Salesiánské hnutí mládeže a jeho program?

SHM získá dotaci na provoz dětského klubu ve Zdibech 2.5mil. Kč, jak lze číst v zápise finančního výboru. Zájímalo by mě kolik dětí z naší obce je v daném klubu, jakou bude provozovat činnost a akce pro veřejnost? Není to málo, tak by bylo vhodné alespoň nějaké představení. Ostatní spolky a neziskovky v obci pracují proti tomuto subjektu totiž se zanedbatelými příspěvky ze strany obce.

Zápis z finančního výboru:
5/ Komunitní centrum § 3392 – 3.750,000,00 Kč. Rekonstrukce, rozšíření? Je to vhodné a
nutné v době nižších příjmů a v kontrastu s havarijním stavem hlavních příjezdových
komunikací na Brnky a na Holosmetky? ¨
Příprava rekonstrukce komunitního centra je dlouhodobější projekt, který reaguje jednak na
potřeby knihovny, snahu zajistit odpovídající a zejména sociálním zařízením hygienicky
nezávadné prostředí pro komunitní setkávání občanů a rozvoje komunitních aktivit, jakož i
potřebu zajistit prostory pro dětský klub (pod záštitou obce Zdiby – obdrželo SHM
(Salesiánské hnutí mládeže) dotaci na provoz dětského klubu ve Zdibech ve výši cca 2,5 mil.
Kč. Vzhledem k delší přípravě projektu máme již v tuto chvíli zajištěnu dotaci ve výši cca 2,3
mil. Kč a dále žádáme o další dotaci ve výši cca 1,7 mil. Kč. Z toho důvodu považujeme za
účelné v projektu pokračovat a získanými finančními prostředky na rekonstrukci a provoz
zhodnotit majetek obce a zkvalitnit služby, poskytované dětem a občanům.

 

TT

 

 

 

 

Když má někdo jiný názor, neznamená to, že je automaticky nepřítel. Mít jiny názor je jedna z mnoha krásných předností demokracie... Vaše zdravezdiby.cz

Obsah textů a článků, textů a komentářů pod články, nevyjadřují stanoviska a názory provozovatele ani redakce portálu zdravezdiby.cz a za jejich obsah nenese žádnou odpovědnost

 

4.9 18 hlasy
Hodnocení článku

Odebírat
Upozornit na
guest
48 Komentáře/ů
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocené
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Ivus
Ivus
15.2.2021 13:46

Neni to nejake smecko? Sokol, Kastanek, zpevaci ano, ale selesiani ve Zdibech? Nevim nevim neslysela nevidela. Iva

Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
15.2.2021 14:19

Ke klubu je neco tady, na mě to působí podobně jako dužina https://obeczdiby.cz/clanky/masopustni-prochazka-a-detsky-klub/ Spíš nerozumím dotazu pana Nepaly. Ona snad knihovna není v havarijním stavu? Mě přijde, že tam vlhne snad i strop. (text kurzívou je vykopírovaný z mailové odpovědi starostky na jeho dotaz Anatola Nepaly – priloha-c-3-dotazy-a-odpovedi-k-vybranym-polozkam-rozpoctu-a-r-2021-3-2020.pdf). Disclaimer pro… Číst vice »

Max Otto von Stierlitz
Max Otto von Stierlitz
15.2.2021 16:47

Mno, na dotaci nebo příspěvek 2,5 milionu se toho moc z historie Selisiánů ve Zdibech nedozvíme. Respektive moc toho ve Zdibech nedělali. První zmínka je z roku 2017 a to 3x DESKOVÉ HRY Druhá je z roku 2018 29.3. a 20.4. VÍKENDOVKA Za rok 2019 to jsou Zdibské zvony se… Číst vice »

Naposledy upraveno 13 dní autor Max Otto von Stierlitz
Zdib
Zdib
15.2.2021 17:32

Masopust je akce založená, každým rokem připravovaná Ochotníky ve spolupráci s Kaštánkem s dlouhou historií. Jak se v tom angažuje nově vzniklé sdružení – pouze plakátem? Potřebuje asi jednoduše vykazovat akce a nějakou činnost. Je to poměrně častý jev nových “profesionálních spolků”: Nejdříve se rozkoukám, založím sdružení, pak se přiživím… Číst vice »

Standa
Standa
15.2.2021 18:34

Salesiánské hnutí mládeže, z. s. (SHM) je křesťanský spolek dětí a mládeže s celostátní působnostNěkolik dotazů Kolik dětí a mládeže ve Zdibech je v tomto klubu? Může být v klubu i nekřesťan tedy nekřtěný.? Čím si tento klub zasloužil tak štědrou dotaci a rozvoj, na rozdíl od jiných spolků? Nelze vybudovat komunitní centrum, projekt… Číst vice »

Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
16.2.2021 10:46

Tak jsem se podíval na informace o financování: Celý ten klub je placen z dotace (“Evropský sociální fond, operační program zaměstnanost”), obec to nestojí ani korunu a ani v tom nevystupuje jako žadatel/příjemce. Žadatelé jsou dva – SHM Klub Praha a Zdiby, z. s. … jednatelem toho druhého je Ing.… Číst vice »

Naposledy upraveno 12 dní autor Kolemjdoucí
Hovorka
Hovorka
16.2.2021 13:53

Pan Slezak po nocich cte emaily a reklamy aby utrzil 0,02Kč za precteni, dostane 2,5 milionu kč. Neco neni v poradku.

slez.png
Jarka třeba Cimrmanová
Jarka třeba Cimrmanová
16.2.2021 17:40

Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeme udělat… lidé tohoto typu budou vždy něco obcházet a získávat pokoutně, na druhou stranu budou silně křičet když totéž bude dělat někdo jiný. Co je mi velmi líto, je účast obce,… Číst vice »

Naposledy upraveno 12 dní autor Jarka třeba Cimrmanová
perminikzezdiby
perminikzezdiby
17.2.2021 7:39

Musím reagovat na ty nechutné lži co se zde prezentují. Dotace obec nestojí ani korunu. Se Slezákem to nemá nic společného a je to bohapustá pomluva a dehonestace. Když se podíváte na výpis podle IČ tak https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=838535&typ=PLATNY tak jasně vidíte, že žadatelem o dotaci je SHM Klub Praha a Zdiby,… Číst vice »

Svobodný občan
Člen
Svobodný občan
21.2.2021 20:04

Jarda radoby intelektualne svymi texty sdeluje, ze si nevazi moznosti a svobody napsat co chci, co se mi libi nebo ne a stava se paradoxne hejtrem. Mit takove diskuzni forum je dar, vazme si jich a budme radi ze je mame. Az nebudou, nebude svoboda a demokracie. Vas Svobodny obcan… Číst vice »

Copyright by zdravezdiby.cz 2018-2020  Podmínky - Pravidla

48
0
Podělte se o svůj názorx
()
x