Pozor ve Zdibech máme morfologii. A je to nakažlivé.

Opět se podělím o témata z Facebooku, které mě zaujali. Aktivistům, kteří se dostali na radnice měst a obcí dochází dech. Lidé je volili z mnoha důvodů. Z mnoha i pochopitelných důvodů. Z naštvanosti, z recese, z touhy po změně, z přesvědčení, uvěřili slibům a heslům a z mnoha dalších důvodů. Co umí aktivisté z iniciativ opravdu dobře, jsou sliby s přesvědčivostí svědků Jehovových, kdy vám doslova bez studu vlezou až domů. Ale, když někdo hlásá, že provede změnu a bude to dělat jinak, to znamená lépe, ještě neznamená, že to tak bude, že to umí, že má na to tým.

Představitelé obce si pozvali studenty s otevřenými hlavami (protože my je máme zavřené) aby nám ukázali nové centrum obce. Studenti neznalí obce, prostředí, tradic, historie, lidí a starousedlíků. Aby nám někdo cizí určoval a ukazoval kde by měl být nový střed obce, je zoufalé. Přirozený a funkční střed obce byl vždy ve Veltěži u Sokolovny a v Přemyšlení na hřišti. Na Brnkách i na Holosmetkách, zrovna tak na Zlatém kopci, si obyvatelé žijí po svém a mezi svými. S atypickou rozlohou Zdib jeden střed nebo centrum není možné. Střed obce se neřídí umístěním obecního úřadu, to je naprosto špatná představa. Z neznalosti.

Další pozvaní inženýři architekti nám sdělí, že jsme promarnili šanci. Jakou se nepíše. Jistě nám opět poradí jak správně bydlet a žít, co děláme špatně a že dokud nepřišli, jsme byli mimo. A mohli by mi přijít sdělit, že moje přestavovaná chatka na hypotéku, je z architektonického hlediska hrozná. To vím, ale je moje a mám jí rád.

Stejně jako na obci, moc se na ně těšíme, protože jsme nekompetentní a nevíme nic o velkém světě, do kterého nám až nyní holky s odborníky pootevřou dveře.

Obecně nemám rád umělé stmelování a rady porady z venku. Ahoj Jirka P. Zdiby

 

Zdroj: Facebook Obec Zdiby – oficiální

 

 

 

Děkujeme za přečtení článku, budeme rádi za Váš názor a komentář. Mějte se dobře... zdravezdiby.cz

Názory a obsah článků nevyjadřují stanoviska a názory provozovatele ani redakce portálu zdravezdiby.cz a za jejich obsah nenese žádnou odpovědnost

 

Ohodnoťte příspěvek

4.9 / 5. 27

Zatím nikdo nehodnotil


'Pozor ve Zdibech máme morfologii. A je to nakažlivé.' 9 komentářů

 1. 2.3.2020 @ 9:07 Jarda

  Ve Zdibech je náměstí M.J. Husa, v Přemyšleni Soběslavovo náměstí, Ve Veltěži je skutečně Sokolovna. Ale možná, že studenti rozdělí jednotlivé části obce podle plochy, pomocí diferenciálních částí vypočítají těžiště jednotlivých ploch, a z jednotlivých těžišť skutečný střed obce. Možná to vyjde někde na poli, kam se přestěhuje vybavenost obce. A máme to.

  41
  4

  Odpovědět

 2. 2.3.2020 @ 14:04 Milan

  Vsechny problemy vyreseny, silnice opraveny, kanalizace odteka, voda preteka, svetla sviti, klakson troubi, muzeme se zabyvat zbytecnostmi, ahoj Milan

  50
  2

  Odpovědět

 3. 5.3.2020 @ 10:06 Jágr

  Řeší se opravdu neskutečné hovadiny. To je ten babišovskej přístup: Pojďme se teď společně soustředit na problém středu obce, protože to je to, co občané vyžadují. Zamázneme tim ty otázky kolem skutečných problémů, které nedokážeme vyřešit.
  …je tu rozpracováno 1 000 věcí najednou, ale ani jedna se nedotáhne do konce. Proč? Protože ten zápal vždycky sám opadne. Tohle je bohužel vlastnost současného vedení.

  45
  1

  Odpovědět

 4. 17.4.2020 @ 13:03 Wilda z Veltěže

  S pisatelem, panem Jirkou, se neda souhlasit. Myslim si naopak, ze ucast studentu na podobnych projektech je zadouci. Pokud bych byl ve vedeni obce, tuto cestu, – spolupraci s univerzitami – bych razil v ruznych oblastech. Jedna se o levny (v ramci zadani seminarnich, bakalarskych ci diplomovych praci bezplatny) zpusob, jak videt x ruznych variant reseneho uzemi, pricemz od profi architektu a krajinaru, by takove mnozstvi vriantnich reseni stalo obrovske penize. Navic studenti nejsou zatizeni dogmaty a mohou na veci pohlizet inovativne a progresivne. Nekdo rad konzervativni pristup, jiny progresivni, ja jsem zastancem pokroku.
  Takze ackoli se soucasnym vedenim obce mohu nesouhlasit v mnoha a mnoha tematech, v tomto musim palec zvednout.

  Nicmene brzy z me dilny prijde clanek, kde ac nerad, musim upozornit na obrovskou zlodejnu, kterou nam vedeni obce schovalo pod rousku koronaviru.

  9
  20

  Odpovědět

  • 21.4.2020 @ 19:05 Jarda

   Studenti zde žít nebudou, jak bude obec vypadat, mělo by záležet na místních občanech. Nebo jsou místní neschopni, potažmo občané stanovit si své priority?????? Ke bude rozvoj a centrum občanské vybavenosti???????????????

   14

   Odpovědět

   • 21.4.2020 @ 22:15 Wilda z Veltěže

    Jardo a vy to vsechno v tom AutoCADu nakreslite, udelate studii, vizualizace? Zvladate urbanismus?

    3
    8

   • 22.4.2020 @ 8:14 Alex

    To oni taky nezvladnou jsou to studenti. To udelaji projektanti podle navrhu architektu ale podle prani nas obyvatel co tady zijeme!!!!! Nebo myslis ze student z kotehulek bez praxe o nas a o zdibech neco muze vedet????? A takovouhle zmenu nikdo ani nechce!!!!!

    15

   • 23.4.2020 @ 10:49 Wilda z Veltěže

    Jo jo, studenti v ramci zadani Bc. ci Mgr. prace jsou urcite v ramci sveho oboru mene schopni prace s CADem, GISem, maji mene znalosti z urbanismu a krajinneho inzenyrstvi, nez vy Alexi.
    Ono ti mistni vse v tom projekcnim softwaru nakresli a potom predlozi dalsim mistnim k posouzeni.
    To potom jako jooo no

    1
    8

 5. 24.4.2020 @ 18:51 Jarda

  Wildo, já mám jinou odbornost, tak to v tom CADu nenakreslím, ale mám ten názor, že když budu potřebovat doma zámečnickou práci, pozvu si zámečníka s výučním listem a nikoli učedníka , aby mi to zkazil. Ten za to neponese žádnou zodpovědnost.
  Proč nevést diskuse nad plně kvalifikovaným dílem a vést diskuse nad studenským pokusem? Není to plýtvání času politiků a tudíž penězi? Vyplatí se zaplatit projektanta s kulatým razítkem, zdali je něco takového zapotřebí, a nejde jen o projevení jakési spolupráce se školou.

  11

  Odpovědět


Vaše komentáře

Váš email nebude zveřejněn.

Copyright by zdravezdiby.cz 2018-2020  Podmínky - Pravidla