Přestaňte mě dusit a zabíjet

Kdy nás sousedé přestanete zabíjet a dusit svým levným topením??? Když je to správné počasí a přijedete do ďolíčku Zdib a myslíte si že je mlha, tak omyl!!! Je to kouř a karcinogeny do našich plic. Kdy začnete úředníci kontrolovat jakým hnusem kdo topí??? Nebo na zdraví a život není čas???

Měli byste také vědět, že zákon neuvádí jakoukoli výjimku a týká se i rekreačních objektů, jako jsou chaty a chalupy. Pokud je v takovém objektu umístěný zdroj na tuhá paliva, má provozovatel povinnost provést kontrolu – revizi, technického stavu a provozu.

Novela zákona vstoupila v platnost už v roce 2012 a na ni pak navazují další povinnosti. V lednu 2014 skončil prodej kotlů na tuhá paliva splňující podmínky 1. a 2. emisní třídy a následovala právě povinnost od ledna 2017 předložit na základě požadavku obecního úřadu revizi domácího kotle na tuhá paliva. I když žádná revize nezabrání tomu co se do kotle hází, tak aspoň něco.

Nejsem zelený ale těším se, až všechno topení na tuhá paliva zakážou!!! A třeba si zmrzněte, ale přestaňte mě zabíjet.

Nebojme se a pošleme na Obecní úřad stížnost na smrad a kouř, který se táhne z komína souseda a nám výrazně krátí život. Úředníci se stížností musí zabývat.

 

 

 

 

Děkujeme za přečtení článku, budeme rádi za Váš názor a komentář. Mějte se dobře... zdravezdiby.cz

Názory a obsah článků nevyjadřují stanoviska a názory provozovatele ani redakce portálu zdravezdiby.cz a za jejich obsah nenese žádnou odpovědnost

 

Ohodnoťte příspěvek

5 / 5. 5

Zatím nikdo nehodnotil


'Přestaňte mě dusit a zabíjet' 4 komentáře

 1. 3.2.2020 @ 9:37 Zdeněk

  Zmrznout, zakázat, udávat. Pěkný soused.
  A taky patří ke slušnosti se podepsat.
  Všichni jsme si sousedé, tedy než to řešit úředně,
  tak je lepší pozdravit a požádat o nápravu přímo dotyčnou osobu/ rodinu.

  10
  17

  Odpovědět

  • 3.2.2020 @ 11:48 Jan

   Text se Vás dotkl? Černé svědomí? Honza Topící plynem

   15
   4

   Odpovědět

   • 4.2.2020 @ 14:24 Zdeněk

    V pohodě, u nás se topí tepelným čerpadlem, takže svědomí je ok. To, že jsem s vámi nesouhlasil neznamená, že otravuji vzduch. Se zákazama bych byl opatrný, protože ten váš plyn se může v budoucnu objevit na černé listině podobně jako jiná paliva dnes.

    11
    1

   • 5.2.2020 @ 7:54 Jan

    Text sic není můj, ale souhlasím s ním. S těmi zákazy máte určitě pravdu, je jich až až!!! V tomhle případě jde ale o život a pokud soused topí petkou, navím jaká s ním může být dohoda. Honza

    7
    1


Vaše komentáře

Váš email nebude zveřejněn.

Copyright by zdravezdiby.cz 2018-2020  Podmínky - Pravidla