Loupež přikrytá koronavirem?

Vážení spoluobčané,

Česká republika v posledních týdnech bojuje s pandemií koronaviru. Vzhledem k událostem a vlastně i nedostatku volného času jsem delší dobu nepřispěl žádným novým příspěvkem. Nicméně vedení obce nezahálelo a 12.3.2020 ve stínu koronavirových událostí schválilo koupi pozemku za skoro 14 miliónů korun (v usnesení uvedeno „pozemku parc. č. 374/29, k.ú. Zdiby pro výstavbu 2. stupně ZŠ a venkovního sportoviště“) – výměra pozemku je 5106 m2.

Na tom by nebylo nic divného, neboť asi se většina z nás shodne na potřebě 2. stupně ZŠ v obci. Ovšem zcela zarážející je za co byla tahle obrovská suma peněz zaplacena. Nejedná se totiž o stavební pozemek, nýbrž o pole s tím, že kousek (cca 1/3) daného pozemku je v územním plánu označen jako: OM – občanské vybavení – komerční zařízení malá a střední. Ve zbytku se jedná o trvalý travní porost, který není v územním plánu využitelný jinak, než jako pole či louka. Cena za 1 m2 takového pozemku se pohybuje od 200 do 400 Kč/m2. Kousek určený pro „Občanské vybavení“ má hodnotu vyšší, ale stále se pohybujeme v diametrálně jiných číslech při sečtení obou částek, než kolik obec majitelům vyplatila. Respektive vyplatila banka, starostka totiž obec zadlužila 14 miliony.

V usnesení je uvedeno, že byl vypracován znalecký posudek ohledně ceny předmětného pozemku. Konkrétně je uvedeno „Smluvní strany stanovily kupní cenu za touto smlouvou převáděný Předmět koupě na podkladě Znaleckého posudku – Stanovení tržní hodnoty č. 4891/194/19, zpracovaného dne 24.9.2019 Ing. Pavlem Miškovským, znalcem v oboru ekonomika, odvětví ceny a odhady se spec. nemovitostí, doplněný o dodatek ke znaleckému posudku, zpracovaný ke dni 20.2.2020, na jejichž základě byla stanovena a smluvními stranami sjednána kupní cena ve výši 13.970.000,-Kč “. Bohužel samotný znalecký posudek nikde přiložený není. Navíc v odstavci z usnesení se schovává za chytře poskládanými slovy čertík. Není totiž uvedeno, zda cena odpovídá znaleckému posudku, jen to, že na ceně se smluvní strany dohodly. Zda respektovaly znalecký posudek, je však velkou neznámou.

Výsledkem tedy je, že obec kupuje předražený pozemek (o minimálně 6 milionů korun) za závratných 14 000 000,-Kč a ještě na dluh.

Wilda z Veltěže

 

 

 

 

Když má někdo jiný názor, neznamená to, že je automaticky nepřítel. Mít jiny názor je jedna z mnoha krásných předností demokracie... Vaše zdravezdiby.cz

Obsah textů a článků, textů a komentářů pod články, nevyjadřují stanoviska a názory provozovatele ani redakce portálu zdravezdiby.cz a za jejich obsah nenese žádnou odpovědnost

 

0 0 hlas
Hodnocení článku

Odebírat
Upozornit na
guest
42 Komentáře/ů
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocené
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
Pavel
11.5.2020 9:00

Nevíte kdo byl předchozí majitel?

Lucka
Lucka
11.5.2020 10:56

Pro me jsou tedy velkym zklamanim zastupitele Spanielova a Chalupsky. Obema jsem verila, ze mohou branit prave temhle zlodejnam. Ale oba pro tenhle nakup pozemku za silenou sumu zvedli ruku. Kdyby stal polovinu, ovsem za tyhle penize je to sproste. Po dostavbe druheho stupne tady volame uz dlouhou dobu, okrast… Číst vice »

Kačka
Kačka
11.5.2020 11:22

Mě zase na tomhle nejvíc baví, jak soudružky z OÚ jednohlasně řvaly, jak je obec zbytečně zadlužená, školkou z doby Hellerové a nástavbou z doby Tvrdého a teď si vezme opět na dluh? A z čeho a kdy se bude ten druhý stupeň stavět? To už nikdo nepíše a jestli… Číst vice »

nesouhlasny
Člen
nesouhlasny
11.5.2020 11:34

Byl jsem ve vynášení rozsudků vždy zdrženlivější a ani teď nechci dělat závěry, dokud se protistrana nevyjádří, leč po zkušenostech minulých v to bohužel věřím čím dál tím méně. Předchozí článek o výstavbě na ZK se mě týká taktéž, to však už nemám sílu dále komentovat, je to stále dokola.… Číst vice »

Svobodný občan
Člen
Svobodný občan
11.5.2020 21:16

Transparentnost dostává na frak. Hezký večer

Karl
Karl
12.5.2020 8:15

Jako by to vypadlo z pera mistra Radima Slezaka. Jako bych se vratil o par let zpatky a cet jeho perlomety na Zdibskym foru. Takhle pole koupit Tvrdy tak uz sedi

Iva
Iva
12.5.2020 19:09

Já tedy nevím, ale znalecký posudek by zveřejněný měl být. Částka a zadlužení je extrémní a můžou kolovat drby. Děkuji a zdravím Ivana

Olda
Olda
12.5.2020 22:37

Z vedení obce je mi na zvracení nejprve zlikvidovali technické služby, pak obecní policii a teď ještě nehorázným způsobem zadluží obec. Hlavně, že pí starostka vysazuje kytičky. Jen samé výmluvy. Zatím nic neukázali.

Jarda
Jarda
13.5.2020 15:29

Wildo, proč když uvádíš zaručeně ověřené a pravdivé informace, neuvedeš důležitou informaci o výši znaleckého posudku? V případě, že neznáš výši znaleckého posudku, uvádíš pouze polovinu problému a zbytek předjímáš a domýšlíš. Proč jsi, než jsi jednání označil za loupež………, nepožádal třeba 106 kou o informaci? Pak by se dalo,… Číst vice »

Zdiblík
Zdiblík
14.5.2020 10:29

Wildo, naprosto souhlasím s Jardou. Pakliže svůj příspěvek chceš povznést nad úroveň sprostých pomluv a nepodložených spekulací, tak si ty informace podle zákona o svobodném přístupu k informacím zjisti. Myslím si ale, že o nějakou objektivitu ti vůbec nejde. Tržní hodnoty pozemků se nejen ve Zdibech a Přemyšlení, ale už… Číst vice »

Jarda
Jarda
14.5.2020 16:06

Wilda Shrnuto: vedeni obce tady obcany okradlo o penize, za ktere se mohl vybudovat chodnik, mohl byt kus financi pro stavbu 2. stupne zakladni skoly, nebo se mohl snizit jiz tak nemaly dluh obce. Nelze říci, že vedení obce občany okradlo o peníze. Museli by se obohatit o peníze ve… Číst vice »

Jarda
Jarda
16.5.2020 16:27

Naopak, je správné, když se občané zajímají o dění v obci. Ale je třeba případné připomínky sdělovat na oficiálních místech nebo prostřednictvím zastupitelů. Na těchto fórech většinou nejde o věc, která se diskutuje, ale o to jak někoho napadnout, obvinit tak, že se věci předjímají, co by se mohlo stát,… Číst vice »

Pavel
Pavel
18.5.2020 7:41

Prej jak se budou o vsem s nama radit a jak bude vsechno pruhledny! Kdo o tyhle predrazeny pruhlednosti vedel?

Jarda
Jarda
8.6.2020 18:36

Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Zdiby, konaného dne 12. 3. 2020 od 17:30 hod., ve společenském domě ve Veltěži, Průběžná 114, Zdiby Zahájení: v 17:30 hod. Přítomni: Mgr. Milan Baier, p. Jan Česnek, Ing. Bc. Jitka Homolová Ph.D., Mgr. Jaromír Chalupský, Ph.D., Ing. Kateřina Kolářová, Ing. Jakub Krejcar, p. Anatol… Číst vice »

Copyright by zdravezdiby.cz 2018-2020  Podmínky - Pravidla

42
0
Podělte se o svůj názorx
()
x