Daň z nemovitosti i za haly ve Zdibech

Pomalu nám začnou chodit “krávy zelený nenažraný” složenky za daň z nemovitostí. Násobek, kterým lze daň navýšit a o kterém si rozhoduje každá obec tedy zastupitelé sami, máme nastavený vysoko 3x.

Na severní hranici Zdib, máme ohromné množství hal, které při obsluze využívají naše silnice, včetně silnice přes Zdiby do Prahy. Jde o stovky aut osobních i nákladních denně. Dá se říct, že tím trpíme. Světelný smog máme v celé obci. Jaká je ale smůla, tyhle haly nejsou v našem katastru, takže z nich máme prd.

Mohli jsme s majiteli pozemků Mazda nebo Goodman, kteří chtěli stavět a haly postaví, vyjednávat a nastavit podmínky. Určitě by na každou naší podmínku, v rámci dobrých sousedských vztahů, přistoupili. Mohli jsme od nich mít například postavenou Novou Průběžnou, podmínku výjezdu pouze na dálnici, haly by nestály u obce, zeleň, ale hlavně, ročně jsme mohli mít milióny z daně z nemovitostí. Peněz tolik, že by obec nemusela šikanovat svoje občany výpalným za všechno a nestěžovat si.

Ve zmiňovaných Klecanech tyto vyhlášky a nařízení nemají, ba co víc, místní například neplatí za popelnice, protože z těch hal, které Klecany nezatěžují protože zatěžují nás ve Zdibech, májí miliony ročně navíc.

Namísto toho tady vznikla aktivistická, uměle vytvořená hysterie a zastrašování něčím, co není pravda. Taky někým, komu nejde o Zdiby, ale o změny v územním plánu. Ty haly u nás by se nás dotkly míň, než dnešní haly v Klecanech. Obec je i kvůli halám rozhádaná jak nikdy a vymýšlejí se  jenom ptákoviny.

Jak už někdo napsal, haly tady jednou stát budou, protože pole které za astronomickou částku vlastníci, dnešní představitelé obce prodali, neprodali na orání, ale s plným vědomým, že jsou na haly. Jen jsme z toho něco mohli mít i my občané.

Zdraví Vás Miloš Protichůdný

 

 

 

Děkujeme za přečtení článku, budeme rádi za Váš názor a komentář. Mějte se dobře... zdravezdiby.cz

Názory a obsah článků nevyjadřují stanoviska a názory provozovatele ani redakce portálu zdravezdiby.cz a za jejich obsah nenese žádnou odpovědnost

 

Ohodnoťte příspěvek

4.6 / 5. 9

Zatím nikdo nehodnotil


'Daň z nemovitosti i za haly ve Zdibech' 4 komentáře

 1. 9.3.2020 @ 11:53 V0ldem0rt

  Ono obecně (nebo obec) s tím nic nenadělá když se samotný vedení neshodne na základních věcech. Jak potom chcete takovýhle sci-fi uvést v realitu jako jsou ty zmíněné (ne)poplatky za popelnice?

  15
  1

  Odpovědět

 2. 9.3.2020 @ 13:19 Jarda

  “Ve zmiňovaných Klecanech tyto vyhlášky a nařízení nemají, ba co víc, místní například neplatí za popelnice”

  Když se dostali k moci SNK, asi před třemi volebními období, po starostovi Malíkovi, zvedli daň z nemovitosti tak, že ze tří set za dům, platím 1800 Kč. To je asi 6x. To umožnilo platit za popelnice občanům a ulehčilo práci úředníkům tak, že nemuseli nepopulárně vymáhat poplatky od neplatičů. Úředníci spokojeni, neplatiči spokojeni. Obyčejný, poctivý, platící občan, vše zaplatí za neplatiče a pohodlí úředníků. Zároveň se zvětšil zisk od firem, které mají sídlo v Klecanech. Více peněz z daní, umožnilo účast v různých projektech, což si občané platí též ze svých daní.

  9
  5

  Odpovědět

 3. 10.3.2020 @ 8:44 Zdiblík

  Pane Protichůdný, Vaše lobby za haly Goodman je sice pěkná, ale naprosto zavádějící. Fakta, která v příspěvku uvádíte, jsou úplná demagogie a nechápu, jak může být váš text označený jako “Ověřené tvrzení.” Přímý výjezd na dálnici, pár set metrů za přivaděčem MÚK Zdiby, ŘSD nikdy nepovolí. ŘSD má problém i s benzínovou stanicí MOL, která je mnohem dál a u které se v rámci zkapacitnění D8 předpokládá zrušení sjezdu/nájezdu. To velmi zasáhne i Domanského. Druhá benzínka za dálnicí má být zrušena úplně. Dále nevím, o jaké zeleni mluvíte. GOODMAN nenabídl ani 15% rozlohy pozemku pro zeleň. Chcete-li to v číslech, tak 7,6ha připadá na haly, 5,2ha na zpevněné plochy a 2,1ha na jakousi zeleň v podobě několika stromků. Prosazení 40% zeleně do územního plánu byl a je pro investora stále velký problém. A Nová Průběžná? Opravdu si myslíte, že by investor dal mnoho desítek miliónů korun na komunikaci, kterou by nepoužíval? Myslím, že tomu ani sám nevěříte. A můžete se zkusit zeptat lidí, kteří bydlí kousek od GOODMANova pole, jestli by chtěli mít za barákem stovky kamiónů denně výměnou za vyšší příjem z daně z nemovitosti.

  8
  7

  Odpovědět

  • 10.3.2020 @ 13:29 Ivan

   Zdibliku naprosto s vami souhlasim. Myslenka asi byla kdyz uz budou haly, tak at z nich neco je.

   12

   Odpovědět


Vaše komentáře

Váš email nebude zveřejněn.

Copyright by zdravezdiby.cz 2018-2019  Podmínky - Pravidla