení obce… Číst vice »

Venca
Venca
20.7.2020 18:45

Zdravím všechny příznivce ZZ. Musím reagovat na komentář Mirka. Celkově Valná hromada byla špatně zvládnutá. Na to, že paní starostka byla jako host a přišla pozdě zhruba po 45 minutách, kdy Valná hromada začala, tento kolorit patří zřejmě k paní Slavíkové. I na mě dělal dojem, že někdo má lobby,… Číst vice »

Wilda z Veltěže
Wilda z Veltěže
21.7.2020 13:46

Bohuzel pani Slavikove evidentne chybi vetsi pokora a ucta. Organizace s takovou historii by si zaslouzila maximalni peci a podporu. Stejne tak v pozitivnim smyslu kontrolu nad tim, kdo ji ovlada a jak zodpovedne osoby hospodari s jejim majetkem, nebot historicky uz je proste nedilnou soucasti obce. Mozna by stalo… Číst vice »

Miroslav Musílek
Miroslav Musílek
22.7.2020 11:31

Jardo,
většina toho o čem píšete ve Vašem posledním příspěvku je o tradici a historii. A právě o udržování a rozvoji té téměř 125 lété historie Sokola by nám všem mělo jit.

Olda
Olda
22.7.2020 14:15

Dovolte, abych též něco přihodil do soudku. Již dnes spousta lidí v obci ví, že volit paní starostku a její kamarádíčky byl omyl. Nemá úctu k ničemu co kdy bylo vybudováno v obci. Jak smutné.

Olda
Olda
22.7.2020 20:02

Chtěl bych dodat, že to není o tom kdo se tu narodil a žije celý život, ale o tom jaký k obci a k lidem kteří zde žijí mají vztah. A paní starostka nemá žádný. Zlikvidovala obecní úřad, technické služby, obecní policii a teď se pustila do TJ Sokol pak… Číst vice »

Jarda
Jarda
24.7.2020 15:21

Dobrý den pane Musílek, co se týká říční hlídky – Obce si zřizují OP zejména na zajištění veřejného pořádku, řeší přestupky proti majetku, i přestupky v dopravě. Odhalováním a řešením přestupků chrání ostatní občany před případnými následky přestupků, které jsou přestupci konány. Vás skutečně pálí přestupky spáchané v dopravě na… Číst vice »

Miroslav Musílek
Miroslav Musílek
25.7.2020 18:15

Dobrý den Jardo,
nejen na řece, ale i na přilehlé cyklostezce.
Nicmene máte pravdu, minulost nezmenime. Je potřeba koukat do budoucnosti naší obce. Je potřeba tvrde pracovat a zanechávat výsledky. Už se toho namluvilo a ukázalo mnoho, ale je třeba také začít konat.
Mějte hezky víkend.

Miroslav Musílek
Miroslav Musílek
31.7.2020 20:04

Pane Jardo, nejde mi přidat komentář přímo k Vašemu poslednímu příspěvku, proto takto nepřehledne. “Proč se nyní projíždějí děti na služebním člunu obecní policie to opravdu nevím.” Já, nejen Vám pane Jardo odpovím, bez ohledu na “politickou” příslušnost. Protože dělají přesně to, co dělala OP vždy, pokud k tomu byla… Číst vice »

Jarda
Jarda
1.8.2020 13:28

Dobrý den pane Musílku. Na Masopustu je přítomnost žádoucí, jde o průvod a je třeba usměrňovat dopravu. Jak se díváte na vožení činovníků ČSSD na Slavnostech břehů, pod rouškou zajišťování veřejného pořádku? Zrovna včera jsem slyšel v televizi relaci o říční hlídce v Praze, kdy strážníci, aby byli platni, musí… Číst vice »

Miroslav Musílek
Miroslav Musílek
1.8.2020 18:35

Pane Jardo,
ano, co člověk, to názor. Tak je třeba k tomu přistupovat a respektovat.
Musím, se přiznat, že některé Vaše názory a informace mi byly blízké. Především pak ty historického rázu. Děkuji Vám za ně. Mějte hezky den.

Standa
Standa
2.8.2020 16:15

Nevím jak to bylo u nás dříve a nevím jak je to nyní, ale obecní policii řídí starosta, nebo jiný člen zastupitelstva obce pověřený zastupitelstvem obce. Jsou zde různé názory, na účast strážníků na kulturních akcích. Jeden, že by se měla vyhodnotit rizikovost akce (možná z množství řešených přestupků při… Číst vice »

Jarda
Jarda
2.8.2020 18:46

Nejprve omluva za odchýlení se od tématu – ostřejší výměny názorů paní starostky s některými členy Sokola ohledně fotbalového hřiště.
Kdo absolvoval základní školu devátým ročníkem, ví, že Jirásek nemohl být soudruh. Nebo se dnes dějiny učí jinak? To by pan Tyrš koukal.

Copyright by zdravezdiby.cz 2018-2020  Podmínky - Pravidla

37
0
Podělte se o svůj názorx
()
x