Tip na výlet

Dobrý den,
Zdiblík psal informaci o prodeji zámku v Brnkách a proto všem doporučuji se podívat do Drast. Když pojedete na kole, je to kousek a krásná vyjížďka. Snad od jakživa rozpadlý statek v Drastech koupil řád karmelitů a je příkladnou ukázkou, jak cirkevni restituce byly k něčemu. Prý se sestry karmelitky o statek starají od koupě jako o svůj domov a bude skvostem našeho nedalekého okolí. Proto jsem přesvědčený, že dalším zdárným příkladem bude brněnský zámek, který koupili pravoslavní kde můžou mít své sídlo a i jeho postaví zpět na nohy. Tato minulost je naší hanbou a výmluvy na 40 let komunismu po 30 letech svobody už těžko obstojí. Kdyby se našel spasitel statku ve Veltěži a zámku ve Zdibech, budou Zdiby ještě krásnější.
Ahoj Zdenda

 

 

 

Děkujeme za přečtení článku, budeme rádi za Váš názor a komentář. Mějte se dobře... zdravezdiby.cz

Názory a obsah článků nevyjadřují stanoviska a názory provozovatele ani redakce portálu zdravezdiby.cz a za jejich obsah nenese žádnou odpovědnost

 

Ohodnoťte příspěvek

5 / 5. 7

Zatím nikdo nehodnotil


'Tip na výlet' 11 komentářů

 1. 13.7.2020 @ 15:35 Hais

  Aspon ten plot by si opravit mohli, ten vlnitej plech tomu dal korunu. Hlavneze radej a prednasej druhejm, smesny

  16

  Odpovědět

 2. 14.7.2020 @ 11:14 Hejtr

  Rodina, co zdědí jmění, který zpeněží a nedokáže se za ty peníze postarat o zbytek majetku. To není zrovna nejlepší předpoklad pro to, aby se přece starali ještě o veřejný majetek. Nechápu, kdo je pořád volí.

  13

  Odpovědět

 3. 14.7.2020 @ 12:39 Jana

  Mohu potvrdit, návrh i první rekonstrukce, jsou velmi působivé, statek nebo dvůr bude po dokončení přístupný veřejnosti.

  11

  Odpovědět

 4. 16.7.2020 @ 18:05 Jarda

  Na Drastech určitě dobrý, ale co Na Brnkách, to je pro Zdibáky zajímavé, to je v našem katastrálním území.

  Odpovědět

 5. 4.8.2020 @ 9:13 Standa

  ” Snad od jakživa rozpadlý statek v Drastech koupil řád karmelitů a je příkladnou ukázkou, jak cirkevni restituce byly k něčemu. ”
  Doporučuji též zastavit se ve Větrušicích kde též proběhla církevní restituce sadů. Jde o příkladnou ukázkou, jak cirkevni restituce byly k něčemu.

  Odpovědět

  • 10.8.2020 @ 12:15 Zdiblík

   Statek v Drastech nebo sady ve Větrušicích jsou jako inspirace určitě dobré. Se zámkem na Brnkách to ale zatím vypadá na pěkný průšvih:

   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/arcibiskup-utratil-penize-z-restituci-podivejte-se-jakou-koupil-zriceninu-114880

   Odpovědět

   • 10.8.2020 @ 15:35 Standa

    Zdiblíku, je vidět, že jste sady ve Větrušicích neviděl. Jsou zarostlé a stromy zplanělé. Nikdo se o ně nestará. Dříve dávaly kvalitní ovoce. Jablka šla na vývoz do Německa. Dnes jen smutný pohled.

   • 10.8.2020 @ 20:38 XY

    Stando ukonceni sadu bylo jeste za predesleho vlastnika nebo najemce ZD Vetrusice. Stromy byly stare a nerodily, obnova by se nevyplatila, ponevadz lide zacali kupovat jablka a ovoce zeleninu po kusech v hypermarketech. V tomhle pripade je v tom cirkev nevine. B


Vaše komentáře

Váš email nebude zveřejněn.

Copyright by zdravezdiby.cz 2018-2020  Podmínky - Pravidla