Trafika Zdiby II.

Reaguji na informace z komentáře:

Jednoduché počty. Zaměstnanec ve veřejné správě za tabulkový plat 200-300 hrubého za hodinu, pracující každý den min. 8 hodin udělá soustavně více práce za menší peníze, než najatý externí poradce či právník, pracující jen na vybraných věcech (a často právě nahrazující práci chybějícího zaměstnance) za hodinovou sazbu od 1500 výše (nejčastěji tak 2200-2500). Tedy externista za stejné peníze (pokud by účtoval měsíčně stejnou výši jako zaměstnanec) rozhodně udělá méně práce, tedy je logicky externista dražší. Tak to prostě ekonomicky je a jakákoliv argumentace proti tomu je lichá.

První věc, která mne jakožto účetní v odůvodnění překvapila, byla výhoda mít zaměstnance, který zastoupí odborníky. Takový zaměstnanec musí být bůh. Pokud jsou najímáni odborníci na konkrétní nárazovou práci, je externista vždy výhodnější, protože dostane dohodnutou odměnu za odvedenou, předem danou práci. Zaměstnance musím platit stále, včetně všech zákonných odvodů.

Druhá překvapující skutečnost je výše platu. Plat 200 Kč – 300 Kč na hodinu je i na současné poměry nadstandardní. Částku z profesionální deformace přibližně, velmi stručně rozeberu.

300 Kč x 8 hodin x 20 pracovních dnů = 48000 Kč hrubého
po odečtení daní, mzda cca = 38000 Kč čistého, 456000 Kč ročně
zaměstnavatel odvede částku cca = 64000 Kč, 768000 Kč ročně

Položka 768000 Kč (třičtvrtěmilionu) je nezanedbatelná a jistě by pokryla externistu – odborníka. Při ceně 2500 Kč na hodinu o které se píše, je částka 768000 Kč na 307 hodin, 38 dní. Cena specialistů je avšak nižší. Na jakou práci by obec potřebovala například právníka na 38 pracovních dní nevím a použiji závěr pisatele, tak to prostě ekonomicky je a jakákoliv argumentace proti tomu je lichá.

Pro porovnání průměrné mzdy roku 2019:

Hrubá mzda
Zdiby                          48 000 Kč
Česká republika           30 720 Kč
Hlavní město Praha      37 872 Kč
Středočeský kraj          32 796 Kč

 

Jinak držím palce, Ivana I. 8.9.19 Zdiby

 

 

 

 

 

Děkujeme za přečtení článku, budeme rádi za Váš názor a komentář. Mějte se dobře... zdravezdiby.cz

Názory a obsah článků nevyjadřují stanoviska a názory provozovatele ani redakce portálu zdravezdiby.cz a za jejich obsah nenese žádnou odpovědnost

 

Ohodnoťte příspěvek

0 / 5. 0

Zatím nikdo nehodnotil


'Trafika Zdiby II.' 5 komentářů

 1. 9.9.2019 @ 17:51 jordanov

  Páni, paní, diskutéři bez identity,
  nelíbí se mně veškerá polemika ohledně termínu „TRAFIKA“!! Podíváme-li se do minulosti a to je 20-tého století, tak zjistíme, že trafiky byly přidělovány vojákům – invalidům, kteří bojovali za naší vlast. Podstata tohoto počínání byla mravní. Pro vlast jsi obětoval, možná nějaký orgán či psychickou újmu a stát Ti dává právo se realizovat jako plnohodnotnému občanu naší republiky. To bylo na začátku první republiky!
  V současné době (druhá možná třetí republika) je to prezentováno jako něco co má adeptům dát možnost výdělku za jistou solidaritu k poskytovateli, bez jakékoliv újmy na zdraví fyzické či morální. Jedná se údajně o hmotné odplatě, tj za kolik?? chechtátů přistane na účtu a to především bez jakékoliv zodpovědnosti.
  Paní Slezáková (Mgr.) jistě pro obec vykonala mnoho pozitivního i přes 100% ovládaného manžela Radima (Ing.), který byl akční do doby zvolení nového vedení obce. Velká škoda, že ztratil náboj na potírání nepravostí a podávání trestních oznámení!! Právě proto, asi manžel vysunul do popředí komunální politiky svojí družku. Je nepochopitelné, že vysokoškolsky vzdělaná osoba, která nebyla schopná dokončit svá studia akademickým titulem!! přijala a možná se i ….(nechme jistých dohadů) vstoupila na potupnou funkci sekretářky. Toto pracovní úsilí jasně stíhali maminy od plotny a nebylo zapotřebí vysokoškolského vzdělání ba i v určitých okamžicích ani maturitního vdělání, stačila jistá protekce zvýrazněla fyzickými anomáliemi.
  Je možné, že zmíněná osoba bude vykazovat takové výsledky jako já prostý inženýr – trafikant – , který si nahrabal neskutečné milióny za svojí činnost pro obec. Je třeba utnout pochyby o mé činnosti ve prospěch obce.
  Já trafikant jsem na základě rozhodnutí volební skupiny se přiklonil ke skupině pana Tvrdého. Zajistil jsem obnovu a realizoval nová svítidla v počtu 50% tj. 300 ks v provedení světového technologickém trendu (LED), což původní správce (Etodo), i přes deklaraci ve smlouvě neučinil. Realizoval jsem osvětlení u Vltavy a lokalitě Střední. Připravil jsem projekty na veřejné osvětlení na Holosmetky (cena projektu cca 60 tisíc). Zaměnil jsem zářivková uliční svítidla za LED v počtu 35 ks v Dalasu. Opravil jsem 69 ks výbojkového osvětlení. Vyměnil jsem 150 ks vadných výbojek za nové zdroje. Nevím zda mám pokračovat dál! Asi je třeba zdůraznit, že jsem kromě této činnosti musel reagovat na ataky na zastupitelstvu coby zastupitel, jednatel s.r.o. a předseda finančního výboru.
  Jsem ujetý a přesto, že jsem nedostal mandát, jsem si dovolil pro obec dne 11. dubna dodat a předat 50 sazebnic české lípy a to přímo paní JUDr. Slavíkové starostce obce Zdiby. K dnešnímu dni je mně neznámo kde jsou vysazeny!!!! Byly-li vysazeny a to kde a především kde je poděkování za zajištění výsadby!!!!!
  Jsem rozhozem ohledně situace v obci Zdiby. Vedoucí garnitura nám občanům slibovala, že veškerá jednání a především zápisy budou veřejné! Není tomu tak. Rada obce učinila 77/14/2019 usnesení, ale bez možnosti respektive ověření zápisu, který je nedílnou součástí daného usnesení. Požádal jsem o zaslání zápisů. No uvidíme!

  22
  1

  Odpovědět

  • 11.9.2019 @ 18:12 Jarda

   “Já trafikant jsem na základě rozhodnutí volební skupiny se přiklonil ke skupině pana Tvrdého. Zajistil jsem obnovu a realizoval nová svítidla v počtu 50% tj. 300 ks v provedení světového technologickém trendu (LED), což původní správce (Etodo), i přes deklaraci ve smlouvě neučinil. Realizoval jsem osvětlení u Vltavy a lokalitě Střední. Připravil jsem projekty na veřejné osvětlení na Holosmetky (cena projektu cca 60 tisíc). Zaměnil jsem zářivková uliční svítidla za LED v počtu 35 ks v Dalasu. Opravil jsem 69 ks výbojkového osvětlení. Vyměnil jsem 150 ks vadných výbojek za nové zdroje. Nevím zda mám pokračovat dál! Asi je třeba zdůraznit, že jsem kromě této činnosti musel reagovat na ataky na zastupitelstvu coby zastupitel, jednatel s.r.o. a předseda finančního výboru.”
   Kdyby se tady chlubil každý zaměstnanec, co vše udělal za práci, za kterou dostal zaplaceno, tedy peněžitou odměnu, nečetli bychom nic jiného. Je spousta zaměstnání, kde lidé pracují za úplatu ve prospěch občanů. Třeba hasiči, policajti, záchranáři a jsou daleko dúležitější, zachrańují životy, majetek a zdraví občanů, než politici na komunální úrovni a přece se nechlubí, co všechno v práci udělali. My všichni víme pane, jak jste důležitý a potřebný. Zejména pro obec Zdiby

   3
   6

   Odpovědět

   • 13.9.2019 @ 19:24 jordanov

    Vážený pane Jardo,
    je mně smutno z Vašeho příspěvku ohledně jakéhosi chlubení. Tuto argumentaci (chlubení) jsem mohl použít při kampani do komunálních voleb naší obce! Neučinil jsem tak!
    Ano, máte pravdu ohledně peněžitých odměn. Předem prohlašuji, že jsem byl (jak se lidově říká) za vodou a nepotřeboval jsem k svým aktivitám jakoukoliv finanční almužnu. Přesto, že vedení obce trvalo na výši odměny za vedení společnosti (nikoliv práci za úplatu), jsem svojí činnost zaměřil na oblasti, které mně byly vlastní. Aby, bylo jasno – vykonával jsem pracovní úkony (bez nároku na mzdu) jako řidič Avie-plošiny, opravář vadného veřejného osvětlení, nákupčí spotřebního materiálu, auditora ohledně požadavků stavebníků, které se dotýkají VO (veřejné osvětlení) a účetnictví a to tak aby společnost nebyla v deficitu. Což jsem dosáhl.
    Vaše úvaha je správná ohledně důležitosti pracovních pozic. A teď si představte, že hasiči, policajti, záchranáři, kteří zachraňují co se dá, nebudou vidět jasně na komunikace po kterých mají zachraňovat.
    Malý dovětek, jistě jste informován o tom, že opravu VO, kterou jsem zajišťoval sám osobně, (řidič, nákupčí, opravář) v současné době zajišťují dva pracovníci údržby a najatá firma ohledně plošiny (cena za hodinu je cca 650 Kč)
    Pokud jste vnitřně přesvědčen o chlubení, pokuste se atakovat současné vedení obce o informaci zda je pravda co jsem uvedl ohledně opravy VO Zdiby.
    Pokud tak učiníte a Vaše poznatky zveřejníte na webu budu prohlašovat, že jste potřebný a důležitý zejména pro obec Zdiby.

    14
    2

   • 15.9.2019 @ 17:26 Jarda

    Přesto, že vedení obce trvalo na výši odměny za vedení společnosti (nikoliv práci za úplatu), jsem svojí činnost zaměřil na oblasti, které mně byly vlastní. Aby, bylo jasno – vykonával jsem pracovní úkony (bez nároku na mzdu) jako řidič Avie-plošiny, opravář vadného veřejného osvětlení, nákupčí spotřebního materiálu, auditora ohledně požadavků stavebníků, které se dotýkají VO (veřejné osvětlení) a účetnictví a to tak aby společnost nebyla v deficitu. Což jsem dosáhl.
    Pro rozveselení.
    Koho jste vlastně řídil, když jste vše dělal sám?

    7
    4

 2. 9.9.2019 @ 21:20 Radio Jerevan

  Nechápu komentující který tomu nerozumněj a jenom rejpou. Bylo jim jasně vysvětleno že zaměstnanec zastoupí specialisty a tím obec ušetří. Je přeci skvělý když paní Mgr. S. je schopná zastoupit a pracovat místo, právníka, architekta, sociálního pracovníka, pedagoga, projektanta, statika, dopravního inženýra, hasiče, vodohospodáře, hygienika a dalších potřebných teda nepotřebných specialistů. Mohla by zastoupit i místního lékaře a zubaře ale na to už nemá čas. Místo kritizování tleskejme a křičme jupííí je “Konec specialistů ve Zdibech”.

  20

  Odpovědět


Vaše komentáře

Váš email nebude zveřejněn.

Copyright by zdravezdiby.cz 2018-2020  Podmínky - Pravidla