Kocourkov Zdiby

Na úřední desce OÚ Zdiby jsem s dočetl, že starostka hledá nového strážníka k Obecní policii Zdiby. Není to tak dávno, co OP Zdiby opustili dva dlouholetí strážníci vedoucí p. Wachtl a p. Soukup. Pochopitelně neopustili svoji službu dobrovolně. Tak dlouho jim házela celá tehdejší opozice, nyní vedení obce včele se Slavíkovou a Sobolovou klacky pod nohy až sami dali výpověď. Oba dva měli perfektní místní znalost a znali všechny darebáky. Poslední kapkou byla finanční kontrola kontrolora Nepaly, která po jejich odchodu stejně nebyla schválena zastupitelstvem. Za pana vedoucího Wachtla OP Zdiby fungovala. Můžu mluvit za nás na Brnkách, když se něco stalo a to i o víkendu, vždy někdo ze strážníků přijel. Spolupracovali s Policií ČR, chytali zloděje, pátrali po ztracených dětech, řešili přestupky. Dětem zase bude chybět pan Wachtl s policejním člunem, který na Vltavě, Marině Zdiby cvičil malé strážníky, naše děti. Co mě zaráží je skutečnost, kterou prosazoval kontrolor Nepala, že u OP Zdiby budou sloužit pouze dva strážníci !!!!!! Během několika měsíců po odchodu zkušených strážníků náhle starostka hledá nového, možná loajálního strážníka ?????

Petr Lipka

 

 

 

 

Když má někdo jiný názor, neznamená to, že je automaticky nepřítel. Mít jiny názor je jedna z mnoha krásných předností demokracie... Vaše zdravezdiby.cz

Obsah textů a článků, textů a komentářů pod články, nevyjadřují stanoviska a názory provozovatele ani redakce portálu zdravezdiby.cz a za jejich obsah nenese žádnou odpovědnost

 

Ohodnoťte příspěvek

0 / 5. 0

Zatím nikdo nehodnotil


'Kocourkov Zdiby' 9 komentářů

 1. 24.5.2019 @ 8:45 Martin

  Pan Nepala je neuvěřitelný kritik, který kritizuje prostě všechno. To, že se obec opírá o jeho práci je tristní a smutné. Pan Wachtl většinu své práce dělal dobře a to byl asi ten problém. To co nyní vedení obce s policií udělalo je neskutečné. Prostě není a není a nebude. Upřímně jsem si myslel, že byla zrušena celá.

  Jsem zvědav jak i ostatní věci půjdou novému vedení…..protože zatím toho moc nepředvedli.

  33
  1

  Odpovědět

  • 24.5.2019 @ 9:12 Hejtr

   Nepala je hlavne blazen, to musi pochopit kazdy, kdo s nim osobne mluvil alespon 1 minutu. Nechapu, jak se tento clovek mohl dostat do zastupitelstva. Snad neplati to, ze politici jsou pouze odrazem nasi spolecnosti.

   30

   Odpovědět

  • 24.5.2019 @ 12:28 Hektor

   Máte pravdu, není nad dokonalou symbiózu práce vedoucího strážníka a práce politické. Jedna práce prospívá práci druhé, je však problém, když ta politická začne chybět. Potřebuje být vedoucí strážník politikem, aby mohl vykonávat svoji práci?

   5
   10

   Odpovědět

 2. 24.5.2019 @ 9:10 Wilda z Veltěže

  Zdrave Zdiby mam to tady rad, protoze jen zde se clovek muze vyjadrit na tu ci onu stranu a vyjadreni je mu zverejneno, to jinde fakt nebylo a neni standardem, ale pisateli prispevku, panu Lipkovi, jste oznacili jeho tvrzeni za neoverene, ackoli na uredni desce to vyberko na straznika do Zdib fakt je: http://zdiby.imunis.cz/edeska/
  Takze by si pan Lipka zaslouzil i v kolonce Overene tvrzeni ANO 😉

  A ted k veci… Noooo… Wau! To bylo reci, jak budou ferovy, jak kritizovane manyry Tvrdeho budou minulosti a nakonec se Tvrdy s jeho manyry zda jak bridil, oproti sikane, zlobe a zakernosti prezentovanymi jak ze strany vedeni zastoupeneho hlavne duem S&S, tak triem Krejcar, Nepala a Cesnek. Vlastne to vypada tak, ze hlavnim motivem pro vliv na obci byla pomsta.

  29
  3

  Odpovědět

 3. 24.5.2019 @ 12:53 Standa

  Pane Lipko Petře, kdybyste někdy pracoval na pozici strážníka, vědě byste, že strážník nepotřebuje být někomu loajální, ani se po něm loajalita nevyžaduje. Pouze plnění úkolů podle zákonů. Nic víc, nic míň. Vše, co píšete, co dělal strážník, krom vožení dětí na člunu, to vše je zakotveno v zákoně a dělá to spousta strážníků. Pravda, říční hlídka je poněkud nadstandartní, ale tam přestupky , které při případném odhalení musí předat, skutečně občany Zdib nepálí. Vás ono?

  7
  16

  Odpovědět

 4. 26.5.2019 @ 17:41 Kačka

  Nebo je to místo vytvořené pro někoho, stejně jako místo vedoucího/tajemníka OÚ?

  19

  Odpovědět

  • 27.5.2019 @ 6:50 Standa

   Úvaha:
   I kdyby hledali vedoucího strážníka, tak to bude dobře. Nejlépe člověka, který není s obcí svázán politicky. Obecní policii řídí starosta, což je politická pozice a může jí řídit pouze rámcově. Strážník je zaměstnanec obce a plní úkoly podle zákona. Strážník si bude dělat svoji práci , protože zákony, podle nichž pracuje se se změnou politického vedení nezmění. Problém může nastat, když je strážník i politik a jeho uskupení ve volbách nevyhraje, nebo nemá většinu. Nastane politický nesoulad. Bývalý masívní rozvoj OP. je omezen. Možná se investuje jinde. Přesto však může strážník pracovat na své pozici. Je zřejmé že když vznikne politický nesoulad,
   může to vést k omezení komunikace, zejména, jsou li vize zcela rozdílné, kam a jak má obecní policie směřovat. Proto je lépe, když strážník není politik. Možná je to i problém u nás. Služební zákon PČR neumožňuje policajtům pracovat pro nějakou stranu, strážníci jsou zaměstnanci obce podle zákoníku práce a ti zřejmě možnost mají. Nemusí to být vždy prospěšné.

   4
   4

   Odpovědět

   • 28.5.2019 @ 6:29 Jarda

    Pane Stando, aby byl politik úspěšný, musí být oblíbený u voličů, v případě, že strážník politik řeší přestupky nejen domluvou, ale padni komu padni, oblíbenosti pozbývá což je kontraproduktivní. Čím více pokut rozdá elektorátu, tím má méně hlasů a naopak. Taky úvaha

    1
    4

    Odpovědět

 5. 10.6.2019 @ 6:13 Jarda

  Dříve než byl instalován sledovací kamerový systém, obec byla označena, při vjezdu do obce z Klecan, velkou cedulí, že je monitorována kamerovým systémem. Jakmile byl zřízen kamerový sledovací systém, cedule zmizela, což mi připadá divné. Bylo sdělováno, že něco je a ono nebylo, když už něco je tak zas není výstraha.
  Nic méně, proč to píši.
  Na kontejnerech V ulici K Holosmetkům a U Vodojemu přibyla výstraha, že je kontejneroviště sledováno kamerami. To si zase dělají z lidí srandu, nebo je to doopravdy sledované kamerami. Podle dřívějších poznatků, když je cedule, skutek není, když je skutek, není cedule. Jak je to doopravdy?

  2
  1

  Odpovědět


Vaše komentáře

Váš email nebude zveřejněn.

Copyright by zdravezdiby.cz 2018-2020  Podmínky - Pravidla