Čaroděj

Jsem nepsavec, ale žena do mě hučí ať se podělim o zážitek z letošních čarodějnic. S vnoučaty jsme šli na čarodějnice na Brnky, kde se nám líbilo loni v létě na akci kde hráli Maxim turbolenc a děti se vyřádili. Na místě pálení to ze začátku vypadalo příjemně, ale vydrželi jsme jen krátkou dobu. Akce pro děti byla zneužitá pro politickou propagaci a čepejření. Poslouchat opilecké silné řeči plné sebechvály se fakt nedalo. Takže příště jdeme zase do Klecánek. Hezký večer Vašek a spol. Zdiby 8.5.2019

 

 

 

Děkujeme za přečtení článku, budeme rádi za Váš názor a komentář. Mějte se dobře... zdravezdiby.cz

Názory a obsah článků nevyjadřují stanoviska a názory provozovatele ani redakce portálu zdravezdiby.cz a za jejich obsah nenese žádnou odpovědnost

 

Ohodnoťte příspěvek

0 / 5. 0

Zatím nikdo nehodnotil


'Čaroděj' 7 komentářů

 1. 9.5.2019 @ 13:17 Wilda z Veltěže

  Škoda, že pisatel nebyl konkrétnější a nejmenoval.

  57

  Odpovědět

 2. 9.5.2019 @ 15:20 Jana

  Reaguju timto na prispevek a potvrzuji, byla jsem az znechucena myslim ze to byla Vize 21. A to ze to bylo oficialni obec? Priste nikdy vice!!! J.D.

  52

  Odpovědět

  • 10.5.2019 @ 8:18 Hejtr

   Kdo nebo co je Vize 21? Nejak si nevzpominam, ze by kandidovali ani o nich nemuzu nic moc dohledat.

   46

   Odpovědět

   • 13.5.2019 @ 8:29 Hans

    Nepala, popis udalosti velmi napovedel 😄.

    47

 3. 10.5.2019 @ 6:31 Jarda

  Dříve byli organizátoři tradic pálení čarodějnic nijak neorganizovaní občané (chlapci) kteří vlastními silami postavili hranici, samozřejmě největší v okolí a též tu hranici střežili několik dnů před zapálením, aby jim ji nikdo nepodpálil. Po zapálení hranice si ožívali radovánek. Nechyběl sni soudek piva z restaurace U Řeháků, který si na místo sami dopravili, narazili a s radostí popili. Na hranici přikládali, zajišťovali, aby se oheň příliš nerozhořel.
  Na ně se nabalovali ostatní lidé, kteří neměli s politikou nic společného, nebo alespoň to nedávali najevo. Ani za komančů.
  Přišla doba, kdy je vše organizované, od stavby hranice, zajištění hasičů, zajištění občerstvení, regulace dopravy. Původní tradice je ta tam. Na mnoha místech se organizace chopily politické strany a uskupení, která si při pálení čarodějnic chtějí ohřát svojí polívčičku, zatím co obyčejní lidé touží po úplně jiných zážitcích.(opékání buřtů, relaxace a obyčejné zážitky). Protože je spousta lidí otrávená politikou, rozhodně jsou znechuceni, když na takovéto akci politici vystupují.
  Jednoduše se politici na mnoha místech zmocnili této tradice, a snaží si tam prezentovat svoji politiku a to je špatně, ať je to kterákoli strana, nebo politické uskupení.!!! Je zřejmé, že to dopadne tak, že se u ohňů budou scházet pouze ti politici a ostatní si raději udělají oheň na zahrádce.

  42

  Odpovědět

 4. 10.5.2019 @ 8:17 Smerika

  Mě se k tomu chce jen dodat, že od zvolení paní Slavíkové máme trávu zelenější, nebe modřejší…Prostě všechny bytosti jsou šťastny. Na akci na brankách již nechodím, jsou to srazy Vizionářů.
  P.s. byli jste na zdiby fórum? Už tam nabízí i lednice,…Prostě naše vedení je dokonalé…

  52
  2

  Odpovědět

 5. 22.5.2019 @ 21:39 ypkis

  …bohužel opilecká akce pokračovala i druhý den…:(…

  37

  Odpovědět


Vaše komentáře

Váš email nebude zveřejněn.

Copyright by zdravezdiby.cz 2018-2020  Podmínky - Pravidla