Tip na výlet

Dobrý den,
Zdiblík psal informaci o prodeji zámku v Brnkách a proto všem doporučuji se podívat do Drast. Když pojedete na kole, je to kousek a krásná vyjížďka. Snad od jakživa rozpadlý statek v Drastech koupil řád karmelitů a je příkladnou ukázkou, jak cirkevni restituce byly k něčemu. Prý se sestry karmelitky o statek starají od koupě jako o svůj domov a bude skvostem našeho nedalekého okolí. Proto jsem přesvědčený, že dalším zdárným příkladem bude brněnský zámek, který koupili pravoslavní kde můžou mít své sídlo a i jeho postaví zpět na nohy. Tato minulost je naší hanbou a výmluvy na 40 let komunismu po 30 letech svobody už těžko obstojí. Kdyby se našel spasitel statku ve Veltěži a zámku ve Zdibech, budou Zdiby ještě krásnější.
Ahoj Zdenda

 

 

 

Když má někdo jiný názor, neznamená to, že je automaticky nepřítel. Mít jiny názor je jedna z mnoha krásných předností demokracie... Vaše zdravezdiby.cz

Obsah textů a článků, textů a komentářů pod články, nevyjadřují stanoviska a názory provozovatele ani redakce portálu zdravezdiby.cz a za jejich obsah nenese žádnou odpovědnost

 

0 0 hlas
Hodnocení článku

Odebírat
Upozornit na
guest
11 Komentáře/ů
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocené
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Hais
Hais
13.7.2020 15:35

Aspon ten plot by si opravit mohli, ten vlnitej plech tomu dal korunu. Hlavneze radej a prednasej druhejm, smesny

Hejtr
Člen
Hejtr
14.7.2020 11:14

Rodina, co zdědí jmění, který zpeněží a nedokáže se za ty peníze postarat o zbytek majetku. To není zrovna nejlepší předpoklad pro to, aby se přece starali ještě o veřejný majetek. Nechápu, kdo je pořád volí.

Jana
Jana
14.7.2020 12:39

Mohu potvrdit, návrh i první rekonstrukce, jsou velmi působivé, statek nebo dvůr bude po dokončení přístupný veřejnosti.

Jarda
Jarda
16.7.2020 18:05

Na Drastech určitě dobrý, ale co Na Brnkách, to je pro Zdibáky zajímavé, to je v našem katastrálním území.

Standa
Standa
4.8.2020 9:13

” Snad od jakživa rozpadlý statek v Drastech koupil řád karmelitů a je příkladnou ukázkou, jak cirkevni restituce byly k něčemu. ”
Doporučuji též zastavit se ve Větrušicích kde též proběhla církevní restituce sadů. Jde o příkladnou ukázkou, jak cirkevni restituce byly k něčemu.

Copyright by zdravezdiby.cz 2018-2020  Podmínky - Pravidla

11
0
Podělte se o svůj názorx
()
x