Kolos Zdibský

Den dobrý. Skoro každé město, obec, vesnička, má svůj symbol. Zdiby výraznou dominantu nemají (snad jen zříceninu zámku spolu s plotem sestaveným z demolice a skládky). Ale nesmutněme, neplačme, rýsuje se nová zdibská dominanta, která tu zůstane i pro naše potomstvo a naše generace může být náležitě hrda, že po ní (po nás) něco zůstane. Někdo bude zklamán, když zdibský zámek už nebude skvostem na prvním místě, ale lepší vyhrává. Už ale k novému symbolu Zdib. Všichni jsme jistě viděli obraz a slyšeli povídání o divu světa Kolosu Rhódském. Stejně jako Kolos Rhódský, bude ve Zdibech nová dominanta viděna skoro odevšad a já navrhuji název KOLOS HALY ZDIBSKÉ. Děkujeme za poslední monstrózní halu a doufejme jen, že není poslední. Ti z vás kteří na ně neuvidí, musí při nedělní procházce vystoupat na místní kopečky. Za nás za všechny chci požádat o nějakou vysokou věžičku (například vysílač GSM) která by byla viděna z delší dálky a i nešťastníky, kteří bydlí v údolí. Už se nemůžu dočkat až bude dílo hotovo a já vždy když pojedu kolem (pokud mě nezacloní výhled kamion který bude haly zavážet a vyvážet), se slzou, úsměvem i pýchou zároveň, vydechnu ÁÁÁÁCH…. stálo to za to….. děkujeme

Pavka Beneš

 

 

 

 

Když má někdo jiný názor, neznamená to, že je automaticky nepřítel. Mít jiny názor je jedna z mnoha krásných předností demokracie... Vaše zdravezdiby.cz

Obsah textů a článků, textů a komentářů pod články, nevyjadřují stanoviska a názory provozovatele ani redakce portálu zdravezdiby.cz a za jejich obsah nenese žádnou odpovědnost

 

4.9 18 hlasy
Hodnocení článku

Odebírat
Upozornit na
guest
30 Komentáře/ů
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocené
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Zdiblík
Zdiblík
12.4.2021 9:23

Sdílím Váš zármutek. Ani lehce poetický tón Vašeho příspěvku však nedokáže zmenšit frustraci z toho, co si někteří developeři dovolí. Stavební zákon je pro ně jen bezcenný cár papíru. Podzemní podlaží haly přilehlé k silnici je evidentně černá stavba.

Standa
Standa
12.4.2021 15:05

Někdo haly vnímá s rozpaky, někdo haly odsuzuje, někdo si libuje v tom, že se jeho dílo, které povolil, konečně realizovalo. Komu tedy poděkovat za to, že tak poutavou, vkusnou, a vkusně zapadající zástavbu do naší obce povolil?

Martin
Martin
13.4.2021 8:01

Proc neni aktivni spolek STOPHALY, kteremu jsme poslali penize proti halam ve Zdibech? Byl to asi jeden velky svindl, buhvi kde ty penize skoncily.

Standa
Standa
25.4.2021 14:56

U sousedů. Žádost o prodej pozemků p. č. 605, 606, 686 v k. ú. Klecany – společnost W+ Partner invest, s. r. o. Slovo měl starosta. Na městský úřad přišla žádost o odkoupení pozemků 605, 606 a 686 v k. ú Klecany za účelem výstavby skladovací haly od společnosti W+ Partner invest, s. r. o..… Číst vice »

Tonda
Tonda
29.4.2021 19:14

Kolos Zdibský
Eště že se proti halám nedali Kubíčková, Smetana, Slezák, stavbu hal by zastavili a my tak přišli o tu krásu. Samozřejmě taky ironie, díky pobavilo.

Copyright by zdravezdiby.cz 2018-2021  Podmínky - Pravidla

30
0
Podělte se o svůj názorx
()
x