Docházka zdibských zastupitelů

Vážení čtenáři,

jistě již řada z Vás dostala do schránek Zdibský Zpravodaj. Kdo nikoli, nepochybně se mu brzy ve schránce objeví. Nicméně ani pokud by jej v tištěné formě nedostal, není problém si jej prohlédnout na webu obce.

Tak, jak mnohdy kritizuji současné vedení obce, musím se pozastavit nad smysluplností funkce zastupitele.

Tím, u koho je nutné klást si otázku smyslu a přínosu jeho funkce zastupitele pro obec a pro její občany, je bývalý starosta. Z deseti možných účastí na zasedání zastupitelstva se zúčastnil pouze jedenkrát. Obecně u mnohých osob je počet účastí na zasedání zastupitelstva dosti na pováženou, o to spíš při frekvenci konání zasedání pouze 1x za 3 měsíce. Myslím, že najít si čas jednou za 90 dní by si mohl každý. Pokud si jej najít nemůže, či není ochotný si čas udělat, je zbytečné, aby zastupitelem byl.

Bývalý starosta není jediný, kdo se nezúčastnil vícekrát, než by mohlo být tolerovatelné. Nepochybně i toto je jeden z faktorů, který může při příštích komunálních volbách volič zohlednit. Vždyť zastupitelstvo je nejvyšším orgánem obce a jeho rozhodnutí je pro její další rozvoj zásadní. Kdo se zasedání neúčastní, ačkoli byl lidmi do funkce zvolen, evidentně přízní svých voličů pohrdá.

Vedení obce díky za přehlednou tabulku. Věřím, že za 2 roky se dočkáme kompletní tabulky zohledňující celé čtyřleté funkční období.

Wilda z Veltěže

 

 

 

Když má někdo jiný názor, neznamená to, že je automaticky nepřítel. Mít jiny názor je jedna z mnoha krásných předností demokracie... Vaše zdravezdiby.cz

Obsah textů a článků, textů a komentářů pod články, nevyjadřují stanoviska a názory provozovatele ani redakce portálu zdravezdiby.cz a za jejich obsah nenese žádnou odpovědnost

 

5 4 hlasy
Hodnocení článku

Odebírat
Upozornit na
guest
27 Komentáře/ů
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocené
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Svobodný občan
Člen
Svobodný občan
28.9.2020 9:59

Část zpravodaje je tendenční, avšak proti tomuto se nedá napsat ani čárka.

Jan Tvrdý
Jan Tvrdý
28.9.2020 11:01

Nepohrdám voliči, jen některými zastupiteli, které připravují svými rozhodnutími obecní kasu zbytečně o peníze. Žiji v obci a mám rád i lidi co mě nevolí. Jen se nehodlám podílet na některých rozhodnutích a činnost zastupitele neposuzuji pouze podle účasti na ZO.
Jan Tvrdý

Karel Rada
Karel Rada
28.9.2020 11:44

Tím, že na zastupitelstva nechodíte, tak je zbytečné Vás příště volit, protože nezastupujete své voliče a jejich zájmy. Vaše odpověď na dané téma je mimo mísu. A vzpomeňte si, když jste byl starostou, jak probíhala cenzura článků ve zpravodaji. Ne všichni lidé mají krátkou paměť.

Hejtr
Člen
Hejtr
28.9.2020 11:56

Určitě je ve Zdibech spousta lidí, kterým se nelíbí pokrytecké chování nynější obce a zároveň se jim protiví tihleti Česnekové, Slezákové a Krejcarové. A tito občané se potom nemohou cítit zastoupeni nikým, když i ta malinkatá opozice nechodí na zastupitelstvo, aby hájila jejich pohled. Snad vznikne zavčasu jiná alternativa, kterou… Číst vice »

jordanov
jordanov
30.9.2020 19:04

Vážení, jak to sleduji od začátku, tak se to zahušťuje. Je to správně. Ale mám mnoho připomínek. Příspěvek pana starosty vyvolal mnoho příspěvků, s některýma souhlasím a ostatní odmítám. Celkem rozumím, ale nesouhlasím s odůvodněním účasti, respektive neúčasti, na zasedání. Jednal jsem se starostou ohledně tohoto problému. Respektuji jeho rozhodnutí… Číst vice »

Jarda
Jarda
30.9.2020 19:33

že ani jeden – Jarda, Wilda, Standa, Karel Rada a ostatní NEJSOU ÚČASTNÍCI zasedání zastupitelstva!!!
Vážený pane Jordanove, možná nejsou účastníci zasedání, ale stačí si přečíst ověřený zápis ze zasedání a prohlédnout videozáznam,

Wilda z Veltěže
Wilda z Veltěže
30.9.2020 22:10

Pane Jordanove, vzhledem k tomu, ze jste se stacil behem sveho pusobeni na obci zdiskreditovat jako nikdo jiny, je uz vlastne jedno, co tady pisete a ze to pisete pod svym jmenem, nebot vase politicke dny jsou secteny. Jini, vcetne me, pouzivaji nicky z ruznych duvodu, do kterych Vam nic… Číst vice »

Copyright by zdravezdiby.cz 2018-2020  Podmínky - Pravidla

27
0
Podělte se o svůj názorx
()
x