Návod, jak získat obecní pozemek

Dobrý den, jsem Uko Ješita, hrdý Zdibský patriot a člověk přející. Proto se s vámi podělím o návod jak získat za pár kaček obecní pozemek, když se vám ten váš zdá malý. Každý bod návodu je důležitý. Tady je.

 1. musíte sousedit s pozemkem ve vlastnictví obce – každý jiný vlastník by vás vyhnal
 2. nesmí vám na lidech a někoho vlastnictví záležet
 3. vyhlídněte si, která část obecního pozemku, by se vám líbila a hodila
 4. začněte tu část pomalu obstarávat – zřiďte tam ohniště, sekejte trávu, pečte buřty
 5. pozemek oploťte – a když tam je obecní letitá cesta, nevadí
 6. požádejte o odkup – pokud si toho sousedé všimnou, zatím máte smůlu
 7. nevěšte hlavu, vyčkejte – pozemek dále používejte jako by byl váš
 8. požádejte obec o pronájem – pokud splňujete bod 9. nebudete platit nájem zpětně
 9. musíte být s obcí spřízněn – výhoda, pokud jste členem uskupení zastoupené na obci
 10. za několik měsíců nebo pár let, je vám pozemek nabídnut k prodeji, když se o něj tak dobře staráte
 11. na připomínky, že jde o klientelismus, nereagujte – dosáhli jste svého, máte pozemek

 

nabídka pronájmu z úřední desky 5.6.2020

 

Wiki: Klientelismus je neoficiální, zákulisní systém dohod ve společnosti, jehož charakteristickým znakem je ochrana, jinak zvaná též protekce, vybraných členů celku, případně poškozování zájmů subjektů, kteří se na klientelistických vazbách nepodílejí. Kořenem klientelismu je skutečnost, že účastníci klientelistických ujednání bez této formy spolupráce nejsou schopni dosáhnout na zvýhodnění, typicky majetkové nebo společenské, které jim skrze klientelismus dostupné je. Z titulu své definice je klientelismus negativní společenský jev a jeho důsledky lze souhrnně označit jako porušování rovnosti.

 

Na závěr kvíz za 100Kč

Otázka: Kdo se o pronájem přihlásí?

A) někdo z okresu Kutná Hora

B) někdo ze Zdib – i když mu pozemek bude k ničemu

C) někdo, pro koho je pronájem připravený

D) někdo jiný

 

 

 

 

Děkujeme za přečtení článku, budeme rádi za Váš názor a komentář. Mějte se dobře... zdravezdiby.cz

Názory a obsah článků nevyjadřují stanoviska a názory provozovatele ani redakce portálu zdravezdiby.cz a za jejich obsah nenese žádnou odpovědnost

 

Ohodnoťte příspěvek

4.8 / 5. 12

Zatím nikdo nehodnotil


'Návod, jak získat obecní pozemek' 13 komentářů

 1. 8.6.2020 @ 17:12 Karel P

  Nic, co bych nečekal. Bohužel očekávání nenaplněno. KP

  32

  Odpovědět

  • 8.6.2020 @ 18:07 Jarda

   Pane Karle , když vy budete žádat o pronájem obecního pozemku, obec zveřejní záměr o pronájmu pozemku, neboť jde o pozemek obce, tedy všech občanů, a každý se může o pronájem ucházet. Pak obec vybere, komu jej pronajme. Rozhodně jej pronájmem nezíská. V případě, že bude nabídnut k prodeji, postup bude podobný. Stejný postup by muselo učinit jakékoli zastupitelstvo, i to předcházející i budoucí. Dříve než budeš kritizovat a dávat návody, nastuduj zákony.

   1
   18

   Odpovědět

   • 8.6.2020 @ 20:21 Svobodný občan

    Jardo, byl jste před časem označen jako demagog. Tímto komentářem musím s tvrzením souhlasit. Vůbec zde nejde o postup obce. Je kritizován postup Sarka Farky, jakým způsobem je pozemek používán a zabrán. Většina slušných postupuje obráceně, když požádá vlastníka čehokoliv o pronájem nebo prodej, ten se rozhodne a pronajme, prodá, nebo ne. Postup, kdy nejdříve zaberu, oplotím, používám a potom začnu řešit, je pro mě, jako staršího a bezúhonného, zcela mimo chápání a zcela proti společnosti. Návod je velmi povedená ironie s kusem sarkasmu a satiry.

    31

   • 9.6.2020 @ 11:23 Jarda

    Občane, nejde li o postup obce, jak pronajímat nebo prodávat pozemek , pak jde o postup obce, jak řešila neoprávněný zábor prostranství obce. Jsou na to vyhlášky a zákony. Proč obec nečinila již dávno a nečiní dosud, to se zeptejte na obci. Já to nevím, a proto nic nepředjímám.

    2
    9

   • 9.6.2020 @ 16:10 Ivan

    Jarousi zase motas paty pres devaty, text je o nekom kdo si privlastnil obecni pozemek a ze ted to legalizujou. nikdo se na nic nepta, kazdy vi jak to je. pripada mi jako bys to schvaloval nebo ti to je jedno. kyho certa ty ses? ivan

    27

 2. 9.6.2020 @ 16:37 Jarda

  Přivlastnění pozemku je protiprávní jev. Každý kdo potřebuje užít obecní pozemek musí na úřadě nahlásit zábor a za ten zaplatit.
  Jde o záležitost veřejného pořádku a co s tím udělala OP nebo přestupková komise? Problém již trvá několik let. Co je nevhodné, pronajmout, nebo prodat pozemek občanovi, který si jej neoprávněně přivlastnil a dopustil se přestupku. Pozemek by měl být vyklizen, za neoprávněný zábor sankce, až po té, nabídka k odkupu nebo pronájmu. Toť můj názor.

  4
  10

  Odpovědět

 3. 10.6.2020 @ 14:52 Kolemjdoucí

  Čtu to dobře, že pronajímatel bude platit 24 tis. CZK ročně za nájem pozemku o rozloze 155 m^2?

  Má pro ten pozemek obec nějaké jiné využití? Pokud nemá, tak moc nerozumím Vašemu rozhořčení.

  2
  14

  Odpovědět

 4. 12.6.2020 @ 15:07 Kolemjdoucí

  Ne, vtip to z mé strany není. Pokusím se vysvětlit svůj postoj.

  Kromě obecných principů je pro mě též důležitá otázka, komu a jaká vznikla újma. Osobně žádnou újmu nevidím.

  Netušil jsem, že tam vede cesta, jak píše Svobodný občan jinde. Pokud by to byla pravda, tak to (přinejmenším pro mě) byla úplně jiná situace. (Já jsem tam nikdy cestu neidentifikoval, jenom zarostlé okolí potoka. Takže budu prozatím vycházet z toho, že tam žádná cesta už docela dlouho není.)

  Cena za pronájem je odpovídající tržním cenám pozemků, záměr pronájmu byl zveřejněn předem … a nájemní smlouvu bude, předpokládám, možné vypovědět. Navíc stav s nájemní smlouvou bude pro obec o 24 tisíc ročně výhodnější, než dosavadní stav.

  S ohledem na výše uvedené mi přijde nemístné mluvit o klientelismu, obludnosti apod. Jaká slova chcete potom používat pro skutečné zločiny?

  3
  13

  Odpovědět

  • 12.6.2020 @ 19:59 Kačka

   Takže chcete napsat, že připlotit si jakýkoliv “bezvýznamný kousek” pozemku, který je v majetku obce, církve či někoho jiného je cajk? Pak se pokusím kámoše z partaje ukecat a on mi ho prodá, ptž mě se náramně hodí, komu jinému by se hodil, když je mezi mým pozemkem a potokem…..lidi se bouří, tak mi ho aspoň pronajmou a ono to vyjde později. Tak to vám dalo hodně přemejšlení tohle obhájit (y) klobouk dolů.

   18

   Odpovědět

   • 12.6.2020 @ 21:06 JP

    Jednoduše, výstižně, přesně, díky Kačko. Jindra

    17


Vaše komentáře

Váš email nebude zveřejněn.

Copyright by zdravezdiby.cz 2018-2020  Podmínky - Pravidla