Spolek, jako prostředek na moc

Dobrý den všem, připomeneme jeden z „povedených kousků” paní Kubíčkové a jejího spolku Otevřeno o 106. Stalo se u nás v lese na Zlatém kopci a provedli spolkaři paní Kubíčkové, kteří při potkání mezi řečí neopomenou zdůraznit, že jim “jdou na obci na ruku”. Po akci, kdy úplně opačně než by měl spolek na ochranu životního prostředí činit, když chtějí změnit bonitu půdy na horší, to není nemožné.

Radnice tehdy připravila projekt na likvidaci černé skládky, která nás trápila mnoho desetiletí. Skládka byla nad rybníčkem v lese nad ulicí Pod Hájem. Radnice v režii tehdejšího místostarosty nechala černou skládku zlikvidovat, les vyčistit, upravit rybníček a namísto černé ohavné skládky instalovala přírodní posilovnu, které jsou v každé civilizované zemi. Všichni kdo tam žijeme a věřím že ne jen my, jsme tleskali a začali do lesíka opět chodit na procházky. Děti i my se tam vyřádíme. Když si tam na procházku vezmete návštěvu, jsou nadšeni a my hrdi.

Na černé skládky a úpravy po nich byly uvolněny dotace, obec neplatila skoro nic. Ale měla namále.

Nastupuje skvadra paní Kubíčkové. Likvidaci skládky napadla na Krajském úřadě Středočeského kraje, k tomu padla i 2 udání chtete-li trestní oznámení. Jak je kolem těchto lidí obvyklé a jako tomu bylo vždy, všechno zamítnuto. Paní Kubíčková a spol. bojovali usilovně a snažili se, aby obec Zdiby dotaci nedostala a likvidaci černé skládky platila ze svých peněz. Nepochopitelné. Jsou lidé kolem spolku Otevřeno o 106 normální? Ne, nejsou. Může ještě někdo paní Kubíčkové důvěřovat? Ano, kupodivu může. Paní Kubíčková je blízký spolupracovník našeho obecního úřadu a lidí kteří se dnes o obec „starají“. Jako třešnička na dortu je dcera paní Kubíčkové, která  je z neznámého důvodu členkou Zdibské komise. Připomeneme známý fakt, že ani jedna ve Zdibech nebydlí a jejich jediný cíl je umístění pole do nového územního plánu a výstavba na něm. Podle posledních informací mají velkou šanci tento záměr v územním plánu prosadit, není-li již hotovo. Opravdu, fakt, vážně.

Lidé od Zlatého kopce a Uko Ješita

Na fotografii posíláme dnešní stav. Skládku, která tam bývala, si nikdo pochopitelně nefotil, žádáme o zveřejnění

 

 

 

 

 

Když má někdo jiný názor, neznamená to, že je automaticky nepřítel. Mít jiny názor je jedna z mnoha krásných předností demokracie... Vaše zdravezdiby.cz

Obsah textů a článků, textů a komentářů pod články, nevyjadřují stanoviska a názory provozovatele ani redakce portálu zdravezdiby.cz a za jejich obsah nenese žádnou odpovědnost

 

0 0 hlas
Hodnocení článku

Odebírat
Upozornit na
guest
4 Komentáře/ů
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocené
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jakub
Jakub
1.6.2020 14:48

Tehdy opozice a nově se sdružující aktivisté neměli zájem na jakémkoli úspěchu kolem Tvrdýho a Žáčka a pořádali na ně doslova hony. Jak s odstupem času avšak vidíme, byli to poslední práce pro Zdiby a ve Zdibech. Teď budu spekulovat, ale je možné že to Kubíčková dělala na objednávku někoho a za něco. Kdo chtěl… Číst vice »

Jarda
Jarda
5.6.2020 16:00

Tak jsme si nostalgicky zavzpomínali, jak to bylo dobré když vládlo minulé vedení a jak jednala jakási paní Kubíčková. Nic méně založení skládky a vyvážení odpadů na ní, je protiprávní škodlivé jednání. Kdo vlastně tam skládal ten odpad? Byli to lidé ze Zdib, nebo lidé z Veltěže nebo to tam navozili lidé z Přemyšlení? Asi… Číst vice »

Copyright by zdravezdiby.cz 2018-2020  Podmínky - Pravidla

4
0
Podělte se o svůj názorx
()
x