Nepěkno ve Zdibech

Krásný den přeji,

je po svátcích, jsme o rok starší máme všude naklizeno a já také přispěji s tématem na zlepšení vzhledu Zdib. Jistě mi dáte za pravdu když řeknu že ostuda je oplocení sokolovny. Plot je sice Sokola, ale i jiné obce Sokol spravují kór, když je využívají i pro sebe. Příspěvky státní jsou jistě také a oprava plotu se do rekonstrukce sokolovny mohla jistě vtěsnat. Sokol a sokolovna bývala výstavní částí obce a byli jsme na ně patřičně hrdi.

Další ostudou je oplocení u zámku na hlavní silnici. Ten shluk prken, trubek a zřícenin často doplněn slovy a písmeny na roztrhaném plakátu, je opravdu ohavný a takové zříceniny nebývaly ani v dobách socializmu. To vnímá úplně každý a kdo Zdiby jen projíždí kroutí hlavou a mají dojem že takhle vypadá celá obec. Jestli zámečtí nemají na opravu, navrhuji založit veřejnou sbírku.

Děkuji pokud jste přečetli a děkuji že se mohu vyjádřit a krásný rok 2020 všem, Magda ve Zdibech 2.1.

 

 

 

 

Děkujeme za přečtení článku, budeme rádi za Váš názor a komentář. Mějte se dobře... zdravezdiby.cz

Názory a obsah článků nevyjadřují stanoviska a názory provozovatele ani redakce portálu zdravezdiby.cz a za jejich obsah nenese žádnou odpovědnost

 

Ohodnoťte příspěvek

4.4 / 5. 14

Zatím nikdo nehodnotil


'Nepěkno ve Zdibech' 6 komentářů

 1. 7.1.2020 @ 10:24 Jarda

  PRONÁJEM SOKOLOVNY ve Veltěži – ceník 2019
  HLAVNÍ SÁL
  Komerční pronájem (Pondělí – Pátek):
  8:00 – 14:00 300 Kč /60min
  14:00 – 20:00 500 Kč / 60min
  20:00 – 22:00 400 Kč / 60min
  Komerční pronájem (Víkend a svátky):
  8:00 – 22:00 400 Kč / 60min
  Zapůjčení klíčů od sokolovny je možné proti vratné kauci 1000,-Kč
  Oddíly TJ Sokol Veltěž a neziskové místní organizace: Hasiči Zdiby, Kaštánek z.s. a ZŠ Zdiby
  8:00 – 22:00 250 Kč / 60min
  Zapůjčení klíčů od sokolovny je možné proti podpisu.
  MALÝ SÁL
  Jednotná cena 250 Kč / 60min
  Celovečerní pronájem hlavního sálu (plesy, koncerty apod.):
  Komerční pronájem: 9000,-Kč
  Oddíly TJ Sokol Veltěž a neziskové místní organizace: 7000,- Kč

  K této ceně je dále připočítána vratná záloha 1000,-Kč, která bude při předání sálu v původním stavu (tj. včetně úklidu a odstranění případné výzdoby) vrácena.
  Sál je vždy předáván a přebírán osobou zodpovědnou za cvičení či organizaci akce. Případné zjevné poškození sálu, zařízení a vybavení je nutné nahlásit osobně správci nebo na tel. 724086971 a zapsat do poznámek v knize závad v předsálí. Poškození vandalismem nebo způsobené jinou činností, než pro které je sál a vybavení určeno, jde na vrub osoby, která poškození zavinila. Pokud se nezjistí viník poškození, zodpovědná je osoba, která si Sokolovnu pronajala.
  Ceník je stanoven na základě analýzy provozních a investičních nákladů a klade si za cíl dlouhodobé udržení Sokolovny ve slušném stavu, aby sloužila i budoucím generacím. V ceně se odráží i zvýhodnění pro členy Sokola a další místní neziskové organizace.

  I ta obec platí za pronájem. Jde o normální podnikání firmy, která má investiční náklady zahrnuty v ceníku. Tam by měli čerpat na opravu plotu. A určitě mají dotace na tělovýchovu od státu.
  Ty posprejované zdi u zámku jsou hezké?
  “takové zříceniny nebývaly ani v dobách socializmu” bývaly horší.
  Nic méně, když pojedete do Klecan, přivítá vás betonová posprejovaná, vyspravovaná betonářskou sítí zeď, ohraničující též sportoviště. Tam to posprejování dokonce podpořilo vedení obce a jak to dnes vypadá.
  Tak že všude je něco.
  Každý majitel objektu zodpovídá za pořádek a za to, aby nehyzdil vzhled obce. Naopak, obec by měla upozornit majitele objektu, aby si dal věci do pořádku a né jim plot spravovat nebo investovat.

  8
  3

  Odpovědět

 2. 7.1.2020 @ 10:34 Wilda z Veltěže

  Jo Krejcaru zamecky plot… o tom jiz bylo namluveno slov. To je vrcholna ostuda Zdib. Hlavne ze Krejcar chce na zamku ateliery, kavarny a kdovi co vsechno. Ale dat trochu do poradku tu ostudu, co Zdiby hyzdi, to neni schopen uz desitky let.

  19

  Odpovědět

  • 7.1.2020 @ 22:05 Kačka

   ….kdyby jen to, ale co mi hlava vůbec nebere, dešťovou kanalizaci!!! 😀 😀 UPS

   15

   Odpovědět

  • 9.1.2020 @ 9:29 Jarda

   Ač v ulici Nábřežní obec zkultivovala zeleň v rámci budování tak zvaného Přístavu Zdiby, už si nevšimla, že podél silnice hyzdí vzhled obce dvě stavební buňky, které tam někdo natahal po povodních a okolo buněk je pěkný ne pořádek, v ulici Roztocké je zase vrak jekéhosi tranzitu, který zřejmě někdo obývá a ještě několik měsíců před volbami člověk, který chtěl krásné Zdiby , sliboval, že bude odstraněn. Stejný člověk je dnes zastupitel a krásné Zdib jsou mu zřejmě dnes fuk, protože již nezastává vyšší pozici. A vrak stále hyzdí vzhled malebného údolí.

   4
   1

   Odpovědět

 3. 7.1.2020 @ 11:08 Jarda

  Pro Magdu, ten plot co ohraničuje pozemek Sokola padá do přilehlého chodníku již od roku 1972, kdy jsem tam chodil každý dem na zastávku autobusu, tedy za socializmu. Stav se nezměnil, jen ten drátěný z druhé strany sundali pryč.

  5
  6

  Odpovědět

 4. 9.1.2020 @ 17:06 fafa

  V naší obci jsou místa hezká a taky ta co ji nědělají dobré jméno. Neznám náplň OP, ale myslím, že by na tyto nedostatky měla při kontrole teritoria obce opozorňovat vedení obce. Možná by to snesl i ZZ zde něco zveřejnit. Co jinak dodat, možná by se mohl do ZZ k tomuto tématu a plotu vyjádřit pan radní ing. Krejcar. Ale nedávno jsem slyšel, že v obci vůbec není pracuje mimo a je zde jen trvale přihlášen tak mu asi ten plot nevadí. Magda mluvila o sbírce to je dobrý nápad, ale určitě ne na opravit majetným lidem plot.

  Odpovědět


Vaše komentáře

Váš email nebude zveřejněn.

Copyright by zdravezdiby.cz 2018-2020  Podmínky - Pravidla