Jsem pro stavbu hal ve Zdibech

Samozřejmě že nejsem, i když jsem výroby staršího data, nejsem ještě senilní a údajně Goodmani stejně od svého záměru stavět haly ve Zdibech ustupují. To bude mít vlastník Mazda radost. Ale napadla mě taková hříšná myšlenka. V návaznosti na předešlé diskutující a jako pamětník si vše pamatuji celkem přesně a tak začnu od začátku. Píšou se devadesátá léta a zločin v podobě prodeje polí pro stavbu hal v těsné blízkosti domů a obce, který se pro Zdiby stává zásadním až fatálním na další desítky let, probíhá. V obci začíná diktát těch, kteří prodali a myslí si, že jim Zdiby patří. Přivedli si projektanty a architekty, kteří připravují územní plán na zakázku podle představ nových boháčů. Z té doby pocházejí ohyzdné domy v rádoby vesnickém rázu a hlavně katastrofální návrh územního plánu, kde jsou ohromné průmyslové zóny, po obou stranách Pražské ulice. Tento záměr je v některých hlavách trvající. Za podpory tehdy velmi slabého vedení obce, ve Zdibech vládla jedna, tato skupina. Po nástupu mladých, ambiciózních fotbalistů, se vše změnilo a otočilo. Předešlý vládce obce se nepoklonil vládci novému a začalo období temna které trvá do dnes. Rozkol ve vesnici, hádky, napadání, udávání a hájení pouze svých zájmů na úkor obecních. Do toho se přidali spolky, kterým jde opět jen o pozemky. A vše s podporou několika naivních lidí kteří to třeba myslí i dobře, ale jsou mistrně zneužíváni, nevidí pravý důvod a stačí jim posezení a nakrmení buřtem u táboráku někde v parku. Dnešní nové vedení mělo velmi dobře našlápnuto a mohlo se od tohoto všeho odprostit, ale i oni, i když si to nepřipouští, jsou velmi mistrně manipulováni těmito zájmovými skupinami a nové vedení si nedělá názor svůj ale přebírá názor těchto skupin, mnohdy nepravdivý a hloupý. V tomto případě kritizovaná krátká doba žití ve Zdibech některých nových zastupitelů nemusela být na škodu, ale naopak, mohla být výhodou. Tito staří dobří známí manipulátoři ale mají navrch, protože ve svém zájmu nové vedení podporují a chválí, jak to dělají dobře. Dokud vedení neprohlédne, nic se nezmění. Jako důkaz toho všeho bude zahájení příprav na NOVÝ ÚZEMNÍ PLÁN a hádejme jak bude vypadat a v čí režii bude?
A teď konečně k té hříšné myšlence. Mazda, Goodman a nebo kterýkoliv nový vlastník těchto pozemků, se svého záměru, bohužel, nevzdá. Jestli to bude trvat rok, jedno nebo dvě volební období jim je jedno, ale haly postaví, protože pole s tímto záměrem koupili. Děkujeme prodejcům ještě jednou. Nebylo by tedy lepší se pokusit o nějakou dohodu? Navrhuji podmínit výstavbu hal výstavbou a financováním NOVÉ PRŮBĚŽNÉ, na kterou čekáme, obec na ní nemá a pokud nenastane zázrak, mít nebude.

Stále se zájmem sledující, Milan Burda a neukamenujte mě.

 

 

 

 

 

Děkujeme za přečtení článku, budeme rádi za Váš názor a komentář. Mějte se dobře... zdravezdiby.cz

Názory a obsah článků nevyjadřují stanoviska a názory provozovatele ani redakce portálu zdravezdiby.cz a za jejich obsah nenese žádnou odpovědnost

 

Ohodnoťte příspěvek

4.7 / 5. 6

Zatím nikdo nehodnotil


'Jsem pro stavbu hal ve Zdibech' 3 komentáře

 1. 28.6.2019 @ 10:31 Wilda z Veltěže

  Odvazne tvrzeni… Jen vam chybi konkretni jmena tech, kdo chteli sravet prumyslove arealy podel Prazske. Jsou to ti stejni, kdo prodali pozemky pro stavbu Goodman. Zminim dve jmena, jenz spolu tvori jednu rodinu… Stejskal a Krejcar.

  65

  Odpovědět

 2. 28.6.2019 @ 11:00 Jan

  Já myslím, že se zemědělská půda může zastavět pouze v zájmu celospolečenském, že je zákon na ochranu zemědělské půdy. Proto je potřeba poděkovat, když se staví na zemědělské půdě, též těm co to vydávají stavební povolení nejen těm, kteří půdu prodávají a dostali ji jako restituci. Někdo půdu prodá, protože chce vydělat a nechce na ni makat, zároveň se upraví územní plán, úřad vydá stavební povolení a doplatí na to všichni občané. Zničeným prostředím zvýšením dopravy a.t.d. To přece není celospolečenský zájem. Jak to může někdo povolit.

  60

  Odpovědět

 3. 26.7.2019 @ 13:53 BS

  Děkuji za připomenutí, je přesné.

  29

  Odpovědět


Vaše komentáře

Váš email nebude zveřejněn.

Copyright by zdravezdiby.cz 2018-2019  Podmínky - Pravidla