Přejeme krásné, ničím a nikým nerušené léto

I když nás to netěší, píšete zde většinou co se Vám nelibí a s čím jste nespokojeni. Bylo by fér také napsat, že jistě ne vše co se ve Zdibech děje, je špatně.

Z posledních významných obecních událostí je návrh na regulaci průmyslových staveb takzvanou stavební uzávěrou a návrh na příspěvek ze stavby.

To, že se nějak reguluje průmyslová výstavba a stavby hal, je pro nás, kdo haly a podobné stavby u nás nechceme, věc prospěšná.

Finanční příspěvek z výstavby domů bude jistě kritizovanější. Z pohledu stavebníka to bude další zátěz k už tak vysokým cenám pozemků, cen výstavby a daní, ale z pohledu obyvatele Zdib, pokud vybrané částky budou použity zpět do obce například na výstavbu infrastruktury, to je opět věc prospěšná. Diskutabilní je výše příspěvku, resp. poplatek z užitné namísto zastavěné plochy. Proti všem spekulacím, dohadům a možnému korupčnímu jednání, je navržena jednotná výše poplatku a bez vyjímek všem.

Přejeme Vám krásné prožití letních dnů, Vaší dovolené a dětem dlouhé prázdniny. Přejeme zdraví Vaší duši, tělu i mysli a Zdibům.

Děkujeme za Vaší přízeň, Redakce ZZ

 

 

 

Děkujeme za přečtení článku, budeme rádi za Váš názor a komentář. Mějte se dobře... zdravezdiby.cz

Názory a obsah článků nevyjadřují stanoviska a názory provozovatele ani redakce portálu zdravezdiby.cz a za jejich obsah nenese žádnou odpovědnost

 

Ohodnoťte příspěvek


'Přejeme krásné, ničím a nikým nerušené léto' 7 komentářů

 1. 1.7.2019 @ 10:18 Wilda z Veltěže

  Stavebni uzavera proti Goodmanu dobra 👍🏼 Nicmene uvidime, jaky dopad bude mit.

  29
  4

  Odpovědět

  • 1.7.2019 @ 13:59 Bývalý volič OIZ

   Bylo by fér napsat zátěž z pohledu stavebníka ale hlavně zátěž z pohledu mladé začínající rodiny s dětmi kteří staví na hypotéku, na byt v Praze nemají a ve volební kampani paní starostky byla rodina a děti na prvním místě. Rád bych napsal něco pozitivního ale nemám co. Zatím vidím jen samé zákazy příkazy a nařízení. Bývalý volič OIZ

   39
   2

   Odpovědět

 2. 1.7.2019 @ 22:49 Pan z Brnek

  Ano souhlasil bych, kdyby to opravdu bylo bez vyjimek vsem. Jak se dozvim ze kamos xy skutecne zaplatil? Zase to bude jak pro koho. Transparentnost byla pro me velka motivace proc a jak jsem volil, ale je to horsi nez za tvrdyho.

  32

  Odpovědět

 3. 2.7.2019 @ 8:57 Jan

  Finanční příspěvek ze stavby je psychologická záležitost, jak otupit vnímání zastánců, kteří stavby vůbec nechtějí. “Zaplatil, tak si postavil.” Náhled na problém poněkut změkčí. Taková regulace nic neřeší, jen tahá další peníze z lidí. Vždyť všichni platíme daně z nemovitostí to je pozemků a zastavěné plochy, ty jsou příjmem obce.

  29

  Odpovědět

 4. 2.7.2019 @ 17:39 Ivan

  Mělo by to bejt pro chataře a pro spekulanty a ne pro ty kdo se tady chtěj trvale usadit a platit daně. Nas…te si dopředu možný voliče.

  33

  Odpovědět

  • 2.7.2019 @ 18:29 B

   Ne je to trest pro ty kdo tady chteji stavet a zit 😄

   30

   Odpovědět

 5. 10.7.2019 @ 9:42 Meky

  Budete psat a chvalit tokovyhle sr**ky uz porad? Prisli ste o fandu a nebudu sam!

  17
  5

  Odpovědět


Vaše komentáře

Váš email nebude zveřejněn.

Copyright by zdravezdiby.cz 2018-2019  Podmínky - Pravidla