Spolek Otevřeno o 106 ve Zdibech káže vodu a pije víno

Na úřední desce OÚ Zdiby se objevil dokument, který má zřejmě prvotřídní ornou půdu „formálně“ změnit na bezcennou zem. Zahájení aktualizace BPEJ pozemek 426/7 k.ú. Zdiby, čti změna bonity orné půdy z třídy jedna, třeba na třídu tři a tím umožnit výstavbu. Je mnoho firem které tuto změnu provedou na klíč a skutečná kvalita ornice je nepodstatná. Když si to dáme do souvislostí s oznámením příprav nového Územního plánu, tak se záměry jeví v jiném světle. Nad školou se prostě bude stavět. Není podstatné, že všechna auta včetně nákladních budou jezdit v těsné blízkosti školy. Hlavní je přece vytáhnout miliony ze země a zmizet s nimi pryč.

A kdo stojí za touto změnou? Rodina paní Kubíčkové:
bojovnice za práva místních obyvatel
bojovnice proti nové zástavbě
ochránkyně proti průjezdu nákladních i osobních aut
bojovnice proti praskajícím domům při výstavbě nových domů
ochránkyně půdního fondu
a veškerého bezpráví na naší přírodě

Sice tu nežijí, ale jsou v obci aktivní, evidentně pouze z důvodu zhodnocení pozemku v násobku desítek miliónů, formou změny v Územním plánu. Jsou i nepochopitelně jako zde nebydlící v komisi obce a tak rozhodují ne jen o nás ale i o svých záměrech.

Ještě že máme spolek Otevřeno o 106, který proti této hanebné změně bonity orné půdy důrazně zakročí, následně zabojuje proti změně v novém Územním plánu a nebezpečné, životy dětí ohrožující výstavbě nad školou. Zejména se těšíme, kdo z dalších ochránců podá návrh na prošetření úmyslného a plánovaného znehodnocení orné půdy třídy jedna tohoto pozemku 426/7 uprostřed pole. Aktivních aktivistů ve Zdibech máme dost.

Děkujeme a držíme palce našim ochráncům přírody, bezpečnosti a zdraví, kteří za nás vybojují i tento nelehký boj a úkol. S.I.G.N.

 

Stanovy spolku Otevřeno o 106, předseda Ivana Kubíčková:
ochrana přírody a krajiny
ochrana životního prostředí
ochrana veřejného zdraví
ochrana bezpečného prostředí z hlediska dopravy
ochrana památek, kulturních hodnot a krajinného rázu
ochrana zeleně v obci
ochrana vodních zdrojů
ochrana zemědělského půdního fondu

 

Spolek Otevřeno o 106, zs

Zahájení aktualizace BPEJ

Pozemek 426/7

 

 

 

 

Děkujeme za přečtení článku, budeme rádi za Váš názor a komentář. Mějte se dobře... zdravezdiby.cz

Názory a obsah článků nevyjadřují stanoviska a názory provozovatele ani redakce portálu zdravezdiby.cz a za jejich obsah nenese žádnou odpovědnost

 

Ohodnoťte příspěvek

4.9 / 5. 7

Zatím nikdo nehodnotil


'Spolek Otevřeno o 106 ve Zdibech káže vodu a pije víno' 21 komentářů

 1. 12.7.2019 @ 9:47 Kazisvet

  hmmm, pekne nacasovany na prazdniny

  78

  Odpovědět

 2. 12.7.2019 @ 9:54 Wilda z Veltěže

  Autore zapomnel jste na jednu podstatnou vec! Pani Kubickova ja tzv. zastupce verejnosti! Podpisy pro ni od obcanu ziskavalo i soucasne vedeni obce! Za ucelem boje proti soucasne zmene uzemniho planu. Jenze nakonec se ukazalo, ze to, co Goodmanu kazi plany je prave soucasny uzemni plan, nikoli pani Kubickova jako zastupce verejnosti. Ta proti Goodmanu neudelala nic a duveru, jakou ji lide svym podpisem dali, zneuziva ke svym vlastnim zájmům. Nad skolou ma vice nez 8 000 m2 pozemku, kde chce stavet rodinne domy a tim extremne zatížit dopravu primo okolo skoly, kde každý den chodi deti branou do arealu skoly. A vedeni obce lidem, kteri jim pomohli do funkci pomahaji pres všechny moralni zásady!

  75

  Odpovědět

 3. 12.7.2019 @ 10:27 nesouhlasny

  Stranou ponechám fakt, že nevím, kdo je zmíněná předsedkyně a ani nemám ponětí o existenci samotného sdružení. Nesouví s tím, zda je či není obyvatelkou Zdib, zkrátka neznám. Nejdříve jsem musel řešit kanalizaci, teď tvrdíte, abych sledoval děti chodící ze školy. Přiznám se, nahoru nad školu sem se podívat nešel, byť bych to měl brzy napravit. Vždyť tam snad ani autem nelze projet, tak jak by mohla případně těžká technika? Spíše řečnická otázka, nejsem naivní, ta zemní třídá se má aktualizovat z “nějakého” důvodu, což nelze popřít. Mé děti naštěstí do školy jeďtě nechodí. Územní plán v otázkách bonity nehraje roli?

  71

  Odpovědět

 4. 12.7.2019 @ 12:17 Wilda z Veltěže

  Uzemni plan v otazkach bonity hraje velikou roli. Pokud by totiz byla na pozemku pani Kubickove nadale bonita 1 a 2, tak by tam domy stavet nemohla. Proto pani Kubickova potrebuje upravu bonity na 3 a vice, pak muze novy uzemni plan udelat ten pozemek stavebni pro rodinne domy. Půda se sama od sebe jen tak neznehodnoti, takze jsou dve moznosti… Bud pani Kubickova půdě “pomuze”, aby se znehodnotila, nebo půdu znehodnoti papirove… Pote nebude vedeni obce nic branit v tom, udelat pani Kubickove pomocí uzemniho planu pozemky stavebními. A zase bude o neco mene kvalitni zemedelske pudy, ktera pomaha vsakovat a udržovat vodu v krajine.

  70

  Odpovědět

  • 13.7.2019 @ 18:03 jarda

   Kolik orné půdy , přímo černozemě, padlo a bylo zabetonováno. Jestliže někdo chce změnu bonity, měl by se k tomu vyjádřit odborník na tuto problematiku. Potom teprve změnu bonity, i když je to nelogické, neboť časem půda získává na kvalitě. Že by se najednou z ornice stal jíl?

   40
   2

   Odpovědět

   • 13.7.2019 @ 23:46 Wilda z Veltěže

    Na to jsem prave moc zvedav, jak hodne se stacila puda na pozemku pani Kubickove sama znehodnotit 😉

    45

  • 14.7.2019 @ 11:52 nesouhlasny

   Wildo, děkuju za objasnění.
   Dobrý den, Jardo, souhlasím s Vámi. Problematiku bonity mají řešit odborníci a tomu věřím. Lze předpokládat, že každý majitel nemovitostí, resp. pozemků využije svého práva ke kontrole bonity.

   63

   Odpovědět

 5. 13.7.2019 @ 16:08 Pavel

  Pro mě jako Veltěžáka je tahle plánovaná stavba mimo obec nad školou kam pravidelně se ženou chodime daleko horší než nějaký haly u dálnice. Bude referendum? Pavel

  71
  1

  Odpovědět

 6. 15.7.2019 @ 10:02 Eman je pašák

  “Bonitně nejcennější půdy v jednotlivých klimatických regionech, převážně na rovinatých nebo jen mírně sklonitých pozemcích, které je možno odejmout ze zemědělského půdního fondu pouze výjimečně, a to převážně pro záměry související s obnovou ekologické stability krajiny, případně pro liniové stavby zásadního významu.” Tolik zákon a všichni víme, s kým chodí zákon 😄

  55

  Odpovědět

 7. 16.7.2019 @ 13:25 Ivan

  Jak může být vlastník tohodle pole paní Fabiánová členkou naší komise když od starostek všude slyším a čtu jak si vybrali lidi bez pozemkových zájmů??????? Za nás se tomu říkalo lhaní

  65

  Odpovědět

 8. 16.7.2019 @ 19:37 Kroutící hlavou

  Povím vám pohádku děti. Hodní pánové vykopali diry a hádejte milé děti co tam našli? Ano Honzíku i Mařenko, máte pravdu, to políčko nad naší školičkou je tak hrozné, že ani plevel tam neporoste. Bonita třídy 1? Ale kdeže, hezká trojka možná čtyřka políčku bude stačit. A to je konec pohádky děti. A pozor, aby vás nepřejelo nákladní autíčko až půjdete ze školy domů. A nebo požádáme naší hezkou paní starostku, aby nám udělala vchod do školy někde jinde, ten náš už je starý 120 let. Papa

  60

  Odpovědět

 9. 16.7.2019 @ 20:28 Jan Tvrdý

  Osobně mi to vadí a již jsem upozorňoval na riziko stavební dopravy kolem školy. Nekritizuji vlastníky pozemku, chtějí vydělat peníze a spousta z nás by se chovala podobně , aby ty miliony z té země dostala. Navíc když tu nežijete, tak je logické, že vám je fuk co po vás zbude. Budu se opakovat, ale respektuji vůli voličů, kteří si to takhle přáli a proto tak stávající koalici zvolili. Jasně tito lidé deklarovali, že chtějí stavět a změnit kvůli tomu územní plán. proto se stávající koalice dala dohromady. Jsem demokrat a tak doporučuji, respektujte výsledek voleb a smiřte se s vůlí většiny, která chce v naší obci stavět .
  Jan Tvrdý

  62
  2

  Odpovědět

  • 16.7.2019 @ 21:14 Kačka

   Vůle většiny, ať jde do háje, Honzo, ptž to není vůle většiny, ale lidí zblblých sladkýma kecama, kteří běžně nechodili volit a teď…
   Všichni by si měli vyndat hlavu z prdelí a začít jí používat. Si vzpomínám, jak paní Kubíčková pištěla na zastupitelstvu v dávné minulosti (ještě před Hellerovou 🙂 ) , že si její děti přejí bydlet tady…..

   55

   Odpovědět

   • 17.7.2019 @ 1:27 Wilda z Veltěže

    Tak Kubíčková sklidí ovoce za svoji podporu Slavíkové a spol. V novém územním plánu, který si v červnu odsouhlasili se dámy z úřadu paní Kubíčkové pěkně revanšují tím, že udělají její pozemek stavební. Jediný, co by tomu zabránilo je právě bonita 1 a 2. Na tu zahájily frontální útok a uvidíme, zda obstojí 🙂 Pokud ne, tak se děti mohou těšit na v první fázi kvanta nákladních aut projíždějících před branou do školy a ve druhé fázi na kvanta osobáků dopravujících lidi domů. A cože měla OIZ na webu odkaz “očima dětí”, kde v předvolební době používali děti jako šikovný citový tahák na voliče? svůj úkol děti splnily, tak teď jim tam pošleme auta 😀
    Vítejte ve Zdibech pod vedením triumvirátu SSK !
    A znovu připomínám spolek o 106 – Kubíčková
    Zástupce veřejnosti “proti halám Goodman” – Kubíčková
    Na koho se Goodman obrací jako na svou spřízněnou duši v odůvodnění žaloby na změnu územního plánu? no na paní Fabiánovou – dceru paní Kubíčkové.
    O tom podrobněji někdy příště 😉

    47
    1

   • 17.7.2019 @ 14:09 Andy

    Kacko p Kubickova a Fabianova ve Zdibech spoluzakladaly ODS, za ktere i kandidovaly. Kdyz ODS nechtela prosadit jejich pole do UP (z duvodu skoly) odesly podkurovat ke Krajcarum, Cesnekum a dalsim. Nyni podkuruji Slavikovym. Tam jak vidno, maji sanci nejvetsi. Vzdycky budou tam, kde je sance na stavbu na jejich poli vetsi. Ony muzou za rozhadani cele vesnice a za zlo ktere tady panuje. Ony jsou za vsim spatnym u nas.

    60
    1

   • 19.7.2019 @ 15:37 Kačka

    To Andy….Kubíčkovou a její historii ve Zdibech znám a v době, o které píšu, byla její největším spojencem zastupitelka Oborníková. Samozřejmě, že postupně všechny při neúspěchu opustí a jde o dům dál. Jen nevím, kam by mohla jít dál?

    45

 10. 18.7.2019 @ 17:24 Pata

  Pole se jmenuje NAD SKOLOU a cesta k nim U SKOLY nemela bych strach, jestli se skola bude zvetsovat, zdravi rozum kaze stavby nepovolit

  51

  Odpovědět

 11. 25.7.2019 @ 18:14 Fraska

  Dneska bylo jednani na poli Kubickovy. Tipneme si jaka se z tridy 1 stala bonita? 3 nebo 4? Fraska 😀

  45

  Odpovědět

 12. 19.8.2019 @ 19:52 Venca

  Zdravím všechny dopisovatele, nevíte kam se poděla z úřední desky
  OÚ Aktualizace BPEJ paní Kubíčkové ? Šetření proběhlo 25.7.2019.
  Docela by mě zajímal výsledek.
  Venca

  29

  Odpovědět

  • 20.8.2019 @ 8:56 Karl fon Veltez

   Venco nevim jaky je vysledek, ale protoze nikdo nebyl proti a predpokladam, ze obec tomu dala zelenou, tak vysledek bude asi kladny. Kladny pro Fabianovou a Kubickovou, pro nas a pro obec negativni. To vis, vsichni hrdinove dostali trafiky a mista na obci, tak kdo by mel kricet, kdyz opozici mame takovou jakou ji mame, to je na prd. Ahoj Karel

   24

   Odpovědět

 13. 20.8.2019 @ 19:07 Venca

  Zdravím Karl fon Veltez, výsledek má být vystaven na úřední desce OÚ po dobu 15 dnů, má to i čj. SPÚ
  ( viz. začátek diskuse) tak se vše dozvíme. Jen na okraj o aktualizaci BPEJ žádá vlastník pozemku.
  Venca

  23

  Odpovědět


Vaše komentáře

Váš email nebude zveřejněn.

Copyright by zdravezdiby.cz 2018-2019  Podmínky - Pravidla