Ivano, Radime, Jarmilo, Hynku, Viléme, už píšete denunciance a hanopisy?

O změnu mapy BPEJ požádali paní Ivana Kubíčková a její rodina. Požádali o znehodnocení orné půdy na svém poli.

OZNÁMENÍ

O co jde? Paní Kubíčková a její rodina vlastní pole nad školou ve Veltěži, na kterém chtějí stavět domy a několik let pro to dělají možné i nemožné, včetně praktik za hranicí důstojnosti. K cíli postavit domy na poli a používat úzkou cestu přímo kolem školy, kde projedou desítky nákladních aut a naše děti tak budou každodenně v ohrožení života napomáhá fakt, že zástupci obce nejsou proti záměru, ale naopak v novém územním plánu se s výstavbou údajně počítá.

Podle dnešních pravidel a zákonů je nemožné stavět a dát do územního plánu ornou půdu bonity 1, bonita 2 je velmi těžko prosaditelná. A jaká je bonita na poli paní Kubíčkové? Jasně že bonita neboli BPEJ je třídy 1. Tedy nenahraditelná orná půda té nejvyšší kvality a nemožné ji zastavit domy. Co s tím? Paní Kubíčková a její rodina nechali pole znehodnotit a požádali o změnu zmiňované bonity. Výsledek je na úřední desce. Otázka, zdali lze proces o změně nějak ovlivnit, nebo ovlivnit firmu která průzkum provádí, by byla jen spekulativní. Změna z jedničky na trojku však spekulacím nahrává.

To, že se nikdo kompetentní proti záměru neohradí je skandální. A kdo by se měl proti této změně ohradit a postavit? No měli by úředníci životních prostředí, obec se svými radami a komisemi a hlavně naše spolky, které léta činnost ochrany přírody ve Zdibech provozují. S jakým záměrem a v čí prospěch, si na konci odpovězte sami. Ty nejvýraznější spolky které vždy „chránili“ naše pole, louky a háje, je spolek Otevřeno o 106 z.s. a Občanské sdružení Zdiby z.s. Oba tyto spolky mají ve stanovách jako priority, ochranu životního prostředí.

Na předsedovi spolku Občanské sdružení Zdiby, Radimovi Slezákovi je zajímavé to, že od doby co jeho paní Eva dostala velmi dobře placenou funkci na obecním úřadě, mlčí a mlčí i jeho transparentní účet, na který mu naivně lidé posílali peníze. Jiná silná káva je spolek Otevřeno o 106, kterýdokonce ve stanovách ochranu zemědělského půdního fondu!!! Všechny minulé prospěšné záměry byly tímto spolkem úspěšně či neúspěšně napadány, vždy však v neprospěch obce a nás. Připomeňme jeden z mnoha, boj proti výstavbě oblíbeného LIDLu. A kdo je předseda spolku? No přece paní Ivana Kubíčková, vlastník polí nad školou, které převedla na své děti. Její dcera a spolumajitelka pole paní Kateřina Fabiánová je ve Zdibech členkou finančního výboru a nikdo neví proč. Že by byla tak potřebná když ve Zdibech nebydlí, nikdo nevěří. Takže náhoda? Ne. Všechno je promyšlené a připravené dopředu, včetně neodvolání, nebo neprotestování proti změně bonity ze strany obce, ani ze strany komise pro výstavbu pana Miloše Krejcara, který se neodborně, vyjadřuje ke všemu. Jinak také se svými pozemky čekatel na územní plán, prodejce polí na haly Goodman a … kamarád paní Kubíčkové. Kruh je uzavřen. 

Musíme počkat na další kola a věřit, že při vypracování územního plánu v režii těchto zúčastněných někdo zasáhne a tyto podivné machinace, praktiky a záměry, které zde panují, zastaví.

Sepsáno u stolu při povídání o změnách špatným směrem ve Zdibech, Janou, Jirkou, Zdendou a Mojasem. Děkujeme za případné publikování a přečtení.

 

 

 

Děkujeme za přečtení článku, budeme rádi za Váš názor a komentář. Mějte se dobře... zdravezdiby.cz

Názory a obsah článků nevyjadřují stanoviska a názory provozovatele ani redakce portálu zdravezdiby.cz a za jejich obsah nenese žádnou odpovědnost

 

Ohodnoťte příspěvek

4.8 / 5. 24

Zatím nikdo nehodnotil


'Ivano, Radime, Jarmilo, Hynku, Viléme, už píšete denunciance a hanopisy?' 7 komentářů

 1. 17.2.2020 @ 9:07 Petr Havlíček

  To je tedy síla. To bylo, před volbami, řečí! Vše napravíme, budeme to dělat jinak apod. Ale ono se nic nestalo a nestane. Přesně, pan Kango mlčí….. ten co měl plná ústa keců a zahlcoval fórum zdiby(tečka)cz, najednou teplé místečko na úřadě nesmrdí…. a ani úřad už tak nesmrdí….. to je ale náhoda. Těch kostlivců asi bude mít současné vedení více. No možná se půjdeme s prosíkem omluvit předchozímu starostovi, protože, možná, dojdeme k názoru, že zase tak špatně to nedělal. Uvidíme…… a uvidíme, třeba nám někdo postaví domy na fotbalovém hřišti…..se současnými, absolutně nekompetentními komisemi, je i toto možné.

  59
  2

  Odpovědět

  • 17.2.2020 @ 10:26 Vasek

   Radimek je pekny hajzlik, napsal na forum nejakou lez nebo pomluvu a za par dni to smazal. Ale znate to v lidech ta pomluva zustala.

   51
   2

   Odpovědět

 2. 17.2.2020 @ 9:52 nesouhlasny

  Škoda jen, že budeme muset odhlásit své děti ze zdibské školy, až ji zavřou… Co jsem tak pochytil z praxe našeho vedení, bezpečnost lidové vrstvy je prioritou numero uno. Až budou nákladní auta ve velkém projíždět tou uličkou, rád si zjistím, kdo to povolil. Nebo to snad zastupitelstvo nedopustí…?

  52
  2

  Odpovědět

 3. 17.2.2020 @ 17:29 Franc

  Stanovy „Občanského sdružení Zdiby, z.s,“
  Čl. 3 Základní cíle sdružení
  Hlavním cílem sdružení je:
  1)      podporovat rozvoj oblasti tak, aby byl únosný pro krajinu a život v ní, s důrazem na zachování kulturního a historického dědictví obce,
  2)      udržení zdravých a ekologických podmínek života občanů ve Zdibech
  ·         ochrana přírody a krajiny,
  ·         ochrana životního prostředí,
  3)      spolupracovat s OÚ Zdiby při rozhodování o umísťování nových podnikatelských aktivit a při řešení problémů spojených s životním prostředím,
  4)      tvorba prostředí bezpečného z hlediska dopravy.

  opsáno z www stránek spolku OSZ

  Podle všech 4 cílů, by se měl spolek vyjádřit a to negativně k záměru rodiny paní Kubíčkové, stavět nad školou domy. Proč tak nedělá je vysvětlené v textu. Franc

  45
  1

  Odpovědět

 4. 19.2.2020 @ 8:38 Kobliha

  Je dulezite zminit, ze minulemu zastupitelstvu se pracovalo velmi spatne kdyz vsechno tyhle 2 spolky a tyhle 2 predsedove napadli nebo podali trestni oznameni. Trestnak nikdy nic neprokazal a byl vzdy stazen. Tyhle 2 vykutalence by mel konecne nekdo taky na revans zalovat. Delali vsechno jenom pro sebe. Jak je videt uspesne. K

  35
  1

  Odpovědět

  • 19.2.2020 @ 10:47 Jarda

   Kobliho, proč někdo, to můžeš přece udělat i Ty, jsi li přesvědčen o protiprávním jednání. Jinak jsou to jen samé hrdinské kecy.

   3
   17

   Odpovědět

  • 19.2.2020 @ 12:36 František Dobrota

   A je také důležité sdělit, že žlučovitost a zloba která z paní Kubíčkové tryská a kterou jsme měli možnost na zastupitelstvech i mimo zažít, je msta za nedání jejich polností do Územního plánu na výstavbu. Kdyby dnešní zastupitelé nedali její políčko do připravovaného ÚP, také by to odnesli 😀 Je to mstivá dáma a za její kroky jsem se vždy styděl.

   43
   1

   Odpovědět


Vaše komentáře

Váš email nebude zveřejněn.

Copyright by zdravezdiby.cz 2018-2020  Podmínky - Pravidla