Prodej obecního pozemku

Představitelé obce zveřejnili záměr prodat obecní pozemek v Přemyšlení, který je na Úřední desce. Jedná se o pozemek 109/9 v Přemyšlení u rybníka.
Majitel sousedního pozemku si vědomě zabral a oplotil odhadem 500 m2 tohoto pozemku a velký kus pozemku v majetku soukromém, co považujeme za neslýchané a za krádež a nic takového se tady nedělo! Na pozemcích si něco už i postavil. Pán, který si pozemek zabral je člen sdružení My žijeme pro obec, které prostřednictvím paní místostarostky rozhoduje, bude jediný zájemce o tento pozemek a prodej se dělá jen pro něho. Takhle to přeci nejde, jsme v civilizované obci a proti takovému jednání bysme se měli bránit, trestat ho a ne ho legalizovat. Vážení, prezentujete se jako změna k lepšímu a pro lidi, v tomto případě jde o velký opak. Nebo to je návod pro ostatní? Jako důkaz přikládáme printscreny z katastru. Děkujeme, obyvatelé Přemyšlení.

 

 

 

 

Děkujeme za přečtení článku, budeme rádi za Váš názor a komentář. Mějte se dobře... zdravezdiby.cz

Pro stálé přispěvatele i ostatní, nabízíme pro zjednodušení možnost REGISTRACE

Názory a obsah článků nevyjadřují stanoviska a názory provozovatele ani redakce portálu zdravezdiby.cz a za jejich obsah nenese žádnou odpovědnost

 

 


'Prodej obecního pozemku' 9 komentářů

 1. 17.6.2019 @ 17:51 Martin a pes Otik

  Zdravím čtenáře, to ale není věc nikterak nová, na podzim jsme šli na procházku s Otikem kolem Přemyšleňského rybníka a chtěli jsme dojít kolem mlýna ke koupališti ve Veltěži o kterém jsme hodně slyšeli ale po rekonstrukci ještě neviděli. Vždy tudy vedla vyšlapaná cesta. Avšak naše procházka skončila hned za rybníkem, jelikož nás zastavil plot. Otočili jsme se a šli k remízku na druhou stranu. Procházku jsem probíral se sousedem který se podivoval a tak jsme se podívali na úřad katastrální, kdo je novým pánem “vrbiček”, kde jsme si spolu po škole hráli. Již to zkrátím, majitel je pořad stejný a zahrádku si někdo prostě zvětšil.

  33

  Odpovědět

  • 18.6.2019 @ 10:43 Jarda

   Podle toho, jak je to nakreslené, je zabrán pozemek nějaké firmy SARA, tady je na nich jak si věci vyřeší. Možná mají dohodu.
   Je ji zabrán pozemek, který patří obci, neoprávněně, měla by jej obec ochránit, neboť patří všem občanům a má být přístupný, veřejný.
   Neoprávněný zábor je chápán jako „individuální užívání veřejného prostranství takovým způsobem, kterým bude docházet k omezení práva obecného užívání a přístupnosti veřejného prostranství ostatních“. Obec by měla nejprve řešit tento problém. Má na to orgán obce. Potom zvážit, zda je ne místě ochota ještě něco prodávat. Toť názor.
   I já pamatuji doby, kdy se dalo jít podél potoka okolo Vomočila, až ke koupališti. Dnes je vše jinak.

   23
   1

   Odpovědět

   • 18.6.2019 @ 11:14 Hanz

    Pisete to presne Jardo

    5
    1

  • 24.6.2019 @ 17:32 Jan Tvrdý

   Dobrý den,
   nebudu komentovat stav, kdy si někdo zabere něco co mu nepatří a chová se jako by to bylo jeho. Ani to, že když se obec rozhodne se pozemku zbavit a učiní tak v souladu se zákonem, je jedno komu ho prodá. V tomto případě, je “zakopaný pes” úplně někde jinde. O část tohoto pozemku měla zájem společnost SARA CZ, která si tudy chtěla zajistit přístup k vrbičkám. Výměnou byla SARA CZ ochotna přistoupit na dohodu, že smění s obcí pozemky potřebné k rozšíření silnice K HOLOSMETKŮM, ten záměr byl připraven ještě v minulém volebním období, ale časově se ten proces nepodařilo dokončit. Prodej tohoto pozemku povede k tomu, že SARA CZ neposkytne pozemky na rozšíření silnice K HOLOSMETKŮM a ta již pak nepostaví a zůstane jak je, úzká, bez chodníku a osvětlení a nebezpečná. Je to jen na obyvatelích obce a jejich zastupitelích, jestli chtějí rozšířit silnici K Holosmetkům nebo prodat pozemek někomu jinému.
   Jan Tvrdý

   21
   1

   Odpovědět

   • 25.6.2019 @ 6:06 Jarda

    To bych nepředjímal 109/9 nezasahuje do pozemků firmy SARA, stále má přístup k vrbičkám. Viz katastr.

 2. 18.6.2019 @ 9:11 P.

  Treba uz kolektivizace? 😄

  29

  Odpovědět

 3. 18.6.2019 @ 17:06 Ivan

  Byl se tam nekdo podivat z normalizacni stavebni komise?

  24

  Odpovědět

 4. 18.6.2019 @ 22:24 Jan

  My žijeme pro obec doslova a v praxi

  23

  Odpovědět

 5. 21.6.2019 @ 15:35 Rambo

  Škoda že mým sousedem jsou silnice a přátelé, jinak si zvětším zahradu ani nemrknu.

  22

  Odpovědět


Vaše komentáře

Váš email nebude zveřejněn.

Copyright by zdravezdiby.cz 2018-2019  Podmínky - Pravidla