Komise pro rozvoj obce Zdiby

Milí spoluobčané, dole najdete zápis ze zasedání naší vážené obecní Komise rady obce pro rozvoj obce, životní prostředí a dopravu. Toto: Ing. Lenka Čápová, Mgr. Daniela Kozlíková, Ing. Petra Míšková, Eva Zemanová, Anatol Nepala, Ing. Miloš Krejcar, Jitka Janáčková, Šimon Matoušek, Ing. Jaromír Prokop MBA, jsou členové dané komise. Co je na tom zvláštního? Zasedání uvedené komise se konají 1x za měsíc a měla by se na nich řešit témata podstatná pro rozvoj a dopravu obce tak, jak vyplývá z názvu. Jenže cože se na zasedání komise řeší? Tento měsíc to byl jen a pouze byznys pana Krejcara (člena komise) + pan Matoušek si dopisoval s úřady. Asi za ten měsíc na obci není třeba řešit nic podstatnějšího ohledně dopravy, životního prostředí a rozvoje, než plánovaný byznys pana Krejcara v prostorách zámku (vinotéka, kavárna a pronájem 2 bytů – teda vlastně ateliérů – kolaudováno nikoli jako byty, nýbrž jako ateliéry, ale s využitím jako byty. A co, že to územní plán zakazuje, koho to zajímá, když jste si setrvalým špiněním Tvrdého vysloužili přízeň současné starostky 😉 ) a úprava polní cesty.

Inu co jsme si zvolili, to máme.

 

Zápis ze zasedání Komise pro rozvoj obce dne 2. prosince 2019

Přítomni: Petra Míšková, Eva Zemanová, Miloš Krejcar, Anatol Nepala, Vlastimil Štefl, Šimon Matoušek, Jitka Janáčková

Omluveny: Daniela Kozlíková, Lenka Čápová

Hosté: Eva Slavíková, Beata Sabolová, Kateřina Kolářová

 1. Představení záměru rekonstrukce zámeckého špejcharu ve Zdibech
  (M. Krejcar)

MK představil svůj záměr: rekonstrukci špejcharu v areálu zámku ve Zdibech. Prostory by měly sloužit veřejnosti. V suterénu by měla být vinotéka, v přízemí kavárna i s možností venkovního posezení a v patrech špejcharu by měly vzniknout výstavní prostory a dva ateliéry pro krátkodobý pronájem.

MK dále informoval o záměru jednat s obcí o výměně pozemků: pruh (cca 1,5m) podél severní fasády špejcharu a navazujícího objektu by využil m.j. pro vedení dešťové kanalizace. Obci nabízí výměnou pozemek podél ulice Průběžná (25/28 v k.ú. Zdiby).

 1. Obnova a rekonstrukce polních cest (Š. Matoušek)

ŠM informoval komisi o výsledcích jednání se ZD Klecany a korespondenci se Státním pozemkovým úřadem. Odpověď i s vysvětlujícími přílohami ŠM přeposlal komisi 27.11. SPÚ sdělil, že může provádět realizaci polních cest pouze na základě schválených a zapsaných komplexních pozemkových úprav (KoPÚ) v rámci každého katastrálního území nebo územního celku. V katastrálních územích v obci Zdiby komplexní pozemkové úpravy v současné době neprobíhají.

ŠM prověří, zda jsou nutné pozemkové úpravy pro případnou žádost o dotaci na změnu povrchu již stávající cesty (pozemek cesty je majetkem obce). Jedná se
o rekonstrukci polní cesty na Brnkách mezi ulicemi Oblouková a Za Panskou zahradou.

Doporučujeme vedení obce zahájit práce na přípravě komplexních pozemkových úprav.

Konec jednání v 18:30

Zapsala: Petra Míšková

 

 

Zdraví Wilda

 

 

 

 

Děkujeme za přečtení článku, budeme rádi za Váš názor a komentář. Mějte se dobře... zdravezdiby.cz

Názory a obsah článků nevyjadřují stanoviska a názory provozovatele ani redakce portálu zdravezdiby.cz a za jejich obsah nenese žádnou odpovědnost

 

Ohodnoťte příspěvek

4.3 / 5. 7

Zatím nikdo nehodnotil


'Komise pro rozvoj obce Zdiby' 38 komentářů

 1. 10.12.2019 @ 10:33 Ivana

  Tak určitě. Tak určitě by měla komise například upozornit na hrozné bahnité cesty kterými se dostáváme domů a navrhnout řešeni a onen rozvoj a neřešit byznys pana Krejcara který si užívá své minuty slávy. Ale měli by to být lidé kteří něco dokázali a rozvinuli, takhle to postrádá smysl a úroveň. Ahoj Ivana

  50

  Odpovědět

 2. 10.12.2019 @ 12:06 Svobodný občan

  “Doporučujeme vedení obce zahájit práce na přípravě komplexních pozemkových úprav.” Máme se začít bát pozemkové reformy?

  44

  Odpovědět

 3. 10.12.2019 @ 12:46 Jarda

  Wildo, koho si posvítíš příště? Všichni už víme, že za Tvrdého to bylo nejlepší a dneska je to přímo kritické.

  7
  6

  Odpovědět

  • 10.12.2019 @ 14:08 Wilda z Veltěže

   Jardo, k tematu by to neslo?

   13
   1

   Odpovědět

   • 11.12.2019 @ 9:02 Zdiblík

    Wildo, tvůj vztah k panu Krejcarovi řešit nebudu. Ať si každý myslí o každém, co chce. Ale přijde mi, že už píšeš, jenom abys něco napsal, kopnul si a zase trochu přilil olej do ohně. Pokud si někdo chce u sebe doma vybudovat kavárnu a vinotéku, tak jedině dobře pro lidi. Nebo máš pocit, že si můžem ve Zdibech chrochtat blahem, kolik tu máme hospod, cukráren nebo kaváren? Nevím, z čeho jsi vydedukoval ty byty, o tom v zápisu není ani slovo. Byty se, pokud vím, zpravidla dávají k dlouhodobému pronájmu. Chápu ale, že nějakou zápletku dát musíš, jinak by to byla nuda. Co ale ve svém příběhu nezmiňuješ, je ta směna pozemků. Do katastru jsi se jistě podíval, takže víš, že pozemek 25/28, který pan Krejcar nabízí, je pruh podél ul. Průběžná mezi křižovatkami s Pražskou a Topolovou, kde kriticky chybí chodník k autobusové zastávce za podchodem. Ten pozemek má cca. 1300m2 a je na něm sedm vlastníků. Pokud je pan Krejcar bude schopen všechny přesvědčit ke směně s obcí, tak jsem jedině pro. Ať si Wilda ve svých bajkách říká, co chce.

    5
    10

   • 11.12.2019 @ 12:03 Hela

    Dobry den Zdibliku, tam neni chodnik? Zrejme jste odjinud protoze ja tam denne chodim na autobus po chodniku. Kriticky chybi spoustu veci ktere nedelate ale zminovany chodnik to neni. Hezky den Helca

    32

   • 11.12.2019 @ 13:01 Soused

    Dobrý den, zřejmě nemáte přesné informace. Jsem obyvatel 1. developerského záměru pana Krejcara ve Zdibech, kde mnoho let čekáme na dobudování komunikace, která nám byla prezentovaná jako staveništní a taková je dodnes, asfalt na hlíně bez základu. To je důvod proč není předaná obci a ani nemůže být. Dodnes developer pan Krejcar nevybudoval veřejné osvětlení ani chodníky, sítě jsou vybudované katastrofálně, vedené přes zahrady. Osvětlení, obrubníky a další jsme si dodělávali sami, za naše prostředky. Marně čekáme alespoň na opravy komunikace, které si také doděláváme sami. Chodník o kterém píšete jako kritický na autobusovou stanici nám byl také pro naše děti přislíben developerem Krejcarem. Pan Krejcar nikdy nedodržel co přislíbil a několik sousedů mluví o podrazech. Byli jsme nemile překvapeni když developer Krejcar zasedl jako předseda do komise pro rozvoj a výstavbu, kde se stal kozel zahradníkem.

    35
    1

   • 11.12.2019 @ 13:04 Wilda z Veltěže

    Zdibliku, laskave tady lidem nepodsouvej dobrotu pana Krejcara. Vim o x pripadech, kdy jisti lide obci darovali nemale kusy pozemku v nemale hodnote pro dobro obcanu a rozvoj obce a soucasne vedeni se k temto lidem chova sproste arogantne jako k nejakym vyvrhelum.
    Od pani starostky a jeji pobocnice, pani Sabolove, jde o ustupek Krejcarovi, maskovany za neco dobreho pro lidi z obce. A ty jim v tomto krivem pristupu k ruznym osobam delas advokata.

    16

   • 11.12.2019 @ 13:10 Wilda z Veltěže

    Zdibliku jeste mi povez, co znamena atelier k pronajmu? Muzes zde dat slovo (i kdyz anonymni), ze se nebude jednat o pronajem bytove jednotky? Samozrejme, at si kazdy pronajima co chce, dovoluje li to uzemni plan. Ten vsak ve Zdibech zakazuje vice jak 1 bytovou jednotku v objektu. Proto to pan Krejcar nazyva atelierem.

    21

   • 11.12.2019 @ 13:21 Jarda

    Wildo, a jakou souvislost má údajné špinění Tvrdýho s jednáním komise pro rozvoj obce???????????? Asi takový, jako válcování silnic pro pěstování švestek ve velkém

    5
    6

   • 11.12.2019 @ 15:02 Zdiblík

    Helo, podívejte se do katastru, o jakém pozemku je řeč. V současnosti je tam pár vydlážděných sjezdů k nemovitostem a vyšlapaná pěšina směrem k Syslováku. Chodník tam rozhodně není.

    7
    6

   • 11.12.2019 @ 15:48 Wilda z Veltěže

    Jardo, napsal jsem to celkem jasne, ze by to mohl pochopit v podstate kazdy. Ale dobra, pro Vas Jardo, extra vysvetleni: pan Krejcar utoky, pomlouvanim, hulakanim nesmyslu na zastupitelstvu, podporou, provozovanim a prispevky na hnuj forech (cesnek forum), nemalou merou prispel k neuspechu Tvrdeho v komun. volbach a nemalou merou dopomohl Slavikove k postu starostky. Ta se mu nyni odmenuje tim, ze ho jmenovala do uvedene komise, kde si muze prosazovat sve zajmy a sikanovat jemu nepohodlne, coz se presne deje – za prihlizeni, tolerance (mozna podpory) starostky a jeji pobocnice, Sabolove.
    Pochopil jste?

    23

   • 11.12.2019 @ 15:50 Wilda z Veltěže

    Zdibliku, neodpovedel jsi mi… A ohledne tveho posledniho prispevku… O to hur, ne?

    11

   • 12.12.2019 @ 11:11 Jarda

    Wildo, Tobě nejde ani o to, co ta komise dělá, nebo ti lidé, které jsi jmenoval, Tobě jde o to, naplivat jedovatou slinu na
    každého, který není příznivcem pana Tvrdýho, nebo Tebe. Přesvědčte voliče, vyhrajte příští volby a dočkáte se “blahodárných” pozic. Naše obec bude určitě bujare vzkvétat. Vše bude křišťálově čisté. Spousta lidí to přece ví. Už ta jedovaté sliny plivat nemusíte.

    3
    10

   • 12.12.2019 @ 13:14 Wilda z Veltěže

    Jardo, pred urcitou dobou zde nekdo psal o ukolech opozice. Mozna jste to byl dokonce Vy. Ukolem opozice je, mimo jine, upozornovat na zvlastnosti v cinech ci navrzich tech vladnoucich. To, ze jsem upozornil na dosti podivne souvislosti okolo pana Krejcara, povazujete za plivani jedovatych slin. Misto toho, abyste psal k veci a prinasel relevantni argumenty, zpochybnujete zakladni funkci opozice, ktera je nezbytnou soucasti demokratickeho zrizeni. Je to skoda, uvital bych spis vecne prispevky.

    11

   • 13.12.2019 @ 11:09 Jarda

    Wildo, nikdo Vám nebere právo opozice kritizovat a navrhovat lepší řešení vládnoucímu uskupení. Aby to však k něčemu bylo, je třeba zvolit správný čas a správné místo, kde vám může vládnoucí uskupení odpovědět, případně Vás vyvést z omylu, to je na jednání zastupitelstva. Je veřejné a můžete tam vše, co tady píšete sdělit. K tomu však asi nemáte odvahu a zde z dálky, anonymně na základě možná je kusých informací , předjímání, co by bylo kdyby bylo, ač ještě nebylo,
    ostatní lidi kritizujete. Skutečně nevím, proč tady a nikoli tam , kde by Vaše kritika mohla, třeba obci napomoci, pokut Vám jde o lepší život občanů na obci, nikoli někoho, s pomoci dezinformace veřejnosti odkráglovat. Podle Vás každý z vládnoucího uskupení neustále chybuje. Zřejmě jste v opozici, která má opoziční zastupitele, jděte za nimi, ať s tou Vámi zmiňovanou neschopností, nebo asi nepravostmi něco udělají, když už Vy dokážete pouze anonymně a zdálky neustále kritizovat. Možná se to změní, pokut to není jen osočování, ale pravda. Co se Vám ještě rodí v hlavě o těchto lidech v komisi? Ing. Lenka Čápová, Mgr. Daniela Kozlíková, Ing. Petra Míšková, Eva Zemanová, Anatol Nepala, Ing. Miloš Krejcar, Jitka Janáčková, Šimon Matoušek, Ing. Jaromír Prokop MBA, Všichni to dělají špatně???????????????
    Že by skutečně závist jakékoli pozice na obci, když jste je tak pečlivě vyjmenoval??

    1
    11

   • 13.12.2019 @ 18:05 Hejtr

    Chudák Jarda, aby mu zachvilku nepraskla žilka. Škoda, že je tak fascinovaný Wildou a na ostatní dotazy neodpovídá. Můj dojem je takový, že se asi chystá vystavovat u pana Krejcara své obrazy v jeho budoucí galerii.

    23

   • 13.12.2019 @ 19:11 Kulturman

    Obrazy Jardy Van Gogh na zdech visici a jeho sebrane komentare s podtitulem Proti vsem pod sklem Zdibske galerie lezici.

    24

 4. 10.12.2019 @ 15:09 Hejtr

  Tak Krejcarovi slo vzdycky jenom o sebe, to je znamo. Asi by mu to clovek nezazlival, pokud by to nedelal takhle prasacky. Proc se proti tomu neozve nekdo ze clenu komise, to nechapu.

  40

  Odpovědět

  • 11.12.2019 @ 16:37 fafa

   tak to vypadá, že ing. Krejcar je kozel zahradníkem. Mimo jiné zastupitel Krejcar tady má pouze trvalé bydliště a trvale se zdržuje mimo obce. Je třeba vidět celou volební skupinu.
   Máme to co si asi zasloužíme.

   22

   Odpovědět

  • 12.12.2019 @ 9:36 jordanov

   Otázka je proč se pan radní Jakub Krejcar, který tady má jen registrované občanství (bydlí a žije – pracuje v městě Plzni) se nevyjadřuje k této “choulostivé” skutečnosti??? Vždyť je to také jeho problém! Máme si myslet, že jeho otec je nasazen jako černý kvóň, proto aby byl čistý! Začněme se ptát pana radního na jeho názor, který zajisté bude ve prospěch nás všech obyvatel Zdib, jak slibovali už podruhé.

   28
   1

   Odpovědět

   • 12.12.2019 @ 11:15 Jarda

    Pane Jordanove , Koho ještě nemáte rád a komu ještě závidíte krom pana Krejcára?

    3
    16

   • 12.12.2019 @ 13:45 Hejtr

    A vám to, Jardo, přijde v pořádku, že si na komisi pan Krejcar řeší svoje osobní věci?

    26

   • 12.12.2019 @ 15:18 Kačka

    To Hejtr: YES, zrovna jsem si říkala, že když rekonstruuji svojí nemovitost, neměla bych s tím vlízt taky do nějaké komise 🙂

    25

   • 13.12.2019 @ 18:03 Hejtr

    Kačko, co na to říct, máte pravdu. Až budu rekonstruovat koupelnu a wc, určitě zavítám na komisi pro rozvoj obce, abych jim povyprávěl, jak to chystám udělat, když je to tak zajímá.

    16

   • 15.12.2019 @ 11:06 jordanov

    Jardo – pane,
    já Vás nemám ale nemám rád, ale přímo Vás zbožňuji. Kde jste přišel na tento názor o závisti a radosti? Abych Vám odpověděl na dotaz. Nesnáším blbce a lidi, kteří neumějí pozdravit i když se osobně znáte léta a to z důvodu, že máte jiný pohled na fungování obce.

    17
    1

  • 18.12.2019 @ 7:03 Jarda

   Doporučuji Wildům, Hejtrům a ostatním zaručeně spravedlivým kritikům, aby až se dostanou oni k moci, udělali obecně závaznou vyhlášku v níž by bylo psáno, kdo může být zastupitelem, kolik toho může vlastnit, a jaké má mít morální vlastnosti a odbornost dosaženou vzděláním. Pokut jim to schválí na MV, potom mají zaručený post na obci na mnoho let. Nikdo nebude odpovídat jejich představám pouze oni ano.

   5
   3

   Odpovědět

   • 18.12.2019 @ 9:00 Hejtr

    Doporučuji Jardům, aby se vyjadřovali konkrétně a k věci a neblábolili nesmysly, když jsou zahnáni do kouta a vědí, že nemůžou obhájit něco, co obhájit nejde. Děkuji.

    11
    3

   • 19.12.2019 @ 9:31 Jarda

    A co, že to územní plán zakazuje, koho to zajímá, když jste si setrvalým špiněním Tvrdého vysloužili přízeň současné starostky 😉 ) a úprava polní cesty. Tady jde o věc nebo Tvrdého???????????, Pranýřujete zde někoho, za to že představil nějaký záměr. To už nesmí ani To ??????????????
    Svolejte demonstraci na Husovo náměstí, jděte průvodem před úřad a uvidíme kolik Vás bude. Tady jsou ty kecy na nic.

    4
    1

   • 19.12.2019 @ 21:31 Wilda z Veltěže

    A pridate se Jardo?

   • 20.12.2019 @ 8:08 Jarda

    Wildo, nepřidám, počkám na konec volebního období a potom se rozhodnu, koho budu volit. Když uznám, že současné vedení obce vedlo obec špatně, budu volit někoho jiného. Rozhodně se nenechám v současné době zmanipulovat kritickými hlasy, které se zde prezentují (ať pravdivými či nepravdivými, předjímajícími, podsouvajícími, nebo coby kdyby) když není konec volebního období a jak se říká, ukázaná platí.

    5
    1

 5. 10.12.2019 @ 16:47 Kulturman

  To je bomba! Konecne, uz se tesim jak se starou pudem do galerie potom na kaficko a potom si kratkodobe pronajmeme pokojicek, treba na hodku. Milous dikec za vanocni darek, dal uz ani radku, tecou mi slzy dojetim

  44
  2

  Odpovědět

  • 13.12.2019 @ 13:52 fafa

   Trochu náročný, galerie, kavárna. Myslím, že stačí to divadlo na OU to je kultury až dost a hrají docela často. Kávičku je možné si dát v místní cukrárně, která je tomu divadlu nakloněná. Co více si přát.

   15
   1

   Odpovědět

  • 13.12.2019 @ 18:00 Hejtr

   No, je to prostě tak, že galerie nám chybí ze všeho nejvíc a je potřeba takové věci řešit na zasedání komise pro rozvoj obce. Chybějící osvětlení, apod. jsou věci, bez kterých se dá žít, ale aby obec o takové velikosti neměla galerii? To je do nebe volající. Děkujeme pane Krejcare, opravdu se jedná o službu veřejnosti. Měl byste začít nosit plášť a tričko s velkým S, jste totiž náš Superman.

   20
   1

   Odpovědět

   • 15.12.2019 @ 15:29 fafa

    galerie, pořádt galerie. To jsou malé cíle co tak MINISTERSTVO KULTURY. Nemyslím, že by bylo v obci, ale mohlo by zerkostruovat celý zámek a pak by dostalo výpověd. To je podnikatelský záměr jak má být. Proč rovnou neřešit vlakové nádraží ve Zdibech. Součástí by mohla být galerie!!!!!
    Myslím, že Jarda bude souhlasit.

    11

 6. 11.12.2019 @ 8:12 Ivan

  Nějaká novinka nebo svůj záměr představuje jenom kdo po obci něco chce? Třebas příspěvek, dotaci, pozemek koupit, vyměnit, pozemek do územního plánu? Vůbec to nikoho nezajímá, je to nějaký šméčko, ať si radči opraví hladovou zeď.

  29

  Odpovědět

 7. 12.12.2019 @ 14:29 Juice

  Zda-li se MK bude ke svému záměru „byznys na špejcharu“ vyjadřovat za komisi a jak si musíme posečkat

  25

  Odpovědět


Vaše komentáře

Váš email nebude zveřejněn.

Copyright by zdravezdiby.cz 2018-2020  Podmínky - Pravidla