Ctibor András

Vážení spoluobčané,
dne 13.6.2020 tragicky zesnul pan Ctibor András ve věku 82 let. Byl předsedou místního národního výboru (nyní starostou), který položil základy pro rozvoj naší obce. Začal budovat za totalitního režimu kanalizaci a chodníky a nejenom to. Je třeba si uvědomit, že v té době bylo trvale bydlících obyvatel cca 800 ks. Jeho pracovní aktivita byla úspěšná a následující starostové budovali na jeho základech a obec vzkvétala až do nynější doby, kdy máme přes 3500 obyvatel.
Po „revoluci“, kdy nezastával funkci starosty, byl aktivní a měl progresivní aktivity ve prospěch obce v Občanských sdružení za které i kandidoval do zastupitelstva obce. Z jeho zkušenosti bylo čerpáno.
Je chvályhodné, že na obecním úřadě je vyvěšena černá zástava. Se dělením na úřední desce nemůžu souhlasit, jelikož od pana Michaela Fridricha (přes facebook) je informace jiná a týká se opravdu soboty 13.6.20. Mám to ověřené, jelikož v pátek 12.6.20 oba pánové poseděli večer u pivka, s tím, že v neděli pojedou do LIBERCE na fotbalový mač.
Takovéto suché oznámení (a nepřesné) ze strany OÚ považuji za naprosté hulvátství a neznalost historie obce Zdib. Nemluvně o tom, že NÁM to sděluje admin. Vedení obce, respektive paní starostka JUDr. Slavíková se neuvolila k ničemu takovému, aby uctila památku zesnulého kolegy. Nemluvně o tom, že by byla ochotna z obecní pokladny přispět na pohřeb.

S velkou pokorou čest tvé památce Borku

Štěpán Jordanov

 

 

Děkujeme za přečtení článku, budeme rádi za Váš názor a komentář. Mějte se dobře... zdravezdiby.cz

Názory a obsah článků nevyjadřují stanoviska a názory provozovatele ani redakce portálu zdravezdiby.cz a za jejich obsah nenese žádnou odpovědnost

 

Ohodnoťte příspěvek

3.3 / 5. 14

Zatím nikdo nehodnotil


'Ctibor András' 9 komentářů

 1. 16.6.2020 @ 16:20 Hanz

  800 kusů… hmmm

  15
  1

  Odpovědět

  • 18.6.2020 @ 17:19 jordanov

   Takže, jestli máte pochybnosti o počtu obyvatel (ks. a tímto se omlouvám za uvedení ks) hmmm zveřejněte přesný počet obyvatel. Ale můj příspěvek nebyl o počtu “ks”, ale o úctě k zesnulému občanu, který pro obec Zdiby udělal mnoho, což se nedá říci o současné garnituře.
   Následně se omlouvám za šotka, který mě uvedl v omyl. Rodina pana Andráse mě opravila a je de faktum, že Borek skonal v pátek 12.6.2020.
   Přesto si trvám na tom, že představitelé obce nemají odpovídající morální úroveň.
   Štěpán Jordanov

   21
   6

   Odpovědět

   • 25.6.2020 @ 16:22 Kolemjdoucí

    Pane Joradanve, měl jste možnost napsat nekrolog pana Andráse. Pro nás náplavy by to mohlo být poučné – osobně jsme ho potkal jenom párkrát.

    Místo vzpomínky věnujete prostor naprosto nesmyslné a ubohé kritice současného vedení.

    3
    14

 2. 17.6.2020 @ 18:23 Jarda

  Kdy se do Zdib naplavil pan kus pisatel, znalec historie obce Zdib?

  7
  20

  Odpovědět

  • 18.6.2020 @ 17:40 jordanov

   Pane Jardo,
   vzhled k tomu, že znám historii obce od roku 1985 tak si spočítejte (opět cca 800 trvale bydlících občanů) jaká jsem naplavanina.
   Na rozdíl o vás jsem se angažoval pro obec a vykonal mnoho užitečného.
   Ale můj příspěvek není o tom co zmiňujete, ale o úctě k v současné ikoně Zdib, který dokázal přesvědčit v působnosti funkce starousedlíky na budování kanalizace a dalších akcí.
   Jste hňup, místo toho aby jste se zajímal kdy bude uctěna památka pana Andráse, tak se zaobíráte naplaveninama!!!
   Hnut.

   19
   8

   Odpovědět

   • 18.6.2020 @ 17:44 jordanov

    překlep – místo t má být s
    konec zní

    HNUS

    17
    2

   • 18.6.2020 @ 19:17 Jarda

    Je vidět že jste přistěhovalec, ( asi nějaký jižní stát, soudě podle temperamentu vyjadřování a vedení řeči), já jsem ve Veltěži od roku 54 a přesto nikoho nezkouším a nenapadám, za to že nezná všechny pány předsedy národních výborů a posléze starosty obcí. Všichni chtěli, aby obec prospívala. Pamatuji, když někdo z obce zemřel, skutečnost oznamovala zvonička naproti hospody U Reháků. A Vy budete zde moralizovat všechny ostatní a mě nazývat do hnusu. Vy jste tu ještě nebyl, když jsem se já podílel na stavbě mateřské školky. Vy se hodláte na památce zesnulého jen zviditelnit, na úkor vedení obce, jinak byste vůbec vedení obce nezmiňoval, jen oznámil smuteční událost. Tak jaký jste Vy?

    13
    20

   • 18.6.2020 @ 19:36 Standa

    Na tu kanalizaci občané čekali občané mnoho let, nebylo třeba je přesvědčovat. Jste tu málo let.

    6
    15

 3. 24.6.2020 @ 15:38 Olda

  Zdravím, pokud vím většina lidí z OÚ jsou naplaveniny, tak nevím co tu řešíte. Rozhodně Borkovi nesahají ani po kotníky. Upřímnou soustrast rodině

  23

  Odpovědět


Vaše komentáře

Váš email nebude zveřejněn.

Copyright by zdravezdiby.cz 2018-2020  Podmínky - Pravidla