Kolik stojí provoz Obecního úřadu Zdiby?

Dobrý den,

jistě takové informace z kompetentních míst nedostanu, ale možná někdo odpovědi zná, tak to zkusím:

zajímalo by mě, jaké jsou náklady na provoz obecního úřadu za předešlého vedení a kolik stojí dnes, za vedení nového?

dále by mě zajímalo, v jaké výši a konkrétně na co Mgr. Slezáková zajistila dotace?

další otázka, co konkrétně má v náplni práce obecní tajemník?

další dotaz zní, jaká činnost je vykonávaná úředníky v pátek, když je Obecní úřad uzavřen, i přes velkou proklamaci opaku, dokonce otevření úřadu v sobotu?

a poslední otázka, kde je ta pracovní morálka, zcela jiná produktivita práce, informovanost a transparentnost, činnosti, na které byli nový úředníci přijati?

Děkuji za jakékoliv odpovědi od kohokoliv, Zvědavá Káča

 

 

 

 

Děkujeme za přečtení článku, budeme rádi za Váš názor a komentář. Mějte se dobře... zdravezdiby.cz

Názory a obsah článků nevyjadřují stanoviska a názory provozovatele ani redakce portálu zdravezdiby.cz a za jejich obsah nenese žádnou odpovědnost

 

Ohodnoťte příspěvek

4.9 / 5. 13

Zatím nikdo nehodnotil


'Kolik stojí provoz Obecního úřadu Zdiby?' 17 komentářů

 1. 22.6.2020 @ 9:30 Rex

  Odpověď je jasná. Provoz stojí mnohem víc než a předešlého vedení. Za současného vedení tam je o několik lidí víc a jako dobrovolníci tam nejsou. Bohužel na kvalitě čehokoli v obci to vidět fakt není. Spíš naopak.

  35
  7

  Odpovědět

  • 15.7.2020 @ 18:38 Standa

   Kolik stojí provoz senátu, sněmovny, jejich komfort, služební cesty. Určitě jde o zlomek toho, kolik stojí provoz úřadu. Co se nad tím
   též zamyslet?

   1
   8

   Odpovědět

 2. 23.6.2020 @ 14:17 Olda

  Položme si otázku co tam vlastně dělají? Začneme od nejvyšších. Starostka vymýšlí a platí z obecních peněz architekty, místo toho,aby nechala zpravit silnice hlavně že vsichni z vedení mají asfaltové cesty až k barákům. Tajemník je ten pracoval na magistrátu hl.mesta, že by srdeční záležitost Zdiby to už jsem někde slyšel 🤣. Koho by nezahrala výplata cca 45000 a výše za arogantní jednání. Nic proti paní účetní, ale má po ruce další nekvalifikované osoby a přesto obecním zaměstnancům dělá výplatu drahá účetní firma. Stejně tak jako, že si zaměstnanci obce udělají výlet do Brna pro pracovní oblečení. Příště bych navrhl jet třeba až do Bratislavy 🤣. Proč ne v pracovní době a za peníze úřadu. A myslím, že tak by se dalo pokračovat dál. Jenže co jste si zvolili to máte.

  24
  5

  Odpovědět

 3. 23.6.2020 @ 14:25 Olda

  firmu JUDr. František Kotalík, která sídlí v obci Zdiby a bylo jí přiděleno IČO 61303143.

  Výpis obsahuje aktuální i historická data z obchodního rejstříku (Justice.cz) včetně sbírky listin a živnostenského rejstříku (RŽP).

  JUDr. František Kotalík je Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona nezapsaná v obchodním rejstříku se sídlem v obci Zdiby. Podniká od roku 1994 v oboru Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona , Hostinská činnost , realitní kancelář a další.
  Uvedené na veřejném portálu. To mluví samo za sebe.

  17
  5

  Odpovědět

  • 3.7.2020 @ 20:28 František K

   Milý Oldo,
   tak pro upřesnění. Chápu, že sem napíšete jen to, co se vám hodí a jen pro to, aby jste uspokojil své vnitřní já (nebo bůhví co jiného) ve snaze deklasovat druhé. Budiž, to svědčí spíše o Vás, než o druhých.
   Takže:
   1) hostinská činnost -zapsáno od 20.09.1994 (zahájeno) do 11.04.1996 (ukončeno) – tedy ukončeno před 24 lety a úplně zaniklo v 2010.
   2) Realitní kancelář – zahájeno 7..05.1997 a ukončeno (zaniklo) 30.06.2008 – tedy před 12 lety.
   3) Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona: Vznik oprávnění: 07.05.1997 – datum zániku: 08.09.2010 – tedy před 10 lety.
   No a do roku 2016 žádné podnikání a od roku 2016 takto:
   Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona. Obory činnosti: Zprostředkování obchodu a služeb Zahájeno: 06.06.2016 Poskytování software, poradenství v oblasti informačních technologií, zpracování dat, hostingové a související činnosti a webové portály Zahájeno: 06.06.2016 Poradenská a konzultační činnost, zpracování odborných studií a posudků Zahájeno: 06.06.2016 Reklamní činnost, marketing, mediální zastoupení Zahájeno: 06.06.2016 Služby v oblasti administrativní správy a služby organizačně hospodářské povahy Zahájeno: 06.06.2016 Mimoškolní výchova a vzdělávání, pořádání kurzů, školení, včetně lektorské činnosti Zahájeno: 06.06.2016 Druh živnosti:Ohlašovací volná Vznik oprávnění:06.06.2016
   Takže až budete zase příště podsouvat ostatním, co si mají myslet o někom, koho ani pořádně neznají, a ani vy ne, nevybírejte si jen to, co se vám hodí pro vaše trapné pokusy o diskreditaci ostatních, ale chcete-li na něco poukazovat, pak na celek. Máte-li potřebu něco sdělovat, nebuďte zbabělec a alespoň se podepište. Pak bude jasné, že si za tím co píšete pravdu stojíte a nešíříte jen pomluvy, domény a drby. Chcete-li však jen šířit drby a polopravdy, jak je z vašich dvou příspěvků, v nichž se o mě hloupě otíráte, zjevné …. klidně anonymně pokračujte, je to vaše věc a vaše svobodná vůle. O čem to pak ve vašem případě svědčí vaše “hejtování”, ať si posoudí a zváží každý sám.
   Já už na Vás a Vám podobné a věčně kohokoliv a cokoliv pomlouvající týpky, skrývající se za nic neříkající nickname, nemám chuť ani potřebu nadále reagovat. Kdo se chce na cokoli zeptat nebo mi cokoli sdělit, klidně může přijít na úřad, tam mne najde každý den a můžeme si cokoli vyříkat. nebo o čemkoli popovídat. Já si na každého ten čas vždy udělám. Tady, na tomto jednostranně zaměřeném fóru šířícím převážně anonymními uživateli více než často lži, fabulace, překroucené polopravdy a nepodložené domněnky, fakt nadále nebudu trávit svůj volný čas.
   Takže někdy třeba na viděnou.
   Oldo, přeji vám hodně štěstí a klidu v osobním životě i v mysli.
   František K.

   13
   8

   Odpovědět

   • 3.7.2020 @ 22:21 V.K.

    Dobrý večer pane Františku, se zaujetím jsem si prečetl, jedním okem pozorujíc tv, váš komentář. Souhlasím s vámi, že Olda je . jaký je, jeho text je zbytečný a věřte nikoho nezajímá. I kdyby jste měl 20 firem, každému normálnímu člověku ve Zdibech, je to ukradené. Buďte v klidu.
    Jiná věc je, jak píšete o článcích plných lží a polopravd. O tématech ze Zdib které mě zaujaly, se snažím zjistit vic, diskutujeme o nich se sousedy a většinou zjistím, že to tak je. Bylo by prospěšné, kdyby jste se vyjádřil i k jiným textům, než k Oldovi. Asi mi řeknete, ať se zeptám na obci nebo na zastupitelstvu, ale tady to je jednoduché a hlavně jak píšete anonymní (a to jsme hrdinové) a co vím jistě, zajímalo a ocenilo by to hodně lidí. Zkuste to, pokud je něco fabulace, vysvětlete ji. Třeba o pánovi, který si zabral kus obecního pozemku a obec mu ho na místo odebrání a postihu, pronajme. To nás rozčílí, ne vaše firma. Nejhorší je mlčet.
    A poslední úvaha a připomínka, návod na takové fórum vznikl před mnoho lety pod jménem Zdibyfórum. Je to jen akce a reakce a vadilo zase někomu jinému. Bude ještě hodně fór. Přeji vám pane Františku, hezký víkend a na Oldu zapomeňte. A v tv jsem o nic nepřišel. VK

    16
    2

   • 3.7.2020 @ 23:07 Wilda z Veltěže

    Frantisku K.,
    ja Vam nerozumim. Napisete dlouhy text, ve kterem objasnite, co povazujete za potrebne, coz je fajn, web Zdravezdiby.cz Vam k tomu poskytne prostor a vy mate presto potrebu si do nej (do Zdravych Zdib) kopnout.
    Stejne jako ve sve dobe psali na jinem foru brutalni hejty smerem k byvalemu vedeni obce jiste zdibske zapskle postavicky, tak dnes se zde probiraji (i kdyz v light verzi) temata, ktera mnohdy nejsou po chuti dnesnimu vedeni (to predchozi forum tak nenavistne vuci predchozimu vedeni v podstate umrelo).
    Vy jste tady vsak prostor dostal, coz na tom druhem foru mnozi nedostali, a presto hejtujete.
    Vite co, zkuste sem psat casteji a potom to tady muze byt pro/proti vedeni obce treba 50:50.

    17
    2

   • 7.7.2020 @ 15:32 Redakce ZZ

    Františku cítím upřímnost a jako správce webu zz budu také upřimný, i když do diskuzí nezasahuji. Jasně že se se všemi komentáři a články neztotožňuji a několik týdně jich nezveřejníme nebo smažeme protože jsou za hranou, ale také spoleháme na zdraví rozum a úsudek čtenářů. Chápu rozhořčení nebo zlobu Vás, pane Františku i ostatních o kterých se píše, ale zrovnatak musíte chápat pisatele pro které jsou zz jediným možným prostředkem si na něco postěžovat, nebo upozornit. Jistě víte, že otřepaný argument se stížností dojít na Obecní úřad, je o ničem. I když jsme velmi malé a nicotné médium v nemalé obci, nejsme podle sledovanosti, stránky nevýznamné. Kdybychom byli, nevadili bysme. Vážím si Vaší reakce a upřímnosti, děkuji a přeji Vám i všem krásné letní dny. Marek Sadovský

    15

   • 12.7.2020 @ 7:51 Olda

    Vážený pane Kotalík tím jste, ale neodpověděl na dotaz proč si obecní zaměstnanci dělají výlet za obecní peníze do Brna a proč když máme účetní za ní platíte drahou účetní firmu. Chcete snad říct, že je na úřadě málo lidí? Podle mého názoru je vás a vašich přivrženců ( kamarádů a kamarádek) jak psů a za naše peníze a nedělají nic. Kdyby totiž něco dělali tak by to muselo být vidět. A ještě mám další dotaz. Proč obecní zaměstnanci sekají trávu tak kde jim to nepatří a tím dělají práci za někoho jiného, proč si pan T.T. seká trávu na svém pozemku obecním traktukem za naše peníze?

    12
    2

 4. 25.6.2020 @ 17:14 Jarda

  Zvědavá Káčo,
  Náklady na provoz úřadu zjistíte v rozpočtu obce a můžete porovnat s kterýmkoli vedením.
  Zajištění dotací asi nebude ležet na jedné osobě obecního úřadu.
  Náplň práce tajemníka je dána v Zákoně o obcích
  Když je úřad uzavřen zřejmě úředníci zpracovávají agendu, kterou nemohli zpracovat, když je úřad k dispozici občanům. Otevření v sobotu, asi chtějí vyjít vstříc těm občanům, kteří neměli čas v pracovní dny.
  Pracovní morálka a produktivita práce spadá do hodnocení nadřízeného , pod kterého spadá podřízený.
  Kdo chce být informován, informace najde.

  6
  22

  Odpovědět

 5. 4.7.2020 @ 1:01 František K

  Pro pana V.K.
  Ačkoli jsem se zařekl, že sem už nic psát nebudu, dovolím si reagovat na Váš komentář, který svou slušnou formou vybočuje ze zdejší obvyklé diskuse (podle mého názoru a toho, jak to tu mnohdy vnímám) a nebylo by ode mne nejspíše zdvořilé jej nechat bez odpovědi. Víte, já se nemohu (a de facto ani nesmím a nechci), jako tajemník OÚ vyjadřovat ke zdejším komentářům a názorům jednotlivců, které jsou ve většině anonymní a umístěny na soukromém webu. Jsem v tomto vázán pracovní smlouvou s obcí a také právními předpisy. Proto jsem se jen jako soukromá osoba vyjádřil k textu, který se mne jako takové dotýká a je veden snahou mne nějakým hloupým způsobem dehonestovat. Proto i nabízím každému, kdo má zájem se mne na cokoli ohledně úřadu či obce zeptat, ať se za mnou zastaví a můžeme probrat osobně téměř cokoli. K tématu, na nějž odkazujete jen uvedu, že komentáře a text jsou zjevně úmyslně psány tak, aby to vypadalo, jak že obec jedná nekale. Myslím že pán po nickem “Jarda” k tomu napsal srozumitelné a rozumné vysvětlení a přečtěte si, jak na to byly reakce a palce. Co tady občas čtu, musím mu vyseknout poklonu, že má sílu, chuť a energii se do některých diskusí pouštět i když vidí, že jakýkoliv rozumný argument se u mnohých míjí účinkem atd. K tomu co napsal bych jen dodal, že podobných “zabraných” míst je v obci nespočet už mnoho dlouhých let i desetiletí (a nemám pocit, že by to někdo zodpovědný dříve nějak výrazněji řešil) a postupně dochází a bude docházet k zasílání výzev k nápravě stavu těm, kteří si neoprávněně zabrali veřejné pozemky. Jen to vše samozřejmě zabere nějaký čas (zjistit a sepsat všechny pozemky, vyzvat jejich uživatele a dojít k nějakému řešení). Možností je pak několik, je-li pozemek pro obec v dané lokalitě potřebný, pak bude uživatel donucen jej vyklidit, není-li hned potřeba, je možno si jej kýmkoli pronajmout (zveřejňují se k tomu vždy záměry na úřední desce atd.). Přijdou cenové nabídky a vybere se ta nejlepší (s nejvyšší nabídkovou cenou). Je pravdou, že aktivnější jsou při podávání nabídek spíše stávající uživatelé, než jiní, pro které nemá pronájem takového pozemku faktickou cenu. Pronájmy jsou kdykoliv vypověditelné (bude-li pozemek pro obec potřeba nebo na jeho užívání bude veřejný zájem) a rozhodně nájemci nevzniká jakékoliv předkupní právo apod. (takže není rozhodně pravda, jak někdo psal, že si jej neoprávněný uživatel levně koupí a bude jeho). Uzavírané smlouvy jsou navíc veřejnou přílohou jednotlivých usnesení a každý si tak může podmínky nájmu přečíst. To jsou např. třeba ty polopravdy nebo překroucené skutečnosti a domněnky o nichž jsem psal dříve. Podle mne (a myslím, že nejen podle mne) je lepší pozemek (který není pro obec v tuto chvíli potřebnými užitečným) pronajmout a získat nájemné do obecního rozpočtu (a nemuset jej navíc udržovat, protože to musí dělat nájemce), než jej nechat neoprávněným uživatelům bezplatně a nedělat nic (v horším případě dělat mrtvého brouka a riskovat obvinění z porušení povinností při správě cizího majetku a vznik škody obci z ušlého nájemného). Věřte mi pak, že se u každého případu řeší i případné bezdůvodné obohacení tím, kdo jej neoprávněně zabral a další souvislosti. Ke každému pozemku je vydáno usnesení rady spolu s důvodovou zprávou a tam lze mnoho informací o důvodech vždy dohledat. Vše je vždy zveřejněno na webu obce a dohledatelné i zpětně. No, a pokud by se někdy pozemek měl prodávat, opět bude výběrové řízení, záměr musí projít komisí, pak radou a pak zastupitelstvem. Rozhoduje tedy o tom vždy tolik lidí (členů komisí a zastupitelstva), že osočování z nějakého nekalého jednání je opravdu hloupé. I zápis z jednání zastupitelstva či videozáznam z jednání jsou solidním zdrojem informací ve věci. Nebo si vážně někdo rozumně myslí, že současní členové zastupitelstva, ve složení jaké je, a s obsahem informací, které jsou v usnesení a jeho přílohách předloženy, (a buďme fér, to nikdy dříve v takovém rozsahu nebývalo) by podobnou “levotu” nechali projít?? Jsou to jen základní informace, které jsem vám tady poskytl, protože na úplný popis a vysvětlení tady není čas ani prostor.
  Na závěr …. máme s vedením obce v hlavě takový projekt, jak by se mohli občané více ptát (v klidu domova) na to co je konkrétně zajímá a dostávali by k tomu nezavádějící a pravdivé odpovědi a nemuseli by pak řešit informace typu, jedna paní povídala a domýšlet se různých závěrů či vytvářet teorie. Ale stále platí a vždy platilo, že informace má ten, kdo se zeptá a sám je také vyhledává. Kdyby např. Olda spíše věnoval čas hledání informace o věcech obce píše a tam kde jsou, než lustrování tajemníka, měl by nejspíše nejen větší přehled, ale i možná dobrý pocit z vlastní práce. S veškerou úctou k provozovatelům tohoto webu, tento web takovým místem ani zdrojem informací ale opravdu není.
  Jak tedy jistě pochopíte, nebudu tady komentovat a vysvětlovat mylnost či nepravdivost všech možných článků a komentářů. Ani sem nemám vůli a chuť, cokoli dalšího psát. To bych asi už nedělal nic jiného a mnohdy by šlo zjevně o marnou snahu a zbytečnou práci. Proto říkám, přijďte se kdykoliv a kdokoliv na cokoli zeptat a neschovávejme se za anonymní přezdívky. Případně za mnou přijďte i na ulici či na nějaké obecní akci. Každý, kdo něco tvrdí, by měl být schopen si pravdivost svých tvrzení neanonymně obhájit a případně si také umět přiznat chybu v názorech. To je ale v této podivné době zjevně “nemoderní”.
  To je ale již o jiné písničce.
  Pane VK, take přeji klidný a pohodový víkend.

  12
  8

  Odpovědět

 6. 4.7.2020 @ 19:34 Jarda

  Protože sleduji mnohé příspěvky zde na fóru, jsou psány konfrontačně, s osobním napadáním, řekl bych, že jde o úmyslné spekulace za účelem vyzvednout minulé vedení města (častokrát zmiňovaní zastupitelé), na úkor domnělých a předjímaných jednání nového zastupitelstva s cílem negativně ovlivnit občany obce. Nejde o např. výši posudku na prodej pozemku, ale udělat z výše ceny problém na kterém poukázat na špatné vedení obce. A tak podobně dál a dál. Ale lidé určitě dokáží roztřídit informace, tak, že těch pár stejných palců, jejich myšlení ovlivní opravdu jen minimálně. Kdo chce seriózní informace, čte zápisy, a nevídaný počet úředních desek 6 kusů, které jsou informacemi zaplněné. Nejlepší je však účast na zastupitelstvu, které je veřejné.

  3
  14

  Odpovědět

  • 4.7.2020 @ 21:10 Ivan

   Jasan Jarousi, takze kdo ma jiny nazor je nepritel, nejlip tridni a pravda je jenom ta kterou nam rikaj na zastupitelstvu. Vsechno skvely a ruzovy, takovy socialistickokomunisticky zdiby. Ja si zase rad prectu Wildu, ten mi to ruzovy nabarvi zpatky do realnych barev. Cus

   19
   3

   Odpovědět

   • 11.7.2020 @ 20:13 Jarda

    Ivane, jak píšeš za socialistickokomunistických Zdib bylo velmi riskantní projevovat nesouhlasné stanovisko, mohlo se akorát brblat v hospodě. Nyní je doba, kdy může každý sdělit kdekoli svůj názor bez problému. Měl by být sdělen slušně, bez napadání a osočování ostatních. Hlavně by bylo dobré, když už někdo někomu konkrétnímu něco vulgárně vytýká, aby měl ověřené informace a nestavěl svůj názor na domněnkách a předjímání situace.
    Většina kritiků není přítomna jednání a nezná pozadí, jak k věci došlo a střílí od boku. Proto je nejlepší, pokut jde pisateli skutečně o věc, a nikoli někoho, z nějakého důvodu napadnout, zúčastnit se jednání a tam své správné připomínky navrhovat. Tam může třeba Wida přímo vytknout zastupitelům, že provedli loupež, nebo okradli občany.
    Bylo by to fér, protože by se mohli zastupitelé k věci vyjádřit.

   • 12.7.2020 @ 19:59 Ivan

    Jarousi kecy v kleci a porad dokola, nejakou zmenu by to chtelo. Kdyz s TIM pujdu na zastupitelstvo, tak pak budu mit utrum kdyz neco budu potrebovat, bojim se msty ktera tady jasne je. Potom chci aby se TO dozvedelo co nejvic lidi, ne jenom deset zvedacu rokou za stolem a tri servilni tydyti pred stolem, kteri se mi spolecne vysmejou a nic to nevyresi

    11

   • 12.7.2020 @ 23:19 Wilda z Veltěže

    Jardo zastupitelstvo je 1x za 3 mesice, coz je bohuzel opravdu velmi nizka frekvence. Ano, dle zakona je to ok, vedeni tim vyuziva nejmensi mozny pocet zasedani, ktere zakon dovoluje, avsak dle meho nazoru by vubec neskodilo, pokud by zastupitelstva byla casteji.
    Jak pise Ivan, ono se tam na neco dotazovat je koledovani si o mstu. Jsou taci, kteri by o mste ze strany pani starostky mohli vypravet. O to nestojim.
    Za dalsi… Zdrave Zdiby jsou hojne navstevovane a ctene forum. Kdyz clovek ve Zdibech s lidmi pohovori, mozna byste se divil, kolik z nich to tady pravidelne sleduje. Potom by mi vlastne prislo ok, pokud by tady nekdo z vedeni obce reagoval. Zatim tak ucinil predevsim pan tajemnik, za coz si zaslouzi pochvalu.
    I kdyz otazka, kolikrat tady vedeni obce uz reagovalo, jen nevime, ze to byli oni, pokud psali pod nicknamem 😉

    10


Vaše komentáře

Váš email nebude zveřejněn.

Copyright by zdravezdiby.cz 2018-2020  Podmínky - Pravidla