Pozor ve Zdibech máme morfologii. A je to nakažlivé.

Opět se podělím o témata z Facebooku, které mě zaujali. Aktivistům, kteří se dostali na radnice měst a obcí dochází dech. Lidé je volili z mnoha důvodů. Z mnoha i pochopitelných důvodů. Z naštvanosti, z recese, z touhy po změně, z přesvědčení, uvěřili slibům a heslům a z mnoha dalších důvodů. Co umí aktivisté z iniciativ opravdu dobře, jsou sliby s přesvědčivostí svědků Jehovových, kdy vám doslova bez studu vlezou až domů. Ale, když někdo hlásá, že provede změnu a bude to dělat jinak, to znamená lépe, ještě neznamená, že to tak bude, že to umí, že má na to tým.

Představitelé obce si pozvali studenty s otevřenými hlavami (protože my je máme zavřené) aby nám ukázali nové centrum obce. Studenti neznalí obce, prostředí, tradic, historie, lidí a starousedlíků. Aby nám někdo cizí určoval a ukazoval kde by měl být nový střed obce, je zoufalé. Přirozený a funkční střed obce byl vždy ve Veltěži u Sokolovny a v Přemyšlení na hřišti. Na Brnkách i na Holosmetkách, zrovna tak na Zlatém kopci, si obyvatelé žijí po svém a mezi svými. S atypickou rozlohou Zdib jeden střed nebo centrum není možné. Střed obce se neřídí umístěním obecního úřadu, to je naprosto špatná představa. Z neznalosti.

Další pozvaní inženýři architekti nám sdělí, že jsme promarnili šanci. Jakou se nepíše. Jistě nám opět poradí jak správně bydlet a žít, co děláme špatně a že dokud nepřišli, jsme byli mimo. A mohli by mi přijít sdělit, že moje přestavovaná chatka na hypotéku, je z architektonického hlediska hrozná. To vím, ale je moje a mám jí rád.

Stejně jako na obci, moc se na ně těšíme, protože jsme nekompetentní a nevíme nic o velkém světě, do kterého nám až nyní holky s odborníky pootevřou dveře.

Obecně nemám rád umělé stmelování a rady porady z venku. Ahoj Jirka P. Zdiby

 

Zdroj: Facebook Obec Zdiby – oficiální

 

 

 

Děkujeme za přečtení článku, budeme rádi za Váš názor a komentář. Mějte se dobře... zdravezdiby.cz

Názory a obsah článků nevyjadřují stanoviska a názory provozovatele ani redakce portálu zdravezdiby.cz a za jejich obsah nenese žádnou odpovědnost

 

Ohodnoťte příspěvek

4.8 / 5. 17

Zatím nikdo nehodnotil


'Pozor ve Zdibech máme morfologii. A je to nakažlivé.' 3 komentáře

 1. 2.3.2020 @ 9:07 Jarda

  Ve Zdibech je náměstí M.J. Husa, v Přemyšleni Soběslavovo náměstí, Ve Veltěži je skutečně Sokolovna. Ale možná, že studenti rozdělí jednotlivé části obce podle plochy, pomocí diferenciálních částí vypočítají těžiště jednotlivých ploch, a z jednotlivých těžišť skutečný střed obce. Možná to vyjde někde na poli, kam se přestěhuje vybavenost obce. A máme to.

  21
  4

  Odpovědět

 2. 2.3.2020 @ 14:04 Milan

  Vsechny problemy vyreseny, silnice opraveny, kanalizace odteka, voda preteka, svetla sviti, klakson troubi, muzeme se zabyvat zbytecnostmi, ahoj Milan

  27
  2

  Odpovědět

 3. 5.3.2020 @ 10:06 Jágr

  Řeší se opravdu neskutečné hovadiny. To je ten babišovskej přístup: Pojďme se teď společně soustředit na problém středu obce, protože to je to, co občané vyžadují. Zamázneme tim ty otázky kolem skutečných problémů, které nedokážeme vyřešit.
  …je tu rozpracováno 1 000 věcí najednou, ale ani jedna se nedotáhne do konce. Proč? Protože ten zápal vždycky sám opadne. Tohle je bohužel vlastnost současného vedení.

  24
  1

  Odpovědět


Vaše komentáře

Váš email nebude zveřejněn.

Copyright by zdravezdiby.cz 2018-2019  Podmínky - Pravidla