Návštěvníci

Vážení návštěvníci našeho a vašeho diskuzního Prvního Informačního Portálu Obce Zdib.
Rád bych reagoval na příspěvky v počtu 96. Toto číslo mě překvapilo! Je neuvěřitelné, že z informace izraelské univerzitní studie lze vytvořit snůšku nepravdivých rčení a především „seriózních ověřených odkazů“ a to dokladovaných z asi ověřitelných zdrojů našeho regionu Zdib.
Byl jsem napaden, že jsem autorem o jistých technických rčení.
Prosím Vás o znovu přečtení co jsem napsal :
No, jsem zvědav na názory a to především „příznivců“ LED osvětlení v obci. Možná by stálo se podívat na naprosté, v současné době, mrtvé fórum Zdiby! Jak je mně známo tak tam probíhala naprosto „profesionální vědecká“ diskuse ohledně škodlivosti tohoto zdroje.
Hlavním škůdcem, respektive realizátorem je Jordanov, který jasně věděl, že umělá svítivost použitých svítidel nahrazuje slunečný svit, který je důležitý pro život naší planety. 
Zdůrazňuji svítivost, nikoliv barvu spektra, která je úměrná účinnosti a v následnosti i na ostatních aspektech důležitých pro naše zdraví.
Zároveň a to předem odmítám určitá osočování, že jsem to věděl!!!! Tady zapracoval lidský rozum a určité vědomosti, které se nyní zdají býti správná.
Děkuji za pozornost a jsem zvědav na reakce.
Kde vystupuji jako autor názorů ohledně UV záření Led zdrojů a jsem autorem dalších nesmyslů!!! 
Svým způsoben to byla provokace, nikoliv aspirace na to se ukázat. Nemám to za potřebí a jsem si vědom, na základě příspěvků, že jsem dosti viditelný a čitelný, na rozdíl od ostatních zastupitelů obce, kteří nechtějí a především odmítají se vyjadřovat na těchto diskuzích, chápu je. Potěšila mě argumentace ohledně inteligence. Jsem rád, že jsem se konečně dozvěděl jak jsem na tom – DÍKY !!! Bohužel se nedozvím jak jsou na tom ostatní subjekty, kteří jsou anonymní a ani to nechci vědět, už jejich příspěvky hovoří o všem!!
A ještě jednou díky. 
Jediná záležitost, která je adekvátní a to poznámka ohledně osvětlení v oblasti Holosmetek. Musím konstatovat, že byl vypracován projekt a zaplacen obcí ve výší cca 50 000.- Kč. Ano, angažoval jsem se v tomto projektu a dohodl jsem nadstandartní podmínky v rámci zákona pro brzkou realizaci. Aby nebyla mýlka, jedno se o rozhraní volby našeho vedení obce. 
Nové vedení obce obdržela starostka paní JUDr. Mgr. Eva Slavíková. Při jednání o problematice veřejného osvětlení obce se tvářila – velice vstřícně, ale realizace je mínus a to už dva roky. Není třeba zdůrazňovat její proklamaci o transparentním a především vstřícném jednání k nám občanům (omlouvám se, toto není kritika a napadání současného vedení, jenom prosté konstatování). Všichni čtenáři Zdibského zpravodaje, pokud ho čtou, jsou seznámeni s tím, že bylo instalováno v určitých místech obce jisté osvětlení (číslo ZZ 4/2020). Na základě tohoto podmětu jsme zaslali dotaz panu akademiku J.Chalupickému a zároveň radnímu obce ohledně VO. Aby nebylo pochyb nyní uvádím :
Pane Jaromíre Chalupecký, radní obce Zdiby, 
dovoluji si Vás oslovit na základě článku, který jste napsal a zveřejnil ve Zdibském zpravodaji. 
Tímto prosíme o zaslání „dodavatelů – profesionálů“ kteří……atd. jak uvádíte v článku. Zároveň nám zašlete i cenu jednotlivých svítidel.
Jelikož je to požadavek prostých občanů, nebudeme zklamáni, když nedostaneme adekvátní odpověď, či žádnou!
Závěrem Vás chceme upozornit na to, že v tomto měsíci po tři noci nebyla osvětlená ulice Průběžná. Je pozoruhodné, že obec není schopna zajistit opravu sloupu přímo u obecního úřadu a následně na Pražské ulici. V prvém případě se jedná o tři týdny a v druhém o týden.
V kuloárech mně bylo řečeno, že obec není schopna zajistit patřičný stožár VO. V účetnictví Zdiby reality s.r.o. bylo fakturováno na obec Zdiby 4 ks patřičné délky na ulici Průběžná (projekt Průběžná-Klecany zastávka)  
Tímto Vám sdělujeme, že patřičné stožáry dodáme do týdne od závazné objednávky a to za nejmenší cenu na trhu v odpovídající normě.
Za občanské sdružení VPO předseda Ing. Jordanov
Odpověď je následující:
Dobrý den, pane Jordanove.

Velmi mne těší Váš zájem o veřejné osvětlení v obci. Z Vašeho e-mailu však není zřejmé, zda se na mne obracíte jako občan nebo jako jeden z možných dodavatelů VO. Vzhledem k Vaší avizované nabídce sloupu VO za nejnižší cenu na trhu a v odpovídající normě musím předpokládat to druhé, tedy, že se na mne obracíte coby dodavatel. Z tohoto důvodu Vám nemohu sdělit informace o potencionálních dodavatelích ani o jejich kusových nabídkách. To by bylo v rozporu s pravidly pro ochranu hospodářské soutěže. Mohu Vám pouze sdělit, že v tuto chvíli zkoušíme svítidla od třech různých firem. Jednotliví potencionální dodavatelé se také mezi sebou neznají a neznají ani deklarované nabídky konkurence. 

Je pozoruhodné, že pan radní opomenul tu skutečnost, že jsme ho oslovili jako OBČANSKÉ SDRUŽENÍ a on se obrací na soukromou osobu a to na předsedu sdružení. Je to zvláštní jednání a jsme v rozporu s tím koho vlastně oslovuje? 

Jen na vysvětlenou musím sdělit (osoba tj. občan Zdib), že podnikám v oblasti osvětlení od roku 1992 a to interního a externího, tím pádem mohu zdokladovat počet seriózních firem. Takže na našem dvorečku nás není tolik, abychom se neznaly. 

Závěrem tohoto zamyšlení a jistého emocionálního podmětu lze konstatovat, že obec žije svým osobitým způsobem a není mým právem hodnotit zda je to ku prospěchu všech občanů naší vesnice a nebo není. 

Přesto si dovolují upozorňovat na nešvary. 

Dne 26.01.21 došlo k setkáni zastupitelů obce a soukromé osoby. To, že osoby obce, jmenovitě se jedná o tajemníka JUDr. Kotalíka a Ing. K. Josefusové¸ kteří byli bez roušek při jednání se zdá jaksi protiprávní k nařízení vlády. O podstatě tohoto úředního jednání Vás budeme informovat a to obratem, pokud dostaneme ověřitelné informace.

Váš náš Jordanov (dále jen VNJ)

 

 

 

 

Když má někdo jiný názor, neznamená to, že je automaticky nepřítel. Mít jiny názor je jedna z mnoha krásných předností demokracie... Vaše zdravezdiby.cz

Obsah textů a článků, textů a komentářů pod články, nevyjadřují stanoviska a názory provozovatele ani redakce portálu zdravezdiby.cz a za jejich obsah nenese žádnou odpovědnost

 

2.3 6 hlasy
Hodnocení článku

Odebírat
Upozornit na
guest
7 Komentáře/ů
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocené
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
hloupý Honza
hloupý Honza
1.2.2021 10:02

Vyjádření radního Chalupeckého je věcné, standardní a má hlavu a patu, Za mě OK

Lala
Lala
1.2.2021 10:42

Kdyz uz, tak by chtelo uvadet jmena spravne. Takhle to pusobi cele spis komicky nez aby stalo za to venovat cele problematice vice pozornosti.
Je to pan Chalupský.

Standa
Standa
1.2.2021 14:56

Je asi nepřekvapující, že má pan Jordanov nosné téma příspěvků veřejné osvětlení, je však překvapující, že nemá jiné téma celé občanské sdružení. Nebylo by dobré najít jiné téma, na kterém byste poukazovali na neschopnost, nebo schopnost vedení obce?

Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
1.2.2021 14:59

Pane Jordanove, pokud Vaše texty myslíte jako provokaci, tak si pak nestěžujte, že se Vám nedostane seriózní odpovědi. Pokud to myslíte vážně, pak Vaše vývody o LED nemají hlavu ani patu … a už vůbec se nepotkávají s tím, co Vám bylo zcela oprávněně vyčítáno. Poslední odstavec Vašeho dopisu obsahuje… Číst vice »

Jarda
Jarda
1.2.2021 18:17

Jen nám valíte bezvýznamné klíny do hlavy, pane Jordanove.

Copyright by zdravezdiby.cz 2018-2020  Podmínky - Pravidla

7
0
Podělte se o svůj názorx
()
x